x

 

BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 41, słabe: 2
zobacz komentarze

Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #6 (wszystkie drogi prowadzą do Rzymu - sezon nr 1, 2017/18)

31-07-2018, 10:50 , Unikalnych wejść: 9634 , autor: Mahdi

Wybrany klub / reprezentacja: AS Roma

Opisywany sezon: 2017/18

Poziom rozgrywkowy: 1 (FIFA World Champions League)

Wersja gry: Football Manager 2018


W POPRZEDNICH ODCINKACH


Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #1 (introdukcja)
Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #2 (system rozgrywek i deklaracje udziału)
Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #3 (Martin wylosował waszych faworytów)
Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #4 (wybierz klub dla swojego zawodnika)
Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #5 (wasze niesamowite wybory, profile piłkarzy - linki)

 


FIFA WORLD CHAMPIONS LEAGUE


Od początku założyłem sobie, że klub, który wybiorę musi występować w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli w FIFA World Champions League. Od zawsze chciałem zagrać Romą, ale przez kilkanaście lat zabawy w Football Managera jakoś się nie złożyło. Teraz zatem był to dla mnie niemal naturalny wybór. Tym bardziej, że AS Roma należy do grona autsajderów i typowana była przed sezonem jako jeden ze spadkowiczów. Przypomnę, że ligę opuszczą cztery zespoły. Szykowałem się zatem na grę bez większych stresów.


Oczekiwania zarządu sięgały nie wyżej, niż utrzymanie zespołu w elicie światowych klubów. Natomiast w Klubowym Pucharze Świata otrzymałem za zadanie dojście do szóstej rundy (1/16 finału). Drużyna rozpocznie rywalizację od rundy drugiej.


Wydawało mi się, że moje umiejętności menedżerskie są na tyle wysokie, że potrafię bez problemów zrobić to, czego się ode mnie oczekuje. Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że łatwych meczów nie będzie, bo każda drużyna jest niezwykle mocna. I z roku na rok będzie coraz mocniejsza! Dlatego właśnie rywalizacja oraz cała kariera jest tak bardzo ciekawa i wymagająca.

Pracę rozpocząłem jak zawsze od uporządkowania sztabu. Nie chcę was zanudzać szczegółami, dość, że napiszę, iż zwolniłem niemal wszystkich szkoleniowców! Uchował się tylko jeden z trenerów bramkarzy, Marco Savorani. Cała reszta to zupełnie nowi ludzie. Moim asystentem został... Bułgar Mitko Dzhorov.

Transfery.... Pierwsze okno zamknięte, wypożyczyłem więc za darmo dwóch ciekawych środkowych pomocników, którzy uzupełnią skład. Kto śledził kiedyś moją karierę Realem Sociedad San Sebastian, ten wie, że odkryłem wtedy Carlesa Aleñę i słabość do niego pozostała.


Jeżeli porówna się skład Romy ze składami innych zespołów, to nie jest kolorowo! Szczególnie słaba jest - moim zdaniem - obrona. Jako że planuję grać czwórką z tyłu, mam poważny problem z bokami defensywy. Kolarov jest za wolny, a Florenzi czy Bruno Peres bardziej się chyba sprawdzają w systemie z trójką stoperów, jako wahadłowi. Obydwaj są bowiem fatalni w kryciu i odbiorze. Jest jeszcze Karsdorp, ale to raczej melodia przyszłości. Moim zdaniem jedyny klasowy obrońca jakim dysponuję, to Grek Manolas. Bo już stoper nr 2, Fazio, to zgroza.... W powietrzu znakomity, ale przeraźliwie wolny.

Podstawowy skład:


Kadra:



Cóż, zdawałem sobie sprawę, że nie będzie łatwo, ale początek po prostu mnie przeraził. Było fatalnie! Na osiem meczów, aż siedem w plecy i oczywiście ostatnie miejsce.


Zrozumiałem wtedy coś bardzo ważnego. W FIFA World Champions League najważniejsza jest psychika, utrzymywanie jak najlepszego morale. Możesz mieć nawet słabszy zespół, ale gdy morale jest na wysokim poziomie, masz szansę odnieść sukces. Po tych początkowych klęskach zdołaliśmy się jakoś pozbierać, w czym pomógł na pewno dziwny terminarz. Po trzech meczach na wyjeździe, cztery graliśmy u siebie.


