x

 

ROZGRYWKA MISTRZÓW - ELIMINACJE - Football Manager


OCENA mocne: 4, słabe: 0
zobacz komentarze

Football Manager 2022, Eliminacje RM8, Kariera #1, Sezon #5(2025/26 - Dominikana/Lechia Gdańsk)

10-07-2022, 19:22 , Unikalnych wejść: 1090 , autor: kubilaj2

Wybrany klub / reprezentacja: Dominikana/Lechia Gdańsk

Opisywany sezon: 2025/26

Poziom rozgrywkowy: 1/-

Wersja gry: Football Manager 2022

Muzyka do czytania

EMF - Unbelievable (Official Music Video) HD - YouTube

Hejka, zbliżamy się do tego, co miało być celem tej kariery, więc zapnijcie pasy i przygotujcie coś do jedzenia, bo oto przed wami kolejny sezon niesamowitych przygód Dominikaną i… Lechią Gdańsk, ale to później.

Kadra na Złoty Puchar

Na początek Złoty Puchar! Mecz z Meksykiem – Carlos Julio przejmuje piłkę, na szybko rozegranie, Guzmán, dalekie wybicie, Ramírez, zgranie do Coordesa, wymiana podań, wycofanie, Tano i Lavergne, do Coordesa, Manny, już na połowie rywali, pojedynek z Hugo Lozano, zwrot piłki, Lavergne, Ramírez, Rafa Nuñez, na jeden kontakt, Ramírez tyłem do bramki, Mörshel do Manny’ego, na wolne pole, krótkie podanie, już pole karne, Lavergne biegnie do środka, uderzenie i GOOOLLL!!! Nie trzeba było długo czekać na pierwszą bramkę turnieju. Krótko potem Parra pudłuje strzał głową po rzucie rożnym. 28 minuta, Tecatito z wolnego, ponownie na dalszy słupek, Parra ponad bramkarzem, NIE MA BRAMKI! Carlos Julio wybił z linii bramkowej! Jeszcze jedno dośrodkowanie i kolejne pudło. 33 minuta, znów korner, znów Parra i zgadnijcie – ZNOWU nie trafił. Wznowienie, krótkie podania, Julio ryzykuje, de Tomás wycofuje, Guzmán, ładne wznowienie, Coordes, dobra akcja, ach podanie za plecy i strata. Lozano do Raula Jiméneza, sam na sam i 1-1. 41 minuta, ależ podanie Tecatito, Raul tyłem do bramki, Guzmáán… TANO wybija! 62 minuta, wznowienie, Tano, Lavergne, gra w obronie, Lavergne dalekie wybicie, do nikogo, Agiurre, Parra, odegranie, Hugo Lozano, jeszcze raz, Ramírez świetnie przeciął podanie, Mörshel, odegranie, Nuñez zablokowany, De Tomás, to podanie było jeszcze gorsze, Guzmán do Tecatito, Álvarez, na Raula Jiméneza, indywidualnie, zza pola karnego i przegrywamy. 68 minuta, Aguirre, Lozano wycofuje, Parra, Romo, Lozano, długie podanie na naszą połowę, Raul z szansą na hat-trick, broni Guzmán. Korner, Tecatito, Vásquez, znowu Guzmán. Ten róg już bez konkluzji. 74 minuta, Álvarez, Raul, Tecatito, de la Rosa przy nim… fauluje. Rzut karny spokojnie wykonany przez Raula Jiméneza. 77 minuta, Schoissengeyr, daleka wrzutka, niestety za plecy, Álvarez, Rodríguez, Aguirre, już na naszej połowie, Lozano, Rodríguez, Lira, rozciągnięcie do Macíasa, Lira na jeden kontakt, świetne przejęcie Manny’ego, Tano niestety wybija, ponownie rywale konstruują atak, Gallardo, Macías, współpraca z Victorem Guzmánem się układa, wysokość pola karnego, de la Rosa próbuje odbioru – nic z tego, piłka w pole karne… Raul Jiménez czwarty raz zmusza do kapitulacji naszego bramkarza. No nic – nie nastawiałem się na wiele, ale przynajmniej strzeliliśmy bramkę – za to plus.

Najlepszy dowód na przewagę rywali – bramkarz naszym najlepszym zawodnikiem.

