ARTYKUŁY - VARIA


OCENA mocne: 10, słabe: 0
zobacz komentarze

Podlasiak z Mazur.‭ ‬Przybliżamy sylwetkę Przeminho,‭ ‬który został mianowany nowym zastępcą redaktora naczelnego MFM‭!

03-11-2023, 17:50, Unikalnych wejść: 697 , autor: Mahdi
ARTYKUŁY
VARIA

 

Łukasz Czyżycki‭ „‬Mahdi‭“ (‬wydawca MFM‭)‬:‭ ‬
- Przede wszystkim chciałem ci podziękować za wkład pracy,‭ ‬jaki wnosisz w ten portal.‭ ‬Jestem zbudowany,‭ ‬że podejmujesz wiele inicjatyw,‭ ‬które sprawiają,‭ ‬że możemy zaoferować użytkownikom wyjątkowy content.
 

Przemysław Łapiński‭ „‬Przeminho‭“ (‬nowy zastępca redaktora naczelnego portalu MFM‭)‬:‭ ‬
- Zauważyłem,‭ ‬że w momencie,‭ ‬kiedy ty przeszedłeś na menedżerską‭ „‬emeryturę‭“‬,‭ ‬delikatnie wycofując się z życia portalu,‭ ‬na stronie zrobił się zastój.‭ ‬Dostrzegłem,‭ ‬że zapał użytkowników trochę oklapł.‭ ‬Ogólnie było tak,‭ ‬że zanim się zarejestrowałem i utworzyłem swój profil,‭ ‬to często na MFM zaglądałem.‭ ‬I pewnego dnia stwierdziłem,‭ ‬że spróbuję zaprezentować swoje kariery.‭ ‬Zawsze miałem talent do pisania,‭ ‬spodobało mi się i szczerze ci powiem,‭ ‬że obecnie większą przyjemność sprawia mi pisanie blogów,‭ ‬niż samo granie.
 

-‭ ‬Mnie zaskoczyło,‭ ‬że tuż po nominacji na redakcyjną funkcję od razu zacząłeś dodawać zaległe dodatki i praktycznie nie potrzebowałeś żadnego‭ „‬przeszkolenia‭“!
 

-‭ ‬To nie było trudne.‭ ‬Po prostu wszedłem do panelu administracyjnego,‭ ‬przejrzałem sobie wszystko i wzorowałem się na tym,‭ ‬co robili poprzednicy.

 


Przeminho, nowy zastępca redaktora naczelnego MFM!
 

 

-‭ ‬Powiedz coś o sobie‭!
 

-‭ ‬Jestem z Podlasia,‭ ‬ale urodziłem się na Mazurach.‭ ‬Można mnie zatem określić mianem:‭ ‬Podlasiak z Mazur.‭ ‬Edukację zakończyłem zdając maturę,‭ ‬a na studia nie poszedłem z przyczyn finansowych.‭ ‬Od ośmiu lat jestem dekarzem,‭ ‬czyli mówiąc żartobliwie:‭ ‬łażę po dachach‭!
 

-‭ ‬Od kiedy interesujesz się piłką nożną‭?
 

-‭ ‬Pasję tę zaszczepił we mnie mój nieżyjący już,‭ ‬niestety,‭ ‬ojciec.‭ ‬Dla niego szczególnie ważna była reprezentacja:‭ ‬Deyna,‭ ‬Boniek,‭ ‬wiadomo...‭ ‬Dużo mi o tamtych czasach opowiadał.‭ ‬Pierwszy mecz,‭ ‬który świadomie oglądałem to Anglia‭ ‬-‭ ‬Polska,‭ ‬rozegrany wiosną‭ ‬1999,‭ ‬kiedy to Paul Scholes załadował nam trzy gole.‭ ‬Zatem moja fascynacja piłką rozpoczęła się od reprezentacji.‭ ‬I oczywiście sam też grałem,‭ ‬jak wszyscy.‭ ‬Nic innego nie było po szkole do roboty.‭ ‬Na boisku pełniłem rolę‭ „‬sępa‭"! ‬Polowałem na gole‭!
 

-‭ ‬Niczym słynny niegdyś Emilio Butragueño,‭ ‬choć to nie twoje czasy‭!
 

-‭ ‬O mnie mówiono,‭ ‬że gram jak Ruud van Nistelrooy‭!
 

-‭ ‬Kiedy zaczęła się twoja przygoda z grą Football Manager‭?
 