Na pewno najcenniejsze (bardzo efektowne!) było zwycięstwo nad Barceloną:


Ostatecznie po pierwszej połowie rozgrywek zajmowaliśmy 14. lokatę, czyli „nad kreską“. Cieszyło, że potrafiliśmy odbić się od dna.


Druga część sezonu rozpoczęła się fatalnie. Co prawda wygraliśmy 4-2 z Napoli, ale kontuzji, która wykluczyła go na 2 miesiące, doznał Radja Nainggolan. A to nasz zdecydowanie najlepszy środkowy pomocnik.


Po otwarciu okna transferowego sprowadziłem z Realu Sociedad San Sebastian zdolnego prawego obrońcę. Álvaro Odriozola kosztował sporo, bo 40 mln euro, ale to powinna być dobra inwestycja.


Odriozola został zawodnikiem naszego klubu 16 stycznia 2018, a 20 stycznia zadebiutował w meczu przeciwko Sevilli. I mimo kontuzji Nainggolana rozegraliśmy naprawdę dobrą rundę!


Co prawda znów rozstrzelało nas FC Porto, które okazało się rewelacją rozgrywek, ale wygraliśmy z Barcą (na wyjeździe), Man Utd, czy Interem.


Tabela końcowa sezonu 2017/18:


AS ROMA reprezentowana była w FIFA World Champions League przez następujących zawodników:


Snajperzy:


Piłkarz Sezonu:


Młody Piłkarz Sezonu:


Menedżer Sezonu:


Jedenastka Marzeń:


Najwyższe Transfery:


Zmiany na stanowiskach menedżerów:


Podsumowanie...

Gdy na początku przegrywaliśmy mecz za meczem zacząłem się obawiać, czy zdołam spełnić życzenie zarządu (utrzymanie). Na szczęście udało się przerwać fatalną serię, a potem systematycznie szybowaliśmy w górę tabeli. Nie załamała nas nawet kontuzja Nainggolana. Ostatecznie 10. miejsce to wynik znacznie powyżej oczekiwań. Boję się jednak, że oczekiwania teraz wzrosną, a jak okrutna jest FIFA Champions League przekonali się m.in. Simeone, Pochettino, Allegri, Heynckes, Guardiola czy Valverde. Wszyscy wylecieli z roboty! Nie jest zatem łatwo prowadzić zespół z dużymi aspiracjami...

Mogę jednak zdradzić, że zamierzam zbudować prawdziwie gwiazdorską Romę i równocześnie znaleźć w niej miejsce dla pięciu zawodników z projektu TERAZ POLSKA 1972-86. W przyszłym sezonie oczekujcie prawdziwej kadrowej rewolucji!


 


KLUBOWY PUCHAR ŚWIATA


W tych rozgrywkach szanse dostawali rezerwowi i radzili sobie naprawdę bardzo dobrze. Pięć pierwszych rund przeszliśmy bez większych kłopotów, choć przeciwnicy byli nieco egzotyczni. Kto z was słyszał kiedyś o drużynie Le Equidad (Kolumbia) czy Teraktor Sazi (Iran)? Bo meksykański Cruz Azul, ukraińska FK Oleksandria czy argentyński Unión Santa Fe zapewne obiły się wam o uszy.


W siódmej rundzie (1/8 finału) zmierzyliśmy się z Olympiakosem. Pierwszy mecz (na wyjeździe) rozpoczęliśmy znakomicie. W 21. minucie prowadziliśmy 2-0 po golach Grégoire Defrela. Grecy zdołali jednak doprowadzić do wyrównania:


Nie mieściło mi się w głowie, że na własnym stadionie może nas coś złego spotkać. Ponownie szansę dostali dublerzy. I zawiedli sromotnie... Odpadamy.


