BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 5, słabe: 1
zobacz komentarze

#I Kandydaci na gwiazdy - WYSTĄP

04-04-2019, 20:58 , Unikalnych wejść: 620 , autor: Shrek

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: -

Poziom rozgrywkowy: -

Wersja gry: Football Manager 2018

Kandydaci na gwiazdy wystąp.

 

 

Zawsze gdy słyszę, że ktoś nie ma w drużynie kandydatów na gwiazdy gdzieś z tyłu głowy rodzi się pytanie – kim jest gwiazda.

 

Czy to zawodnik, który ma walczyć jak równy z równym z Messim, Ronaldo lub innym graczem o podobnej klasie o złota piłkę? Jeżeli tak, to faktycznie może być problem z znalezieniem takiego grajka, nie tylko w naszym klubie, ale także i w całej lidze. Bo ilu genialnych piłkarzy, wyraźnie przewyższających umiejętnościami i hartem ducha innych zawodników, jest się w stanie pojawić w jednym naborze w całej grze? Czterech, trzech na cały jeden rocznik? A jaka jest szansa, że będzie to akurat w naszym regionie geograficznym?

 

Czy gwiazdą można nazwać zawodnika, który będzie ciągnął grę w naszej drużynie, a gdy nasza drużyna okaże się dla niego zbyt mała przeniesie swe talenty gdzieś wyżej i tam również będzie grał, jeśli nie pierwsze, czy drugie skrzypce, to jednak okaże się ważną postacią pierwszego zespołu?

 

Moim zdaniem MOŻNA.

 

A gdyby tylko miał być gwiazda ligowego podwórka? Czyli łatwiej by się nam grało z nim niż bez niego. Czy to byłaby gwiazda? Lokalna, ale jednak gwiazda.

 

Dlatego przedstawiam kandydatów na gwiazdy z mojego eFeMowego świata. Można do nich podejść w dwojaki sposób.

 

Pierwszy - proponuję mała zabawę w typowanie który z dzieciaków przeze mnie przedstawionych okaże się zawodnikiem, z którego wyrośnie gwiazdor walczący o złota piłkę, a który okaże się tylko niespełnionym talentem.

 

Drugi – być może będzie to dobry temat na rozpoczęcie dyskusji i wymianę swoich spostrzeżeń na to, w jakich młodzieżowców warto inwestować, a jakich unikać. Co dla was jest ważne u takiego juniora, a co nie. Wiadomo, gdyby w moim naborze pojawiła się chociażby 5 takich zawodników, uznałbym, że nabór jest naprawdę świetny.

 

Inaczej podchodzi się do takich zawodników, którzy pojawiają się w naborze, a inaczej do takich, których trzeba by sprowadzić. Gdybyś mieli możliwość wyciągnięcia jednego zawodnika do swojego naboru, który z nich by to był, a gdybyście mieli któregoś z nich kupić, to na kogo byście się zdecydowali?

 

Zapraszam wszystkich do dyskusji, bo liczę na to, że wyjdzie z niej coś dobrego. Oczywiście, jak w każdej dyskusji liczę na argumenty, nie zaś suche przedstawienie nazwiska/nazwisk.

 

 

 

Kandydaci:

 

 

Djamel Belaid

 

 

Sven Flum

 

 

Mamadou Charles

 

 

Ondrej Vacek

 

 

Paterne Kalala

 

 

Daniel Wessels

 

 

Emil Berendt

 

 

Zvonimir Stulec

 

 

Fred Mbala

 

 

Romain Heudiard

 

 

 

Jeśli ktoś potrzebował by jakiejś dodatkowych screenów czy informacji, nie krępować się i pisać.

 

 

PS. mam nadzieję, że Erni89 nie obrazi się, że postanowiłem wykorzystać logo jego zakładki, bo nie jest to wpis nadający się (regulaminowo) do Ewolucji Gwiazd. Kto wie jednak, być może któryś z zawodników tutaj się pojawiających za jakiś czas zagości w zakładce.