-‭ ‬To jeszcze były czasy,‭ ‬gdy nie nazywała się Football Manager,‭ ‬lecz Championship Manager.‭ ‬Płytkę podrzucił mi kolega.‭ ‬To była zdaje się,‭ ‬słynna‭ „‬czwórka‭“‬,‭ ‬rok‭ ‬2003.
 

-‭ ‬Czyli minęło‭ ‬20‭ ‬lat...
 

-‭ ‬Dokładnie.‭ ‬I od tamtego czasu gram w każdą kolejną wersję.
 

-‭ ‬Jak odkryłeś portal Mój Football Manager‭?
 

-‭ ‬To pewnie taka sama historia,‭ ‬jaka była udziałem większości użytkowników/menedżerów.‭ ‬Szukałem dodatków do gry.‭ ‬Z tym,‭ ‬że ja lubiłem też czytać blogi,‭ ‬śledzić kariery innych i zacząłem od Centrum FM.‭ ‬Później jak tamta strona padła,‭ ‬odwiedzałem głównie cmrev.‭ ‬I któregoś dnia,‭ ‬podczas konwersacji na czacie,‭ ‬ktoś polecił mi portal Mój Football Manager.
 

-‭ ‬Co ci się u nas spodobało,‭ ‬a co byś ewentualnie zmienił lub ulepszył‭?
 

-‭ ‬Obecnie jest kilka grup footballmanagerowych na facebooku,‭ ‬ale tam wszystko żyje tylko przez chwilkę.‭ ‬Gdy się coś dodaje,‭ ‬to ciężko potem do tego wrócić,‭ ‬przypomnieć sobie.‭ ‬Natomiast na Mój Football Manager każdy ma swój profil.‭ ‬Można w niego kliknąć i od razu widać wszystko,‭ ‬co dany użytkownik dodawał.‭ ‬Struktura jest przejrzysta i prosta.‭ ‬Można wrócić do rzeczy,‭ ‬które były dodawane nawet ładne parę lat temu.‭ ‬Można przejrzeć całą historię danego użytkownika/menedżera i przeanalizować,‭ ‬jak się rozwijał.‭ ‬Ja najbardziej lubiłem kariery kubolla112.‭ ‬Prześledziłem wszystkie‭! ‬Jak zacząłem od pierwszej,‭ ‬to potem przeczytałem każdą,‭ ‬od deski do deski.‭ ‬Bardzo mi się podobały.‭ ‬Dzięki temu również się uczyłem.‭ ‬Dowiadywałem się wciąż więcej i więcej o grze.‭ ‬Gdybym nie czytał tego,‭ ‬co on pisze,‭ ‬to na niektóre rzeczy sam bym nie wpadł.
 

-‭ ‬Przed tobą nowa rola na portalu.‭ ‬Czy masz może jakieś własne pomysły,‭ ‬które chciałbyś wprowadzić w życie‭?
 

-‭ ‬Przede wszystkim chciałbym zachęcać użytkowników do dzielenia się swoimi karierami.‭ ‬I myślę,‭ ‬że można tego dokonać,‭ ‬kiedy samemu daje się przykład.‭ ‬Młodsze pokolenie rzadko decyduje się na blogowanie,‭ ‬a szkoda.‭ ‬Bo to naprawdę fajne hobby.‭ ‬Przykre jest to,‭ ‬że każdy blog czyta czy przegląda kilkaset osób,‭ ‬a aktywność wykazuje tak niewielu z nich.‭ ‬A przecież każdemu autorowi byłoby miło,‭ ‬gdyby otrzymywał więcej pozytywnego feedbacku,‭ ‬a nie tylko cztery-pięć komentarzy.‭ ‬Ludzie‭ „‬budzą‭“ ‬się zazwyczaj wtedy,‭ ‬kiedy pojawia się kontrowersyjna publikacja,‭ ‬tak jak choćby ten twój artykuł o Tomczyku.‭ ‬Lubią lecieć tam,‭ ‬gdzie jest smród...‭ ‬A tam gdzie dzieje się coś pozytywnego,‭ ‬to cisza,‭ ‬spokój.
 

-‭ ‬Obecnie ok.‭ ‬90%‭ ‬wejść na portal to odwiedziny w zakładkach oferujących dodatki...‭
 

-‭ ‬Zauważyłem,‭ ‬że młodzi szukają po prostu łatwych sposobów na granie i poradników w stylu:‭ „‬jak najszybciej odnieść sukces‭“‬.‭ ‬Żadnego planu na swój menedżerski rozwój,‭ ‬zero samodzielności,‭ ‬tylko poszukiwanie shortlist z talentami oraz najefektywniejszych taktyk.‭
 

-‭ ‬Tak,‭ ‬niestety,‭ ‬jest...
 