AS ROMA reprezentowana była w Klubowym Pucharze Świata przez następujących zawodników:

 

W finale zmierzyły się drużyny, którym nieco zawiodły w  FIFA World Champions League. Bayern zajął ósme miejsce, a Chelsea trzynaste. Miło, że o zwycięstwie Bawarczyków zadecydował gol rodaka! A na ławce siedział też drugi Polak, bohater dosyć sensacyjnego transferu przeprowadzonego w styczniu 2018. Zapraszam do profilu Ryszarda Komornickiego! Czy ma szansę zrobić w Bayernie jakąkolwiek karierę?


 


KLUBOWY SUPERPUCHAR ŚWIATA


Prawdziwą wisienką na torcie i super-meczem kończącym sezon 2017/18 było spotkanie o Klubowy Superpuchar Świata. Zmierzyli się zwycięzcy FIFA World Champions League i Klubowego Pucharu Świata. Po ciekawej grze Real Madryt okazał się lepszy od Bayernu i tym samym skompletował wspaniały dublet. Niezwykle cieszy, że w tych sukcesach pewien udział miał 17-letni Włodzimierz Lubański! Zapraszam do śledzenia i przeglądania jego profilu.


 


REPREZENTACJA POLSKI


W tej karierze poświęcał będę zawsze sporo miejsca reprezentacji Polski, szczególnie w latach finałów mistrzostw świata lub Europy.


2017

Przede wszystkim w drugiej połowie roku 2017 drużyna zrobiła, co do niej należy i uzyskała awans na Mundial w Rosji.


Grali wszyscy piłkarze, których dobrze znamy, ale po porażce w towarzyskim meczu z Meksykiem w głowie Adama Nawałki kiełkować chyba zaczęła... myśl rewolucyjna!


2018

Kibice, którzy zobaczyli kadrę powołaną na marcowe mecze towarzyskie, mieli być prawo zszokowani! Obok rutyniarzy (Fabiański, Szczęsny, Glik, Rybus, Grosicki, Lewandowski, Zieliński czy Milik) znalazła się plejada utalentowanych 16 i 17-latków! Adam Nawałka powołał m.in. .... Adama Nawałkę.

23 i 27 marca 2018 doszło do wielu debiutów, a wyniki były bardzo dobre!

Ze świetną Belgią w pierwszym składzie wyszli Gut, Żmuda i Deyna.



Wszyscy zastanawiali się, czy selekcjoner naprawdę zamierza przeprowadzić aż tak poważną rewolucję przed Mundialem. 30-oosbowa, wstępna kadra, w której nie znalazł się Kuba Błaszczykowski - wciąż szokowała. Nawałka, oprócz piłkarzy powołanych w marcu, zwrócił uwagę na Smolarka, Iwana i Kmiecika. Co ciekawe nie znalazł się w tym gronie Włodzimierz Lubański, który przecież z Realem Madryt wygrał zarówno FIFA World Champions League  jak i Superpuchar Świata! Wiadomo, nie był tam zawodnikiem pierwszego wyboru, ale troszkę spotkań (i goli!) jednak zaliczył.



Kiedy jednak przyszło powołać ostateczną kadrę na rosyjskie finały MŚ, rewolucja ustąpiła miejsca... ewolucji. Projekt TERAZ POLSKA 1972-86 w kadrze reprezentują: Tomaszewski, Żmuda, Janas, Anczok, Deyna, Lato i Smolarek.

 

Przed turniejem Polska rozegrała dwa mecze towarzyskie. Z Urugwajem pierwszego gola zdobył Kazimierz Deyna - miał 16 lat i 226 dni.


Z kolei z RPA popisową partię rozegrał ten, na którego Polska najbardziej liczy:


 

I wreszcie Mundial. W grupie mamy Włochy, Argentynę i DR Konga.

Przeciwko Italii wychodzi bardzo młoda obrona: Gumny, Żmuda i Anczok, wspierani weteranem Glikiem. Niestety, przegrywamy.


Z Argentyną - wielkie zwycięstwo! Żmuda i Anczok wywalczyli pewne miejsca w obronie, lecz gole strzelają starzy, dobrzy znajomi: Lewandowski, Krychowiak i Milik!