Jesteśmy pod ścianą, a przed nami Gwatemala. 7 minuta, Manny z autu, Mörshel, zgranie do Edipo, wycofanie, gra w środku pola, de Lucas, Schoissengeyr, Crispín, Rafa Nuñez, nieudana próba rozegrania, jeszcze raz, Heredia wycofuje, Guzmán wykopuje, Japa zgrywa głową, Nuñez przeszedł Moralesa, niska centra, Estrada wybija, kolejna próba, Carlos Julio, wysokość pola karnego, ponowne podanie, Japa… broni Hagen. Rożny bez konkluzji. 12 minuta, Carlos Julio wrzuca z autu, Mörshel, próba dośrodkowania zablokowana, Crispín, dobry trójkąt, Julio, jeszcze raz nasz pomocnik, Heredia, Edipo, Japa, tyłem do bramki, Heredia, Crispín, wrzutka na Manny’ego, co za podanie, EDIPOOOOO!!! 1-0! Rzut wolny Antonio Lópeza bez większego zagrożenia. 80 minuta, De La Rosa, Rafa do Dabasa głową, Heredia, de Lucas, Carlos Julio, Coordes, podbiega, spokojna wymiana podań, już wysokość pola karnego, odegranie do wahadłowego, dośrodkowanie, Japa i goooool! W końcówce Crispín uderzył ponad bramką.

Piłkarz meczu – Carlos Julio.

Ostatnia szansa – trzeba wygrać z Panamą. 3 minuta, Schoissengeyr z autu, dwójkowa akcja z Lavergne, Heredia na środku próbuje i… nie ma bramki. 7 minuta, róg dla Panamy, Browne na łeb Walkera, Manny jakimś cudem zatrzymuje piłkę! Druga próba poszła Panu Bogu w okno. Po wybiciu tracimy posiadanie, Panama rozgrywa akcję, Davis wkręca, Guzmán! 13 minuta, Rodríguez, Davies, Godoy, Walker, wymiana podań, Godoy do Rodrígueza, Carrasquilla, próbujemy wypychać, Bárcenas, Davis sam na sam, całe szczęście za słabo. De Tomás w 30 minucie w podobnej sytuacji strzelił ponad bramką. 35 minuta, rzut wolny, Bárcenas, Carrasquilla, rykoszet Millera i gol. Na szczęście ze spalonego. Tuż przed przerwą nonszalanckie podanie Lavergne, Rodríguez przejmuje, Godoy uruchamia szybki atak, Browne wypuścił Rodrígueza, a piłka mimo interwencji golkipera wturlała się do siatki. Psiakrew. 54 minuta, wysokość naszego pola karnego, Carrasquilla i Andrade wymieniają podania, Godoy, wycofanie, Miller, Walker, Godoy, znów Andrade, musi dośrodkować, niska centra, ależ skiksował z ostrego kąta Browne! 80 minuta, aut, Manny wrzuca, Lugo, wymiana podań z de Tomásem, wypuścił Heredię, podbiega bliżej bramki i technicznym uderzeniem pokonuje Mejíę! W 83 minucie Bárcenas mógł zamknąć spotkanie bombą z wolnego – Guzmán wybronił. Ostatnie minuty, Andrade pudłuje główką po kornerze. 89 minuta, znowu Browne z wolnego, Tano wybronił głową, Arroyo, Nuñez, ależ poświęcenie w bloku Mörshela, jeszcze Arroyo, Heredia szybko wybija głową i Lugo, biegnie, już na połowie rywali, Lugo wpada w szesnastkę… podcinany przez Godoya! WAPNO! Heinz Mörshel z szansą na uszczęśliwienie całej Dominikany. Bierze rozbieg…  TRAFIIŁ! ALE OKNO!  Rozegraliśmy chyba najlepszą końcówkę w dotychczasowej historii!  JESTEŚMY W TOP 8 AMERYKI PÓŁNOCNEJ!

Graczem meczu – skrzydłowy Lugo.

Ćwierćfinał – Kanada, w 21 minucie Teibert uderzył ponad bramką, 29 minuta, Davies z autu, rozgrywają na wysokości szesnastki, Davies, w pole karne, Buchanan na środek, Tano nie trafił, ale Larin już tak. Końcówka pierwszej części, Teibert z wolnego, Larin główkuje w słupek. 53 minuta, Carlos Julio wrzuca na wysokości naszej szesnastki, Lavergne oddaje, wymiana podań, nasz pomocnik kopie daleko, Rafa Nuñez nie zorientował się, ale jest Japa, piłka do skrzydłowego, skrócenie pola gry, Mörshel, Lavergne na rozegraniu, dostrzegł Tano, do niego piłka, Tano to jednak nie wahadłowy, nie przeszedł Buchanana, ale oddał Edipo, Lavergne do Carlosa Julio, ten podbiega, podanie na dobieg, JAPA wyrównuje!!! Wznowienie, najpierw wycofali, Prison, Larin, Buchanan, Priso wrzuca na środek, a tam jest David. Carlos Julio nie zainterweniował. 76 minuta, po rzucie rożnym popychany Henry przez de Lucasa. Rzut karny z zimną krwią wykorzystał David. W 88 minucie Japa uderzył w poprzeczkę. Wstydu nie było.