-‭ ‬Wiesz,‭ ‬dla mnie Football Manager był zawsze nie tylko źródłem rozrywki,‭ ‬ale również encyklopedią współczesnego futbolu.‭ ‬Rozgrywając swoje kariery dowiaduję się ciekawych rzeczy o piłkarzach,‭ ‬trenerach,‭ ‬klubach.‭ ‬Można mnie w środku nocy obudzić i zapytać o to,‭ ‬kto w jakim klubie gra.‭ ‬Jestem na bieżąco‭!
 

-‭ ‬Jeżeli pozwolisz,‭ ‬to wróćmy do ewentualnych pomysłów,‭ ‬dzięki którym portal mógłby się stać jeszcze lepszy...
 

-‭ ‬Mam taką ideę,‭ ‬aby np.‭ ‬w zakładce‭ „‬dodatki‭ ‬-‭ ‬kitspacki‭“ ‬na samej górze wrzucać jeden artykuł,‭ ‬w którym byłyby odnośniki do tego,‭ ‬co zamieściliśmy poniżej.‭ ‬Jak ktoś wejdzie w taki artykuł,‭ ‬będzie miał w jednym miejscu linki.‭ ‬I dzięki temu nie będzie musiał przeszukiwać zakładki w poszukiwaniu,‭ ‬przykładowo,‭ ‬kitsów do trzeciej ligi niemieckiej,‭ ‬tylko kliknie w podany link i już‭!
 

-‭ ‬Bardzo dobry pomysł.‭ ‬Uważam,‭ ‬że ze swoją energią i witalnością jesteś właściwą osobą na właściwym miejscu.
 

-‭ ‬Jeszcze zanim zaproponowaliście mi wraz z weche‭ (‬Jarek Wechman‭ ‬-‭ ‬redaktor naczelny portalu‭ ‬-‭ ‬przyp.‭ ‬Mahdi‭) ‬pozycję zastępcy rednacza,‭ ‬to myślałem o tym,‭ ‬aby sam się do was zgłosić z propozycją współpracy.‭ ‬Ale wśród wielu osób z długim stażem,‭ ‬których nicki znam od lat,‭ ‬czułem się jak świeżak i nie chciałem wychodzić przed szereg.‭
 

-‭ ‬Przyznam ci się,‭ ‬że ja na ciebie zwróciłem uwagę głównie dzięki blogom.‭ ‬Podobało mi się przede wszystkim to,‭ ‬że potrafisz pisać,‭ ‬nie robisz błędów,‭ ‬a i wizualnie prezentowało się to zachęcająco.
 

-‭ ‬Dużo czytam.‭ ‬I staram się przestrzegać zasad polszczyzny.‭ ‬Razi mnie,‭ ‬jeżeli ktoś przed publikacją tego nie sprawdza.‭ ‬Literówka to literówka,‭ ‬wybaczalna sprawa,‭ ‬ale ortografia‭? ‬Jeżeli ktoś nie jest w niej zbyt mocny,‭ ‬to są przecież odpowiednie strony czy programy.‭ ‬Wrzucasz tam tekst i błędy zostaną wyłapane.‭ ‬To jest naprawdę kilka minut roboty‭!
 

-‭ ‬Przed wywiadem byłeś dość zestresowany,‭ ‬ale chyba poszło OK‭?
 

-‭ ‬Tak.‭ ‬A ja zestresowany jestem zwykle‭ „‬przed‭“‬,‭ ‬ale kiedy już przyjdzie do działania,‭ ‬wszystko mija i,‭ ‬jak pewnie zauważyłeś,‭ ‬umiem się nawet rozgadać.‭ ‬Na koniec mogę tylko dodać,‭ ‬że zapału do pracy mi nie zabraknie.‭ ‬Jak już gdzieś wchodzę,‭ ‬to angażuję się w pełni i potrafię naprawdę‭ „‬wsiąknąć‭“ ‬w dany temat.
 

-‭ ‬Jestem tego pewien.‭ ‬Dziękuję za rozmowę.

 

Linki:


Autor: Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce

KOMENTARZE

Eli


Komentarzy: 381

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-09-04

Poziom ostrzeżeń: 0

03-11-2023, 18:38 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Kozacki wywiad! @Przeminho swój chłop!

Tosiek


Komentarzy: 515

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-03

Poziom ostrzeżeń: 0

03-11-2023, 19:12 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Ruud! Ruud! Ruud!

Macca


Komentarzy: 203

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2019-01-12

Poziom ostrzeżeń: 0

03-11-2023, 19:48 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Bardzo dobry wybór, czytałem każdą karierę @przeminho.

kubilaj2


Komentarzy: 689

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-12-26

Poziom ostrzeżeń: 0

03-11-2023, 21:12 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Znakomity wybór!