Aby zakwalifikować się do 1/8 finału, potrzebujemy wygranej z DR Konga. Na prawym skrzydle tym razem zaczyna mecz Grzegorz Lato, a nie Kamil Grosicki. Na lewym Maciej Rybus zamiast Bartosza Kapustki. W 75 minucie za Piotra Zielińskiego wprowadzony zostaje Kazimierz Deyna. Ma 16 lat i 247 dni. Tym samym zostaje najmłodszym uczestnikiem mistrzostw świata w historii! A Polska wygrywa po golach Rybusa i Glika.


1/8 finału. Czy można wygrać z Kolumbią? Jak się ma Lewego w najwyższej formie, to jak najbardziej! Grzegorz Lato zagrał zamiast Milika w ataku i spisał się naprawdę znakomicie.


1/4 finału. Wszystko ma swój kres, a Harry Kane był dla naszej obrony nie do zatrzymania.


Na MŚ 2018 dla Polski zagrało 17 zawodników:


Aby zakończyć wątek Mundialu - w półfinale znalazły się trzy takie same drużyny jak w rzeczywistości! Nawet król strzelców był identyczny - Harry Kane. Wygrała Francja przed Brazylią i Chorwacją.


Polska spisała się naprawdę dobrze. A Anglikom możemy zrewanżować się już jesienią w Lidze Narodów!

 

 

Wszystkie profile wraz ze statystykami i kluczowymi wydarzeniami w karierach poszczególnych zawodników - znajdziecie poniżej. Warto je przeglądać, gdyż dzieją się tam rzeczy niezwykle interesujące. I wcale nie jest powiedziane, że nasz konkurs/challenge wygrają reprezentanci Polski!

UWAGA! Statystyki obejmują okres od 12/06/2017 do 03/06/2018 (bez mundialu, który stanowił niejako "przedłużenie" sezonu 2017/18).


1. Anczok, Zygmunt


2. Benigier, Jan


3. Boniek, Zbigniew


4. Buncol, Andrzej


5. Ciołek, Włodzimierz


6. Ćmikiewicz, Lesław


7. Deyna, Kazimierz


8. Domarski, Jan


9. Dziekanowski, Dariusz


10. Dziuba, Marek


11. Furtok, Jan


12. Gadocha, Robert


13. Gorgoń, Jerzy


14. Gut, Zbigniew


15. Iwan, Andrzej


16. Jałocha, Jan


17. Janas, Paweł


18. Kapka, Zdzisław


19. Karaś, Jan


20. Kasperczak, Henryk


21. Kmiecik, Kazimierz


22. Komornicki, Ryszard


23. Kostka, Hubert


24. Kraska, Jerzy


25. Kubicki, Dariusz


26. Kukla, Zygmunt


27. Kupcewicz, Janusz


28. Kusto, Marek


29. Lato, Grzegorz


30. Lubański, Włodzimierz


31. Maculewicz, Henryk


32. Majewski, Stefan


33. Marx, Joachim


34. Maszczyk, Zygmunt


35. Masztaler, Bohdan


36. Matysik, Waldemar


37. Mazur, Włodzimierz


38. Młynarczyk, Józef


39. Mowlik, Piotr


40. Musiał, Adam


41. Nawałka, Adam


42. Ogaza, Roman


43. Ostafiński, Marian


44. Ostrowski, Marek


45. Pałasz, Andrzej


46. Pawlak, Krzysztof


47. Przybyś, Kazimierz


48. Rudy, Wojciech


49. Smolarek, Włodzimierz


50. Szarmach, Andrzej


51. Szołtysik, Zygfryd


52. Szymanowski, Antoni


53. Szymczak, Ryszard


54. Tarasiewicz, Ryszard


55. Tomaszewski, Jan


56. Urban, Jan


57. Wawrowski, Henryk


58. Wieczorek, Henryk


59. Wójcicki, Roman


60. Zgutczyński, Andrzej


61. Żmuda, Władysław



Folder ze wszystkimi profilami zawodników znajdziecie klikając w poniższy baner:


 


ASYSTENCI ORAZ KRONIKARZ POTRZEBNI OD ZARAZ

W odcinku #2 pytałem, czy ktoś byłby chętny do pomocy (odciążenia mnie) przy prowadzeniu tego projektu. Szukałem kilku osób, które będą po każdym sezonie uzupełniać profile zawodników. Równocześnie zadeklarowałem, że po zakończeniu pierwszego zajmę się profilami zawodników sam, abyście mieli wzór, jak to należy robić. Co też uczyniłem.