Żaden z moich zawodników nie wyróżnił się w tym starciu.

W Złotym Pucharze grali:

Powrót do eliminacji na mundial – Gwatemala, w 5 minucie Mörshel źle dośrodkował, López jednak nie wykorzystał kontry, oddając futbolówkę Manny’emu, ten przy piłce, Azcona, znów na połowie rywali, wymiana podań, nasz skrzydłowy schodzi do środka, Lavergne, de Lucas, do bramkarza, klepanie na własnej połowie, de Lucas zagrał do lewego wahadłowego, przy nim Mendoza, już blisko pole karne, dośrodkowanie, pomylił się Orellana, COORDES pakuje piłkę do siatki! 16 minuta, rzut wolny na połowie boiska, lewa strona, Azcona do de Lucasa, Lavergne, Japa, przy nim Payeras, Japa uderza i gooool! Z 25 metrów w okienko!!! Chcą odpowiedzieć, klepanie przeradza się w atak, Ramos, Juárez, na skrzydło do Lópeza, odegranie, wycofanie, atak pozycyjny, Payeras przerzuca do Aldany, wysokość pola karnego, Marcelo, odegranie, centra, Ramos, ach jak niewiele brakowało! Końcówka pierwszej połowy, Julio z autu, Coordes, odegranie, wymiana podań z Lavergne, wpada w pole karne, ponownie wymiana podań z Coordesem, uderzenie i goool!  Bez szans Hagen! W drugiej połowie Rubin po centrze z wolnego uderzył tuż nad poprzeczką, a w 69 minucie trafił w poprzeczkę. Krótko potem jednak dośrodkowanie z rogu Aldany pięknie wykończył Marcelo Saraiva(choć miał sporo szczęścia – Heredia nie doskoczył do tej piłki). Po wznowieniu budujemy akcję, Payeras raz wybił, ale ponownie budujemy, de Lucas, Rafa Nuñez, Edipo, Japa, wymiana podań, Mörshel, Edipo mocno wyrzucony, znalazł się Azcona i trafia z bliska!!! 74 minuta, Aldana, ależ podanie, Paredes ma setkę, POPRZECZKA! Kontra nie wychodzi, Payeras, de León gubi piłkę. 87 minuta, wznowienie, de Lucas do Azcony, wycofanie, Manny, de Lucas, Rafa Nuñez, do bramkarza, znów stoper, panowie, podkręćcie tempo, wreszcie Mörshel, już na połowie Gwatemali, ach, ładny wślizg Marcelo, ale nie stracił piłki nasz rozgrywający, w ostatniej chwili do Japy, wymiana podań z Lugo, na wolne pole do Edipo, podbiega, krótki róg i gooool!!! Lewą nogą! To mi się śni! W końcówce przełamał się Rubio Rubin, ale to nie zmienia faktu, że prowadzimy w tych eliminacjach.

Piłkarzem meczu – nasz napastnik.

Salwador, 3 minuta, kontra, Mörshel, Lavergne, Ayala wybija, de Lucas świetnie antycypuje, Bueno do Ramíreza, wymiana podań w środku pola, Heredia, ależ wypuścił naszego napadziora, sam na sam z Romero i gooool! Nie bawił się w techniczne uderzenie, huknął w okienko z szesnastego metra! W 21 minucie nastąpiła kontra, Moreno, wysokość pola karnego, niebezpiecznie, Tamacas, SŁUPEK! Rożny bez konkluzji, jednak Salwador nadal przy piłce, Larín… doskonała interwencja Baroniego! Próba kontrataku przerwana przez Sorto. 27 minuta, Edipo nie przechwyca podania, Larín, przerzut na prawo, Cerén,  Moreno ostry kąt, ale oddaje piłkę, Larín uderza, de Lucas wybija głową z linii bramkowej! Parę minut później Ulloa uderzył ciut za wysoko. Tuż przed przerwą kontratak zmarnował Molina. 62 minuta, Sambataro wybija głową, Heredia, Ramírez, Mörshel, Edipo, skraca pole gry, ależ gramy piłką, Júnior wypuszcza Heredię, ten podbiega i uderza nie do obrony w okno! W 76 minucie Baroni obronił strzał Moreno. 83 minuta, kontratak Salwadoru, Pérez, Cerén, wypuścił Moreno i… nie ma bramki! Ależ pudło! Końcówka – Roldan centruje, Schwieren wybija, Larín jeszcze dopadł do futbolówki, dośrodkowanie, ależ teraz się zagapiliśmy w obronie, Darwin Cerén pokonał naszego golkipera. 92 minuta, Larín z wolnego, Rivas, Pérez, Baroni nas ratuje, jeszcze Roldan, ale prosto w koszyczek. Pod koniec była nerwówka, ale kto by się tym przejmował.