Fetty


Komentarzy: 414

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-03-25

Poziom ostrzeżeń: 0

03-11-2023, 21:46 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Fajny wywiad.

Werner


Komentarzy: 183

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2019-02-10

Poziom ostrzeżeń: 1

03-11-2023, 22:59 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Mega dobry wywiad.

kuboll112


Komentarzy: 1212

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2016-12-27

Poziom ostrzeżeń: 1

04-11-2023, 09:04 , ocenił powyższy materiał: mocne - Niesamowita historia

Doczytałem do momentu, kiedy zobaczyłem swój nick i jestem zaszczycony ;) Wybór przeminho oczywiście NAJLEPSZY z możliwych i to powinno być ZAAKCENTOWANE, a teraz marzy mi się, żebyś zawarł trójprzymierze z tts0 i Shrekiem (takie oficjalne), i żebyście rozbujali ten portal na nowo, bo ja od siebie, to... mam nowe blogi, niedługo się ukażą, znowu wróciła mi chęć do gry ;)

tts0


Komentarzy: 481

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2015-12-23

Poziom ostrzeżeń: 0

04-11-2023, 12:22 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Gratki, panie Gładki! Czekam na urzeczywistnienie się Twoich pomysłów. Już widzę chociażby nieśmiałe wrzucanie njusików okołopiłkarskich i wcale niegłupie mi się to wydaje.

kuboll112, dnia 04-11-2023, 09:04, napisał:
Doczytałem do momentu, kiedy zobaczyłem swój nick i jestem zaszczycony ;) Wybór przeminho oczywiście NAJLEPSZY z możliwych i to powinno być ZAAKCENTOWANE, a teraz marzy mi się, żebyś zawarł trójprzymierze z tts0 i Shrekiem (takie oficjalne), i żebyście rozbujali ten portal na nowo, bo ja od siebie, to... mam nowe blogi, niedługo się ukażą, znowu wróciła mi chęć do gry ;)


Problem ze mną jest taki, że ja jestem jak ten klasyczny rozgrywający (gatunek na wymarciu) - mnie się nie da zamknąć w ramy żadnego systemu; to ja tworzę system na nowo i na poczekaniu za każdym razem, gdy mam piłkę przy nodze. A jaki to system będzie, zależy tylko od nastroju - jak mam ochotę na piękne prostopadłe podanie, to takie zagram, a jak mi się nie chce to piłkę oddam i schowam się za rywalem. Dlatego jeśli ktokolwiek chciałbym w czymkolwiek na mnie polegać - szczególnie jeśli to poleganie miałoby się spełniać wg ścisłych ram czasowych - to szczerze odradzam! Oczywiście zawsze dorzucę to i owo wg własnego uznania, nawet jeśli miałby to być zwykły komentarz raz na jakiś czas.

Jest w tym jednak jakiś paradoks, bo najlepiej zawsze żyło mi się w NIemczech, gdzie wszystko jest dopięte na ostatni guzik, a dosłownie nie mogłem znieść egzyzstencji we Włoszech, gdzie każdy porusza się - mniej lub bardziej - wg własnego rytmu. Ot, chociażby zamówisz fachowca na środę, a on przyjdzie we wtorek... dwa tygodnie później. Chyba muszę nie lubić sam siebie.

Peter
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 1680

Grupa: Root Admin

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-08-15

Poziom ostrzeżeń: 0

04-11-2023, 19:45 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Bardzo mi się podoba

Shrek


Komentarzy: 1473

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Das Gott

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: -2

05-11-2023, 10:58

kuboll112, dnia 04-11-2023, 09:04, napisał:
Doczytałem do momentu, kiedy zobaczyłem swój nick i jestem zaszczycony ;) Wybór przeminho oczywiście NAJLEPSZY z możliwych i to powinno być ZAAKCENTOWANE, a teraz marzy mi się, żebyś zawarł trójprzymierze z tts0 i Shrekiem (takie oficjalne), i żebyście rozbujali ten portal na nowo, bo ja od siebie, to... mam nowe blogi, niedługo się ukażą, znowu wróciła mi chęć do gry ;)


Skoro zostałem wywołany do odpowiedzi to się zgłaszam.

Z chęcią pomogę, ale jak ma wyglądać taka pomoc?