Pod odcinkiem #2, pomoc zadeklarowali DBoniem i Massey20, a prywatnie jeszcze jmk i Fubar (przepraszam, jeżeli kogoś pominąłem). Myślę, że trzy osoby zajmujące się profilami (każda zajmowałaby się 20 zawodnikami, jednego pozostawię dla siebie) to wystarczająco liczny team. Chodzi mi o takich ludzi, którzy są rzetelni i dokładni w tym co robią i nie będą popełniać błędów. Jeżeli ktoś jest nadal chętny, to proszę napisać do mnie e-mail (mahdik@o2.pl) Tytuł wiadomości: Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, pomoc, asystent. Ustalimy szczegóły.

Szukam również kronikarza tej kariery, który dzień-dwa po dodaniu blogu z opisem sezonu, zajmowałby się omówieniem transferów i dokonań zawodników dodanych w ramach projektu TERAZ POLSKA 1972-86. Dobrze by również było, aby podawał bieżącą klasyfikację. Facet, którego szukam powinien dysponować niezłym „piórem“ oraz dbałością o detale. Zgłosił się weche, który wg. mnie jest idealnym kandydatem. Zainteresowanych proszę o e-mail (mahdik@o2.pl) Tytuł wiadomości: Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, pomoc, kronikarz. Ustalimy szczegóły.


Proszę nie używać facebooka, ponieważ za każdym razem jak tam wchodzę, to mam 40-50 wiadomości od różnych osób i po prostu się w tym wszystkim gubię!


Autor: Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce

KOMENTARZE

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10679

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

05-08-2018, 09:10

DrWitt, dnia 04-08-2018, 10:13, napisał:
Fajnie, że udało mi się wylosować "dziką kartę". Nie robiłem tego dla pieniędzy, których i tak przecież nie ma, ale po to, żeby uczestniczyć. Blog jak zawsze taki, że nie można mu nic zarzucić.
Co do bana, którego dostałem na 2 tygodnie, mógłbym się nawet zgodzić, ale:
=ja tylko odpowiedziałem na zaczepki, nie zaczynałem
=bana powinni tez dostać @Vagner za to, że mnie nazwał żebrakiem oraz @davidoff za to, że mnie nazwał lizusem i wazeliniarzem
Mam nauczkę, żeby nie odpowiadać na zaczepki.


Przyznaję, że wina była nie tylko po Twojej stronie, ale nie jestem jedynym moderatorem czy root adminem na tej stronie. Liczę na to, że inne osoby odpowiedzialne za utrzymanie porządku i poziomu dyskusji, też pomogą w ochładzaniu zbyt gorących głów. Widzę, że trzeba będzie ogłosić nowy nabór modów...

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10679

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

06-08-2018, 13:25

Rozpoczynam dziś uzupełnianie profili po drugim sezonie 2018/19. Z pomocy skorzystam dopiero za tydzień, gdyż teraz jest kilka transferów (oraz błyskawicznych wypożyczeń) i za długo musiałbym tłumaczyć jak to robić. A jak już będzie przykład, to łatwiej.

Jutro ukaże się opis sezonu nr 2!

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10679

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

06-08-2018, 14:20

OK, od Anczoka do Dziuby uzupełnione. Reszta dziś w nocy i jutro rano. Zapewnia, że warto czekać na blog, gdyż działo się naprawdę sporo ciekawych rzeczy. Zarówno jeśli chodzi o moją Romę jak i postępy zawodników projektu.

https://myfootballmanager.pl/blog/Mahdi/profile-projekt-teraz-polska-1972-86

Fubar
Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce


Komentarzy: 1343

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Niezłomny Celt

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

06-08-2018, 21:58 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Co tu dużo pisać wyśmienita uczta dla każdego na MFM;-) Z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy.
Obecnie online: Shrek
Copyright © 2015-24 by Łukasz Czyżycki