BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 11, słabe: 0
zobacz komentarze

Kto zagra w finale 4Rozgrywki Mistrzów - czterech pewniaków i sześciu być może

01-10-2018, 13:05 , Unikalnych wejść: 464 , autor: Sonny

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: -

Poziom rozgrywkowy: -

Wersja gry: -

Kolejne eliminacje Rozgrywki Mistrzów zbliżają się do końca. Chciałbym się podzielić moimi myślami na temat faworytów do awansu i w ogólnie całej edycji RM.

Na początek takie spostrzeżenie, że deklarowało udział prawie 50 menadżerów, a ostatecznie wystartowało 23. Nie wiem po co ktoś deklaruje, jak potem nie bierze udziału? Ja na przykład wiedziałem, że nie będę w stanie spełnić restrykcjii regulaminowych jak autosejwy, itd. Do tego brak mi też umiejętności, bo gram sporadycznie. Więc się nie pchałem. Tymczasem jak widzę takie nicki jak PtrS90, Juventino2, lad, Merckx, Marinerro22,  Zomos, Ambition, to pytam KTO TO JEST??? Nigdy tych osób poza deklaracją nie widziałem na stronie. Słomiany zapał? Oddzielna historia to np. Kira. Zawsze pierwszy zaczyna, ale i pierwszy kończy i jeszcze nie zdarzylo mu się doprowadzić czegoś do końca.

Patrzę na ostatni 43 Biuletyn i spróbuje wytypować faworytów do awansu do finału 4RM.

 

 

Pewniaki

 

1. Mahdi. Wiadomo było, że nikt raczej nie zdecyduje się na rolę gospodarza, bo trzeba mieć sporo pieniędzy. I Mahdi był jedynym, który te pieniądze ma do wydania, więc będzie gospodarzem. Ale nawet, gdyby musiał walczyć w eliminacjach, i tak byłby moim faworytem nawet do końcowego zwycięstwa. Wygrał zdecydowanie poprzednią edycję RM z DobiFM, JMK i EddyManiolo. Do tego świetnie pokazał się na MŚ w Birmingham, gdzie rywalizował z graczami z różnych krajów i na pewno nie zawiódł. Wygrał grupę, a odpadł w play off. Maniak tej gry.

2. EddyManiolo. Jeden z moich ulubionych menadżerów. Najszybciej wykonał wszystkie 3 zadania i nie ma siły, by zabrakło go w finale 4RM. Czy zrewanżuje się za klęskę w turnieju finałowym 3RM, gdy został zwolniony w trakcie turnieju? Ja w niego wierzę, że tym razem wyciągnie wnioski i nie przekoksi zespołu w drafcie.

3. DobiFM. Weteran i legenda RM oraz tej strony. Jest w trakcie wykonywania 3 zadania i na pewno je wykona. Wielki gracz i zazdroszczę mu umiejętności, choć jednak z Mahdim nie dał rady. Jako drugi Polak zagrał na MŚ w Birmingham, ale nie wyszedł z grupy. Mimo wszystko na pewno nie zabraknie go w finale 4RM i będzie walczył nawet o zwycięstwo. Na ile mu pozwolą najwięksi rywale czyli Mahdi i EddyManiolo to już inna sprawa.

4. JMK. Chyba obok Mahdiego największy maniak gry. Długo nie zanosiło się, że poradzi sobie z zadaniami, ale teraz jest już blisko końca. Na pewno ukończy 3 zadanie i zobaczymy go w finale 4RM. Więc będzie to jakby powtórka z rozrywki, bo wszyscy wymienieni wyżej plus JMK zagrali w finale 3RM. Szykuje się wielki rewanż za turniej sprzed roku?

 


Pozostała dwójka

 

Turniej finałowy 4RM zgromadzi na starcie 6 menadżerów. Kto jeszcze dołączy do w/w czwórki najlepszych według mnie polskich graczy w Football Managera? Oprócz tej czwórki nikt już raczej nie da rady wykonać 3 zadań. Więc w finale zagra dwóch najlepszych co mają dwa zadania wykonane. Kto to jest?

1. DBoniem. Też jeden z weteranów i legend, mógł już wziąć udział w finale 1RM, ale coś tam nawaliło z pociągiem i nie dojechał na lotnisko. Tera m a już 2 zdania za sobą, ale do 3 nie podszedł. Liczy na szczęście, że będzie miał najwyższą reputację?

2. Massey20. Zaczął już 3 zadanie, ale raczej go nie skończy. Jednak to doświadczony i znany gracz, który od dawna bierze udział w RM. Może mu się uda skończyć 3 zadanie i awans będzie miał wtedy w kieszeni?

3. Crisadus. Nie wygląda na to, żeby miał kontynuować 2 zadanie, więc pewnie nie będzie się liczył.  A szkoda, bo to ciekawy menadżer, który ma fajne blogi na koncie.