Autor: Shrek

KOMENTARZE

pavel


Komentarzy: 1024

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Czasowy Ban - Czerwona kartka

Dołączył: 2016-01-24

Poziom ostrzeżeń: 4

04-04-2019, 22:33 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Kandydaci na gwiazdy? Ja tu widzę dwóch takich:

1. Ondrej Vacek - Ma wszystko, aby być gwiazdą. Wysoka determinacja, osobowość nakierowana na ambicję, kluczowe atrybuty dla swojej pozycji już całkiem przyzwoicie rozwinięte jak na 15-lataka. Do tego liga, w której łatwo się przebić (o ile nie wyciągnie go za chwile jakiś gigant) i klub z dobrze rozwinięta bazą treningową. Jak dla mnie murowany TOP światowych list o ile ominą go kontuzję.

2. Emil Berendt - Fizycznie już stosunkowo mocny, osobowość i determinacja wróżące szybki rozwój. Trochę się obawiam o to niskie wykończenie akcji, jak by go prowadził człowiek, a nie komp nie byłoby problemu, z komputerem różnice to bywa. Mimo wszystko myślę, że osiągnie poziom czołowego snajpera świata.

Jeżeli chodzi o nie wypały to mam jednego kandydata:

1. Paterne Kalala - Osobowość z tych gorszych, determinacja niezbyt wysoka. Co gorsza bramkarza ciężko "wyhodować" porządnego. Jak dla mnie utknie gdzieś na wypożyczeniach.

Kogo chciałbym kupić?

1. Emil Berendt - Kosztuje grosze, a spokojnie da radę z niego zrobić snajpera światowej klasy.

2. Ondrej Vacek - Liga na tyle słaba, że spokojnie do wyjęcia za 2-3mln.

Cała reszta, czyli Niemcy i Francuzi zapewne z cenami zaporowymi, nawet bym nie podchodził.

Kogo bym chciał mieć w naborze?

Ja patrzę przede wszystkim na gwiazdki i z tych graczy brałbym każdego. Mentoring plus przemyślane wypożyczenia i każdy z nich jest materiałem na gwiazdę.


kubilaj2


Komentarzy: 366

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-12-26

Poziom ostrzeżeń: 0

05-04-2019, 09:29 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Moim zdaniem kandydatem na gwiazdę jest Djamel Belaid - fizycznie jest całkiem niezły, trochę brakuje mu techniki, ale to da się wytrenować.
Niewypał? Nie widzę.

jmk
3. miejsce w Polsce FM 2017. Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce. Wyróżnienie Fair Play w eliminacjach 4. Edycji RM. Typer Miesiąca - 1. miejsce


Komentarzy: 1092

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: 1

05-04-2019, 13:47 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Podobnie jak @pavel, ale ja bym też postawił na Wesselsa.

Shrek


Komentarzy: 1228

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Czasowy Ban - Żółta Kartka

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 2

05-04-2019, 21:27

Każdego z wymienionych zawodników z radością powitałbym w moim naborze.

Ale skoro miałbym już kogoś kupować, to patrzę na dwie rzeczy - możliwość rozwoju - to znaczy, czy jest to zawodnik, który będzie się miał od kogo uczyć na danej pozycji, + czy jest szansa, że zbyt szybko ode mnie nie odejdzie, jeżeli klub nie będzie się rozwijał dostatecznie szybko. Dlatego dużo bardziej cenię zawodników w wysokim profesjonalizmem, niż wysoka ambicją.

Po którego z nich próbowałem sięgnąć?

Chciałem sprowadzić Belaida i Heudiarda. Obaj mieliby bardzo fajnych nauczycieli + byłaby duża szansa, że w meczu o nic, być może zaliczyliby debiut.

Chciałem tez pozyskać Fluma, ale tu rozmowy się szybko urwały.

Odrzuciłem Mbalę - w tamtym czasie miałem przesyt lewych obrońców, oraz Mamadou Charlesa - szybkości nie potrafię za bardzo rozwijać.