Carlos Heredia MVP spotkania.

Kostaryka – 11 minuta, Mörshel, na dalszy słupek, Schoissengeyr jednak nie trafia. W 27 minucie zaś Díaz zagrał do Ramíreza, odegranie, centra, Sinclar nie doskoczył, Calvo poprawia, na środek, Cruz zablokowany. 44 minuta, Baroni krótkim podaniem, podania w obronie, nawet Edipo na własnej połowie, ach, złe podanie, Calvo, do Ramíreza, Díaz, klepka na prawej stronie, centra antycypowana przez stopera, ale Kostaryka nadal przy piłce. Bustos, Calvo, z drugiej strony, Azcona główkuje, ale piłka spada pod nogi Cruza, nadal w polu karnym, Ramírez tyłem do bramki, świetnie wyczuł Díaza, ten wypchnięty dośrodkowuje, za długo, Calvo, Cruz zablokowany, ale dobitka Ramíreza zupełnie za darmo. Znów bramka do szatni. 57 minuta: Ramírez sam na sam, broni Baroni. Strzał po rożnym też ląduje w koszyczku dominikańskiego golkipera. 66 minuta, Sambataro z autu na własnej połowie, po klepaniu na własnej połowie dalekim wybiciem tracimy piłkę, Cruz do Sinclara, przyjął, ale stracił impet i Baroni nie miał większych problemów z interwencją. 70 minuta, Carlos Julio, do Lavergne, Heredia, do przodu, Ramírez, do Natalucciego, wycofanie, Sambataro, Dylan się nie daje przejść, piłka zwrotna, Lavergne, skracamy pole gry, Mörshel, z bardzo daleka kąśliwym strzałem tuż nad ziemią pokonuje Estebana!!! 79 minuta, Sinclar faulowany przez mającego już żółtą kartkę Schoissenegyra. Przez ponad 10 minut będziemy grali w osłabieniu… No żesz qrwa ja 3,14erdolę. 87 minuta, Lavergne z poświęceniem atakuje wślizgiem Sinclara, ale do piłki dopada Ramírez… BARONI!!! Z rożnego Rodriguez drugi raz główkował prosto w koszyczek.

Piłkarz meczu – Heinz Mörshel.

Ostatnie starcie – Gwatemala, potrzebujemy co najmniej remisu. Po półgodzinie gry Gwatemala przed szansą z rożnego, Aldana na krótki słupek, Payeras głową, ale wybija Carlos Julio! Ramírez, już na połowie rywali, do Coordesa, Azcona, w polu karnym, na środek, Heredia i Goool… a nie – spalony. Końcówka pierwszej części meczu, Ramos z wolnego, na dalszy słupek… Rzut karny. Niestety Manny popychał Rubina. Poszkodowany wymierzył sprawiedliwość, chociaż Baroni dobrze się rzucił. 51 minuta, Carlos Julio wrzuca z autu, po wymianie piłki z de Tomásem dośrodkował, Peleg oddala zagrożenie, Heredia i Manny wymieniają podania, Heredia, Azcona, Ramíreeez! Nie było spalonego! 14 minut później – Carlos Julio do Mörshela, klepiemy, świetna akcja, Ramírez trochę wyrzucony, odegranie do Manny’ego, na wolne pole, HEREDIAAAA!!! Chwilę później Gwatemalczyk trafia w poprzeczkę z wolnego. 75 minuta, Gwatemala rozpaczliwie szuka remisu, Molina z autu do Ramosa, odegranie, wysokość pola karnego, centra, Reyes wystawia głową, Bonilla z woleja, POPRZECZKA! Jeszcze jedna próba wahadłowego Gwatemali, Reyes głową, Baroni broni, jeszcze Rubin zablokowany! 77 minuta, Aldana z wolnego, na dalszy słupek, Payeras ma pustą bramkę, ALEŻ PUDŁO! 78 minuta, Sambataro z autu na własnej połowie, Júnior, dobre podanie, przyjął Ramírez, Bonilla go goni, uderzenie… prosto w spojenie. Hagen wznawia, Schweiren główkuje, Júnior, indywidualna akcja na flance, wymiana podań z Sambataro, centra, Coordes! Piękna główka! Nie doważam, nie domierzam! 3-1! 87 minuta, Aldana z wolnego, Rubiiin… BRONI BARONI! Krótkie wznowienie, stoper długim podaniem odnajduje Júniora, który uruchamia Ramíreza, próba wymiany podań, Molina czyni wślizg zwrotny, obrót i podanie do Mörshela, de Tomás, długie podanie na dobieg, futbolówka odbija się od murawy, wolej Ramíreza i mamy czwartą bramkę! Złapał się aż za głowę Gustavo Reinoso. W doliczonym czasie jeszcze po zamieszaniu Payeras wcisnął piłkę do siatki, ale okazało się, że ze spalonego. JEDZIEMY NA MISTRZOSTWA ŚWIATA 2026!!!