4. Kaminior323. Dawno nie aktywny, utknął na 2 zadaniu.

5. Jaa209. Może uda mu się skończyć 2 zadanie, a wtedy kto wie czy nie będziemy świadkami niespodziewanego awansu?

6. Adamenitum33. Zaczął 2 zadanie i ma szansę je spokojnie skończyć. Fajnie by było jakby awansował, bo to maniak gry i ma fajne blogi.


Gdybym miał wytypować, kto dołączy do czwórki Mahdi, EddyManiolo, DobiFM i JMK, to typowałbym, że będą to DBoniem i Massey20.


Autor: Sonny

KOMENTARZE

Paternoster


Komentarzy: 241

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-12-15

Poziom ostrzeżeń: 0

01-10-2018, 13:23 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Jak na razie to awans w kieszeni mają @Mahdi - gospodarz i @EddyManiolo - bo zrobił wszystkie zadania. Ale faktycznie @jmk i @DobiFm raczej nie przegapią szansy. Kto jeszcze? Jak @crisadus, @kaminior, @jaa i @adamenitum nie skończą 2 zadania, to nie potrzebne będą żadne obliczenie reputacji. Bo @DBoniem i @Massey20 awansują. W sumie to by było najsprawiedliwsze, bo obydwaj są widoczni na stronie i zasłużyli.
Ciekawa analiza, daję okejkę.

Kaan


Komentarzy: 546

Grupa: Moderator encyklopedysta

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-25

Poziom ostrzeżeń: 0

01-10-2018, 14:12 , ocenił powyższy materiał: mocne - Miło, że zdecydowałeś się dodać ten blog

A może @Fubar rozegra cztery szybkie sezony w zadaniu 2 i on zagra w finale?

Zyhym


Komentarzy: 764

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

01-10-2018, 15:25 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Szkoda, że tyle osób wzięło udział, a tak naprawdę tylko połowa z nich walczyła z zadaniami. Zwiększyło by to rywalizację i by na pewno było bardziej ciekawie. Kto dołączy do fantastycznej czwórki? Szczerze to nie mam odwagi typować, ale pozostała szóstka to solidni menadżerowie :)

Adamenitum33


Komentarzy: 247

Grupa: Moderator encyklopedysta - okres próbny

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-11-23

Poziom ostrzeżeń: 0

01-10-2018, 17:51 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Jaa209 już ukończył 2 zadanie, zaraz po Twoim artykule ;) Mi zostało mało czasu, dodatkowo urlop (9-18 październik), potem wyprowadzka z Gdańska i przeprowadzka do Szwecji, więc marne szanse, ale walczę dalej ;)

Sidorf


Komentarzy: 83

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-04

Poziom ostrzeżeń: 0

01-10-2018, 19:21

Zanosi się na to, że osoby, które ukończą eliminacje będzie można policzyć na palcach jednej ręki. Trochę słabo jak na Mistrzostwa Polski, ale widocznie takie już jest u nas zainteresowanie tego typu rywalizacją. To jednak nie jest FIFA czy PES.

Shrek


Komentarzy: 845

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

01-10-2018, 21:49

A może winą są zadania wymagające bardzo dużo czasu.


Dużo bardziej wolałbym zadania bardziej skill intensive, niż time intensive i liczę na to, że w kolejnej edycji taki właśnie będą.

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Pierwszy Kreator Gwiazd w listopadzie 2018, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 7592

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

02-10-2018, 00:36 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Sidorf, dnia 01-10-2018, 19:21, napisał: Zanosi się na to, że osoby, które ukończą eliminacje będzie można policzyć na palcach jednej ręki. Trochę słabo jak na Mistrzostwa Polski, ale widocznie takie już jest u nas zainteresowanie tego typu rywalizacją. To jednak nie jest FIFA czy PES.Tym lepiej. Turniej finałowy jest dla najlepszych, a nie dla tych, co nie mają zacięcia do gry. Patrząc na zainteresowanie, to wcale nie było źle. Problem w tym, że większość to ludzie nie potrafiący rozegrać więcej niż trzy sezony, to o czym tu mówimy?A to, że nie jest to PES czy FIFA, czyli żałosne zręcznościówki - dzięki Ci Boże!Sam artykuł ciekawy, zobaczymy na ile się sprawdzi:-)


Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Pierwszy Kreator Gwiazd w listopadzie 2018, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 7592

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

02-10-2018, 00:38

Shrek, dnia 01-10-2018, 21:49, napisał(a):
A może winą są zadania wymagające bardzo dużo czasu.


Dużo bardziej wolałbym zadania bardziej skill intensive, niż time intensive i liczę na to, że w kolejnej edycji taki właśnie będą.