Mam stworzyć bloga ze swoją karierą, którą rozegrałem? Podziękuje, to już nie dla mnie. Był czas, że rozpisywałem swoja decyzję, dlaczego takie i jakie dawały efekty, ale jest to strasznie czasochłonne. Tak samo, jak oglądanie CAŁYCH meczów w FM. A opisanie bloga na zasadzie - wrzucę parę zdjęć, coś tam się opisze więcej, nie jest dla mnie.

Gdyby jednak taki blog miał skłaniać do dyskusji, pokazywać coś, obalać, albo bronić pewne tezy - to jak najbardziej.

Mam w głowie plan nawet jak to zrobić - ale przydałyby się z 3 - 4 osoby do tego by przesymulować sezony - najlepiej z 5 - 10 sezonów. Ja mogę wszystko przygotować, podesłać sejwy, powyciągać wnioski, opisać to, bo dzięki takiemu artykułowi zostanie ludziom w głowach więcej, niż to, ile bramek w reprezentacji strzeli Haaland, czy które miejsce zajmie Atalanta Bergamo.

Sprawa druga - zintegrujmy społeczność! Zagrajmy razem, pokażmy że w FM przy odpowiednio dobrej organizacji jesteśmy w stanie fajnie rozegrać X sezonów. Z każdego sezonu blog od każdej drużyny, może jakieś wywiady, dlaczego takie wybory itd. Wyobraźcie sobie, że pierwszy sezon uda się rozegrać w 4 osoby. Kto nie chciałby spróbować dołączyć, zobaczyć że ma to ręce i nogi i nie zajmuje nie wiadomo jak wiele czasu. Że wszystkie rzeczy związane z szukaniem nowych zawodników, sprawdzaniem taktyk itd można sprawdzić, w momencie kiedy rozgrywki nie ma. Może zapisze się kolejnych dwóch śmiałków. A z czasem jeszcze kolejni.

Sprawa nr trzy - w którą stronę ma iść portal? Skupiamy się tylko i wyłącznie na FMie, czy jednak ogólnie na wydarzeniach około piłkarskich?

Jeżeli tylko na FMie to niech te materiały nie będą na zasadzie - kopiuj - wklej, tylko dodawajmy tam swoje przemyślenia, jakieś sugestię, opinie.

Nie wiem, czy masz już BETA FM 2024, ale naprawdę super by się czytało, gdyby Przeminho pod każdym akapitem wrzucił swoje spostrzeżenia - działa, nie działa, ułatwia, pic na wodę itd.

Tak samo przy okazji prezentacji skórek - sam gram od lat na domyślnych i chyba tylko w 18 przesiadłem się na niestandardową ze względu na to ..., że mogłem sobie regulować jakie ekrany chce widzieć na ekranie podsumowującym spotkanie.

To byłoby duże ułatwienia - Mahdi chyba taką recenzję skórek wrzucił jakiś czas temu - i to było dobre.

Ze swojej strony sam mogę przygotować artykuł jak przygotować się do startu rozgrywki - co pobrać, dlaczego, jakie ma to plusy, jakie minusy, jak odblokować reprezentację i nazwy klubów ( ciekawe czy w FM24 będzie do odblokowania reprezentacja Niemiec, czy tez już dostała licencję) jakie ustawienia włączyć, dlaczego te albo dlaczego nie inne.

Sam czekam także na dodatki dodające ligi w Europie, nie dlatego, że kręci mnie granie w Lidze Kazachstanu, czy Wysp Owczych, ale ja lubię wiedzieć kto spadł, kto awansował, ot po prostu takie dane statystyczne.


A jak mamy iść w stronę około piłkarską - typu wrzucenie info o powrocie Kuby Modera. Fajna sprawa, ale to znowu samo, krótkie info - czyli artykuł na zasadzie, kliknij, przeczytaj i ... koniec.

Skoro jest info o Polaku, to ja także dorzucę swoje.

Do dnia 27 października 2023 roku najmłodszym zawodnikiem debiutującym w Ekstraklasie był Janusz Sroka - miał 15 lat i 57 dni. Zasłynął także swoją brutalnością i ilością żółtych i czerwonych kartek. Był jednak solidnym ligowcem, ba zdobył Mistrzostwo Polski.

Od teraz najmłodszym zawodnikiem grającym w Ekstraklasie jest Igor Pieprzyca - 15 lat i 19 dni w momencie debiutu. Wszedł w doliczonym czasie gry i zapisał się w protokole meczowym. Dostał żółtą kartkę.

Tylko, czy będzie tutaj ktoś kto takie ciekawostki będzie wyłapywał, czy będzie to po prostu kopiuj - wklej z Twitera/X, czy skąd tam będą pochodziły te ciekawostki?

Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-23 by Łukasz Czyżycki