Piłkarzem spotkania – Jhon Ramírez.

W eliminacjach do MŚ grali:

Po tym pomyślałem, że może warto wziąć się za jakiś klub i zrobić w końcu te kursy. Przyjęła mnie Lechia Gdańsk. Sytuacja klubu… TO JEST DRAMAT. Pierwsza runda pucharu przerżnięta, a po 14 kolejkach liga… zresztą sami zobaczcie.

Zanim jednak nadeszła młócka ligowa, zagraliśmy jeszcze sparing z Kongiem. Heredia w 5 minucie trafił w poprzeczkę, jakieś 5 minut później Coordes nie trafił po centrze Azcony. 25 minuta, Mouandza, Mboula, odegranie, Heredia nie przejmuje piłki, Schoissengeyr wybija, Tchibembé, wycofanie, odegranie, Saint-Louis, Tchibota, Mbenza, z lewej nogi, piłka po słupku wpada do bramki. Tuż przed przerwą Mboula miał szansę na drugie trafienie, ale spudłował. Tuż po przerwie Manny z wolnego, Heredia, Lavergne, Mörshel, Carlos Julio, wpada w pole karne, niskie podanie, fatalnie Mazikou wybija, nie trafił w piłkę Mayembo i Azcona wykańcza z zimną krwią sytuacyjną piłkę! W 60 minucie było blisko wyjścia na prowadzenie, niestety nasz schodzący napastnik spudłował. 75 minuta, Samba wybija, De Lucas główkuje, Azcona do Lavergne, ten uruchamia Rodrígueza, przejście na prawo, Coordes, Ramírez w środku pola tyłem do bramki, wymiana podań z Lavergne, Rodríguez na wolne pole, Carlos Julio, nasz wahadłowy, już ma pole karne po lewej stronie, niskie podanie, Ramírez, broni Samba, jeszcze poprawka, Samba ponownie, ale Rodríguez wbija do pustej! 82 minuta, Poaty z autu na wysokości naszej szesnastki, Tchibota, Thievy, centra, pięknie de Lucas antycypował to dośrodkowanie, Ramírez, Heredia, zwolnił na naszej połowie, Baez, ach, dał sobie odebrać futbolówkę, Tchimbembé, Mbenza, Tchibota, Avounou wypchnięty na skrzydło, ale centra, Schoissenegyr wybija, Baez nie zdążył, jeszcze laga Mouandzy, Carlos Julio w ostatniej chwili, Rafa Nuñez, Rodríguez, do Baeza, piękne podanie do Azcony, ten schodzi do środka, zatrzymał się tuż przed linią końcową, krótkie podanie, Ramírez nie myli się z szóstego metra!!!

Piłkarzem meczu –  Azcona.

Kwalifikacje do MŚ zostały zakończone – oto wyniki!

Co do Lechii, to początek taki sobie, bo wprawdzie zdobyliśmy 4 punkty, ale w tak dramatycznym stylu, że po prostu zęby bolały.

Bramki:

Jean Sarmiento - 1

Grudzień był dość pechowy – ponownie 4 punkty, ale tym razem niestety w 3 starciach – przytrafiła nam się porażka z Rakowem.