Jasne - "skill intensive". Żeby jeden z drugim robił coś na siłę, wczytując save and load do oporu, aż uda się pokazać "skill". Bez żartów, Shrek.

Natomiast mam już pomysł na eliminacje piątej, jubileuszowej edycji, ale o tym napiszę w listopadzie.

Vagner


Komentarzy: 438

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Selekcjoner z Wysp Owczych

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2016-09-20

Poziom ostrzeżeń: 0

02-10-2018, 09:42 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Problemem RM jest za duża ilość różnych restrykcji. Jakby Ci się udało. @Mahdi wymyślić taki regulamin, żeby te restrykcje zniwelować lub znieść, to możesz być pewny, że deklarować będzie nie 50 osób, a 150.

Shrek


Komentarzy: 845

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

02-10-2018, 11:27

MahdiTym lepiej. Turniej finałowy jest dla najlepszych, a nie dla tych, co nie mają zacięcia do gry. Patrząc na zainteresowanie, to wcale nie było źle. Problem w tym, że większość to ludzie nie potrafiący rozegrać więcej niż trzy sezony, to o czym tu mówimy?


Na razie turniej finałowy jest dla tych, którzy mają najwięcej czasu. Bo żeby rozegrać te 1 + 3 + 3 sezony ( czyli minimalną ilość sezonów, by zadania zaliczyć) trzeba mieć 84 miesiące. Jeżeli rozegranie 1 miesiąca to powiedzmy 1,5 godziny, a patrząc na zapisy innych to i więcej (licząc twoje wszystkie usprawnienia), ile ludzi ma czas, by tak sobie zaplanować by ze wszystkim zdążyć?

FM to rozrywka dla jednak coraz starszej grupy graczy, którzy zaczynali będąc uczniami, a teraz są studentami, lub absolwentami i z powodu pracy zawodowej, sytuacji rodzinnej nie mają tak wiele czasu jakby chcieli. Ja zaliczam się do takiej grupy. I mimo, że gram tylko w FM, to na razie mam rozegrane 4 sezony. Fakt, ja gram wolniej, bo patrzę na całe mecze, ale ilu ludzie jest takich, którzy czas poświęcony rozrywce dzieli na FM i inne tytułu?

Co do zadań - nie chce broń boże, by zadania wyglądały tak:

- wygraj X meczów z rzędu, czy pokonaj Juventus Turn, grając beniaminkiem.

Nie.
Zadania skill intensive rozumiem poprzez:

a) obejmujesz zespół zagrożony spadkiem na 3 - 5 kolejek do końca. Masz go uratować przed spadkiem - liczba dozwolonych sejwów - 0.
b) masz zawodnika, którego chce Ci podebrać silniejszy klub, zaś Twój klub jest w tarapatach finansowych - Twoje zadanie, to sprzedać go za 2x razy więcej niż oferuje lub utrzymać go w klubie do końca okienka transferowego. - liczba sejwów 0.
c) wyszkolić newgena, do gry na wskazanej pozycji - liczba sezonów 1. Ilość sejwów dowolona - bo nie chodzi o wynik, a o samo szkolenie juniora.


Do tego powyższe zadania można zrandomizować. Jak? Dam przykład - na podpunkcie A.
Na jednym głównym zapisie przesymulować 3/4 sezonu, i zobaczyć w których ligach, które zespoły są zagrożone spadkiem. Następnie wyciągnąć 10 - 15 zespołów i nadać im losowe numery, nie pokazując uczestnikom. Każdy z uczestników, który się zgłosi wybiera numer i prowadzi ten zespół, pod którym się kryje dany team. Po wykorzystaniu wszystkich numerów, ponownie przesymulować/lub ponownie nadać losowe liczby zespołom.

I tak można kombinować z każdym zadaniem. A gdyby do tego dodać jeszcze edytor czasu rzeczywistego, to już w ogóle dochodzą różne możliwości utrudniania zadań - kontuzje, transfery najlepszych zawodników.

I zadań takowych, nie wymyślać 3 - 4, tylko 5 - 6. Tak, by każde następne było trudniejsze od poprzedniego.

Problemem takiego rozwiązania byłoby na pewno stopniowanie zadań. Ale odpada Ci bawienie się w liczenie reputacji, patrzysz tylko kto wykonał więcej zadań.

Tutaj także masz pole do popisu dla użytkowników, by sami chcieli powiedzieć jakie zadania chcieliby, żeby były wykonane. Do tego po zakończeniu eliminacji, masz gotowe poradniki, jak radzić sobie z takim, lub innymi sytuacjami w FM.

To są Twoje Mistrzostwa i Ty zdecydujesz, co będzie dla nich najlepsze.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-18 by Łukasz Czyżycki and Agnieszka Czyżycka