Stulec mnie nie przekonał niczym, więc w jego stronę nawet nie patrzyłem. Podobnie Wessels. Natomiast Vacka i Berendta poznałem jako dużo starszych chłopaków, więc korzystając z tego, że mam sejwa z poprzednich lat chciałem zobaczyć jak prezentowali się początkowo.

Co ciekawe w swoim naborze dostałem takiego grajka - , który niestety sezon później przeniósł swoje talenty do Olympiakosu.

A bramkarzy zwyczajnie boje się sprowadzać młodych. Nie wiem jak ich trenować, więc wolę sprowadzać już ukształtowanych zawodników.


Co dalej? Czy są chętni by poznać kolejnych zawodników z 21 wybrańców? Czy raczej nie ma sensu, bym to kontynuował ze względu na brak zainteresowania?

pavel


Komentarzy: 1024

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Czasowy Ban - Czerwona kartka

Dołączył: 2016-01-24

Poziom ostrzeżeń: 4

05-04-2019, 22:24

Ja jestem ciekaw jak się rozwinęli w/w zawodnicy i chętnie poznałbym ich dalsze losy. Czy wrzucać kolejnych 21? Jestem zainteresowany o ile dołączysz ich profile w wieku powiedzmy 25 lat razem z historią kariery i kontuzji. Będzie to ciekawy materiał do analizy rozwoju poszczególnych zawodników.

Shrek


Komentarzy: 1228

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Czasowy Ban - Żółta Kartka

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 2

06-04-2019, 08:26

pavel, dnia 05-04-2019, 22:24, napisał:
Ja jestem ciekaw jak się rozwinęli w/w zawodnicy i chętnie poznałbym ich dalsze losy. Czy wrzucać kolejnych 21? Jestem zainteresowany o ile dołączysz ich profile w wieku powiedzmy 25 lat razem z historią kariery i kontuzji. Będzie to ciekawy materiał do analizy rozwoju poszczególnych zawodników.


Założenie było takie, że przy każdym nazwisku, przy którym się toczyć będzie większa dyskusja wyrośnie/nie wyrośnie na gwiazdę będzie osobny wpis w Ewolucji Gwiazd. Z tym, że liczyłem że dyskusja się rozpocznie, tymczasem jest bida z nędzą.

Ale nawet dla tych dwóch, trzech osób którzy będą chcieli poznać dalsze losy zawodników, będę w stanie coś na szybko napisać.

DrWitt


Komentarzy: 568

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-03-13

Poziom ostrzeżeń: 1

06-04-2019, 09:12 , ocenił powyższy materiał: słabe - Nuuuda

Nie ma się co dziwić, że praktycznie nikogo to nie interesuje. Nie wiadomo czemu ma to służyć, z czym jest powiązane i co ma z tego wynikać. Zamiast grać jakąś normalną ciekawą karierę, to wymyślasz rzeczy, które są bez sensu.

Jaceq91


Komentarzy: 870

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-04-15

Poziom ostrzeżeń: 1

06-04-2019, 09:42 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Podoba mi się
DrWitt, dnia 06-04-2019, 09:12, napisał:
Nie ma się co dziwić, że praktycznie nikogo to nie interesuje. Nie wiadomo czemu ma to służyć, z czym jest powiązane i co ma z tego wynikać. Zamiast grać jakąś normalną ciekawą karierę, to wymyślasz rzeczy, które są bez sensu.