Mimo to wyrwaliśmy się ze strefy spadkowej.

Bramki:

Jean Sarmiento – 1

Immanuel Pherai – 1

Łukasz Teodorczyk – 1

W styczniowych sparingach poszło jako tako – z kim mieliśmy wygrać, to wygraliśmy, z kim przegrać – przegraliśmy.

Postanowiłem przeprowadzić jakieś transfery i oto wyniki!

Luty to był bardzo dobry miesiąc – tylko raz zgubiliśmy punkty.

Wybiliśmy się od dna – oby było już tylko lepiej…

Bramki:

Jean Sarmiento – 2

Maciej Żurawski – 1

Łukasz Zwoliński – 1

Jamal Hector-Ingram – 1

Immanuel Pheral – 1

Łukasz Teodorczyk – 1

Marzec

Kolejny komplet punktów w e-klapie(w tym zdominowane derby Pomorza), a w sparingu z Brugią co prawda porażka, ale po walce.

Oczywiście podskakujemy w tabeli.

Bramki:

Maciej Żurawski – 3

Jean Sarmiento – 2

Jahmal Hector-Ingram – 2

Łukasz Zwoliński – 2

Immanuel Pheral – 1

Łukasz Teodorczyk – 1

Filip Koperski – 1

Kwiecień – aż chce się zaśpiewać „Zielono mi” – kolejne punkty do kolekcji.

Najbardziej zapamiętałem ten mecz – koszmarny poziom, nic się nie klei, sama końcówka i wkracza Sezonienko, cały na biało, wykorzystuje karnego w samej końcówce uderzeniem po ziemi.

Wciąż się liczymy w walce o podium.

Bramki

Jean Sarmiento – 5

Maciej Żurawski – 4

Jahmal Hector-Ingram – 3

Łukasz Zwoliński – 3

Tomasz Makowski – 2

Immanuel Pheral – 2

Filip Koperski – 1

Kacper Sezonienko – 1

Łukasz Teodorczyk – 1

Maj

3 mecze, 3 zwycięstwa, ostatnia kolejka do końca!

Wygląda na pograne, bo Raków mierzy się ze spadkowiczem, a musi stracić punkty, a my zdobyć.

6 minuta, Gruszkowski z autu do Uribe, odegranie, Manneh traci piłkę, Pherai na skrzydle jednak ledwo pokonał kilkanaście metrów, a Manneh go dogonił. Ponowne wyprowadzenie piłki, Wiśniewski do Jakupovica, wycofanie do Gandziarowskiego, Leiva do Sesaya, atak skrzydłem, brak centry i wycofanie, Janża do Leivy, piłka w pole karne, Gryszkiewicz wybija, Jean Franco, Pherai, Uribe już prawie miał go na widelcu, ale nasz skrzydłowy odgrywa do Jeana Franco Sarmiento, wycofanie, przerzut na prawo, czeka Kratzer, centra, Zwoliński no-look główką trafia po rękach Bielicy! 9 minuta, Janża z autu wrzuca w pole karne, Gryszkiewicz wybija, Pheral prowadzi piłkę, ALEŻ BŁĄD… prosta strata, błyskawiczne podanie do Jakupovića, ten uderza, Mirus broni, Nawrocki wycofu… nieporozumienie z Mirusem i Jakupović pakuje piłkę do siatki. CO TO KURWA JEST!?!?! 77 minuta, Manneh z rożnego, Gandziarowski, POPRZECZKA! 87 minuta, Makowski z wolnego jakieś 45 metrów od bramki, kompletnie nieudane dośrodkowanie. Golkiper zabrzan wznawia grę, Gryszkiewicz odbija głową, Gschweidl do Żurawskiego, Makowski wycofuje, Mirus niestety źle wybija, Cyprian Włodarczyk na środku do Jakupovića, przerzut na lewo, nie zdążył Uribe, Kratzer posyła daleką wrzutę, Zwoliński, IDZIESZ! Świetnie przyjął, uderza z linii 16 metra i TRAFIA uderzeniem tuż nad ziemią!!! Końcówka, Janża z autu, do Jakupowića, do Uribe, wysokość pola karnego, centra na dalszy słupek, Gryszkiewicz nie trafił głową i Sesay wyrównuje... FRAJERSTWO.

Klikam: „kontynuuj” i… OCZOM NIE WIERZĘ!!!

That’s unbelievable.