Az dodam komentarz po prawie 3 miesiacach. Uwazam, ze kazdy ma prawo bawic sie ta gra tak jak ma ochote. Moze zwykle kariery juz nudza i nic nikomu do tego jak ktos ma ochote pograc, aby wydane 150 zl nie bylo dla niego stracone :)

Shrek


Komentarzy: 1228

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Czasowy Ban - Żółta Kartka

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 2

07-04-2019, 11:40

DrWitt, dnia 06-04-2019, 09:12, napisał:
Nie ma się co dziwić, że praktycznie nikogo to nie interesuje. Nie wiadomo czemu ma to służyć, z czym jest powiązane i co ma z tego wynikać. Zamiast grać jakąś normalną ciekawą karierę, to wymyślasz rzeczy, które są bez sensu.Jak już kiedyś pisałem, piszę takie artykuły, jakie sam chciałbym czytać. Co mnie obchodzi jakie miał wyniki ktoś, kto prowadzi PSG, Bayer Leverkusen czy inny losowy klub. Czytam, bo chce zdobywać wiedzę.

To co przedstawił jmk z Panathinaikosem to jest pierwszy lepszy przykład dobrego bloga - dowiedziałem się jakie mają problemy, fajna sprawa. Nawet blog Niki - tam pojawił się problem, pod tytułem drogi zawodnik z drużyny amatorów. Zadałem pytanie dlaczego tak drogo - Niki przyznała, że drogo, ale było drożej, bo nie była to pierwsza oferta, więc wie co robi. Uważam, że i tak mogła by go mieć za niższą kwotę, ale chciała go na już, więc tutaj nie było mowy o zbijaniu ceny - OK.

W dalszym ciągu pamiętam o tym, że na sprawę równowagi zwrócił mi uwagę Mahdi, gdy dyskutowaliśmy o jego wyborach do którejś edycji finałowej Rozgrywki Mistrzów. To on powiedział, że odpowiada nie tylko za to jak ktoś świetnie czuje się w dryblingu, ale także jak kogoś takiego ciężko przewrócić i dlaczego jest przez to ważne u odgrywających. I to jest coś, o czym wcześniej nie wiedziałem.

I tutaj także liczyłem, że ktoś powie mi na co zwracać uwagę, o czym nie miałem pojęcia, albo sam powiem coś, o czym ktoś inny nie wiedział. Właśnie dlatego takie artykuły będą się pojawiać z mojej ręki.

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 8260

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

07-04-2019, 11:56

@Shrek, a nie pomyślałeś o tym, że ta gra ma urok także dlatego, że są jakieś niewiadome? Kiedy wszystko byłoby wiadome (2 x 2 = 4), to jaki sens miałoby granie? Dlatego ja jestem, byłem i będę przeciwnikiem list "talentów", gotowców taktycznych, szczegółowego know-how... Jak widzisz np. w blogach o Huesce, celowo sobie utrudniam, na wszystkie sposoby, bo ta gra jest tak łatwa, że nie trzeba większej filozofii, by KAŻDYM zespołem wygrać po kilku latach LM, jeśli nie stosuje się ograniczeń.

Recepta na to jest prosta:
1. Ustalić DOWOLNĄ taktykę (w trzech hybrydach: główna, defensywna, ofensywna) i NIE MIESZAĆ W NICH, tylko piłować do bólu. To przyniesie WYNIKI
2. Szukać zawodników, których bogatsze klubu chcą wypożyczać, a potem kontraktować na zasadzie prawa Bosmana (za darmo). Następnie sprzedawać z zyskiem. To przyniesie PIENIĄDZE.
3. Być mądrym menedżerem; wiedzieć jak rozmawiać z graczami, jak rotować składem, kogo i kiedy kupić/sprzedać, jak zaplanować trening, kiedy rozpocząć przygotowania, etc. To przyniesie WYSOKIE MORALE i MOCNĄ POZYCJĘ.

Oto cała filozofia. Szukanie kwadratowych jaj i rozbieranie wszystkiego na czynniki pierwsze jest nudne i niepotrzebne. Gra ma przynosić satysfakcję i radość dlatego, że SAMODZIELNIE do czegoś doszliśmy, a nie dzięki poradnikom, listom talentów, mędrkowaniu, etc

Tak mi się spodobało, to co napisałem, że chyba opublikuje to w krótkim artykule :-)
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-19 by Łukasz Czyżycki