Bramki:

Jean Sarmiento – 6

Immanuel Pheral – 6

Łukasz Zwoliński – 5

Maciej Żurawski – 4

Jahmal Hector-Ingram – 3

Tomasz Makowski – 2

Filip Koperski – 1

Kacper Sezonienko – 1

Łukasz Teodorczyk – 1

Krystian Okoniewski - 1

 

W Ekstraklasie grali:

DOMINIKANA – MISTRZOSTWA ŚWIATA 2026

Losowanie – No cóż, gorzej być chyba nie mogło… Wpadamy na Francję i Maroko.

Mecze towarzyskie zaplanowane przed mistrzostwami wypadły… tak sobie, z Kanadą nie oddaliśmy nawet celnego strzału:

Z Algierią było już dużo lepiej, nawet prowadziliśmy, tylko w końcówce chyba zeszło z nas powietrze. Szkoda.

No i Kajmany – nie ma co się rozpisywać, spuściliśmy im taki uomot, że się glisty wystraszyły.

Początek turnieju!

Francja, nie ma o czym pisać – nie potrafiliśmy się zbliżyć do ich bramki, a oni naszą bombardowali…

Maroko, jedyna szansa. 15 minuta, Mazraoui wprowadza futbolówkę do gry, Maleh, Idrissi, wycofanie, Dari, rozegranie, Aguerd, do bramkarza, Bono wysunięty, wykop, wybicie głową, niestety Hakimi przy piłce, wysokość pola karnego, zagranie na obieg do środka, Louza, głęboka centra, nie trafia Idrissi. 34 minuta, Azcona w środku pola, Rafa Nuñez troszeczkę wyrzucony na skrzydło, Wehbe, Azcona, tuż przed polem karnym, odegranie, sam na sam, SŁUPEK! Ale i tak był spalony. 48 minuta, Wehbe z autu, Schoissengeyr do Nuñeza, wymiana piłki w obronie, Ramírez, Azcona, zmiana skrzydła, niskie podanie, za niskie, Aguerd wykopuje, Louza przedłuża, Harit, już na naszej połowie, do En-Nesyriego, ten do Chawki, wypchany na skrzydło, dośrodkowanie, Idrissi w pole bramkowe, niepilnowany En-Nesyri i tracimy bramkę – główką na pustaka. 61 minuta, Carlos Julio z autu, de Tomás, odegranie, przy naszym wahadłowym Louza, wycofanie, Wehbe, przerzut na lewo, Ramírez, jeszcze raz Wehbe, tym razem otwarta droga, Wehbe w polu karnym, niskie podanie, Dari i Hakimi wybijają, fantastycznie powalczył Mörshel głową, ależ błąd Hakimiego, RAMÍÍÍREEEZ!!! 1-1! 68 minuta, Bono wybija, Schwieren do Japy, czyżby kontra, ajj, Azcona nie sięgnął tej piłki i Lwy Atlasu odzyskały posiadanie. Amrabat, Idrissi, Mazraoui próbuje rozciągnąć, ładne zgranie do Harita, przeszedł Carlosa Julio, centra troszeczkę jakby za mocna, En-Nesyri jednak wciąż w naszej szesnastce, wypychany wycofuje do Hakimiego, Louza, odegranie, narożnik pola karnego, Amrabat, próbujemy pressingu, Mörshel, bardzo dobry odbiór, wycofanie, Schwieren kopie, Dari wygrywa pojedynek główkowy z Japą, Hakimi przedłuża, En-Nesyri, Louza z własnej połowy, bardzo wysoka parabola, niepilnowany Chawki i piłka po rozpaczliwej interwencji Baroniego wpada do siatki. 72 minuta, Hakimi wrzuca z autu na wysokości naszej szesnastki, Harit, Louza, Hakimi, dośrodkowanie... a tam był Chawki. Jeszcze VAR, ale bramka zaliczona. 76 minuta, de Tomás, Heredia, do Japy, na jeden kontakt, ponownie nasz cofnięty rozgrywający, Azcona, wycofanie na własną połowę, Wehbe, Mörshel, do Rafa Nuñeza, wpada w pole karne, niskie podanie, dalszy słupek, spóźnił się Dari, JAPA dobija na pustaka!!! Mamy kontakt. 78 minuta, Harit z rogu, Chawki głową, SŁUPEK! Krótko później Hakimi wrzuca, Harit, Louza, Hakimi, Harit, wrzutka, En-Nesyri… odbiło się od poprzeczki i wpadło do bramki. Ale pech… Wznowienie, Heredia po rozegraniu, indywidualnie, do Azcony, powstrzymywany, do Sambataro, Cesar Garcia, klepka, de Tomás, Rafa Nuñez, o mały włos byłoby przejęcie, Mörshel, de Tomás, Heredia, Azcona wyganiany z pola karnego, dośrodkowanie, Hakimi wybija, Munir przedłuża do nikogo, Schwieren, Wehbe, Mörshel, de Tomás, świetne wyjście Azcony, i piękne uderzenie po ziemi!!! 83 minuta, Ziyech z wolnego, Dari jednak nad poprzeczką. 93 minuta, Mörshel z wolnego, przejęcie, Hakimi, Amrabat, En-Nesyri, Mazraoui, wycofanie, Dari, Ziyech, En-Nesyri, środek pola, wysoko wyszedł Baroni, dobre wybicie, ale kontra Marokańczyków, Chawki zdążył do futbolówki, lobuje, ale za wysoko. Koniec. Odpadamy z turnieju.

Podsumowanie fazy pucharowej MŚ

Z sensacji warto wspomnieć o Jamajce, Meksyku na 3 pozycji, czy też braku Argentyny w fazie pucharowej.

Na MŚ grali:

No cóż, miło było zagrać, ale chyba będę musiał skończyć ten projekt. Powody są co najmniej dwa:

  1. Współczynniki europejskie się nie naliczają(nie wiem, może to wina dodatku)
  2. Żadna reprezentacja raczej mnie nie przyjmie.

Ale spokojnie – jest jeszcze czas na inne projekty!

 


 NOTKA ORGANIZACYJNA


Blog spełnia wszystkie wymagania regulaminowe.

Linki przydatne dla potencjalnych uczestników eliminacji 8. Mistrzostw Polski Wirtualnych Menedżerów:

SAMOUCZEK

REGULAMIN ROZGRYWKI MISTRZÓW


Polecane dodatki do gry:


Autor: kubilaj2
Wicemistrz Polski FM 2023

KOMENTARZE

weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce


Komentarzy: 1874

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

11-07-2022, 07:08 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Podoba mi się

Peter
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 1793

Grupa: Root Admin

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-08-15

Poziom ostrzeżeń: 0

11-07-2022, 13:18 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Genialne, czekałem na to

przeminho
Zastępca Redaktora Naczelnego


Komentarzy: 1428

Grupa: Moderator

Ranga: Koneser Football Managera

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

12-07-2022, 09:14 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Bardziej od wjechania z Dominikaną na Mistrzostwa Świata zachwyciło mnie wyciągnięcie Lechii ze strefy spadkowej aż na pudło. Fajno! No i ten mistrz Polski, że Wisła? Jaka ta gra jest szalona, świetnie pokazuje wyrównanie poziomu w naszej Ekstraklasie...

kubilaj2
Wicemistrz Polski FM 2023


Komentarzy: 699

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-12-26

Poziom ostrzeżeń: 0

12-07-2022, 14:24

przeminho, dnia 12-07-2022, 09:14, napisał:
Bardziej od wjechania z Dominikaną na Mistrzostwa Świata zachwyciło mnie wyciągnięcie Lechii ze strefy spadkowej aż na pudło. Fajno! No i ten mistrz Polski, że Wisła? Jaka ta gra jest szalona, świetnie pokazuje wyrównanie poziomu w naszej Ekstraklasie...

Owszem - wyrównanie.
Szkoda tylko, że do poziomu g*wna :D
Zespół z Krakowa przez 2 poprzednie sezony to był typowy środek tabeli, a tu proszę!
Szkoda tylko, że ktoś grzebał w reputacji rozgrywek - przez co miejsca premiowane awansami do pucharów wyglądają tak:
https://i.imgur.com/ZIDsgml.jpg

kaminior323
Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, 3. miejsce w Polsce FM 2020


Komentarzy: 2327

Grupa: Moderator

Ranga: Prawoskrzydłowy z Poznania

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

13-07-2022, 13:55 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Tym wynikiem w Lechii to mi zaimponowałeś. Świetnie ich wyciągnąłeś.

kubilaj2
Wicemistrz Polski FM 2023


Komentarzy: 699

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-12-26

Poziom ostrzeżeń: 0

13-07-2022, 16:40

kaminior323, dnia 13-07-2022, 13:55, napisał:
Tym wynikiem w Lechii to mi zaimponowałeś. Świetnie ich wyciągnąłeś.

Dzięki :)
A kadra Dominikany zagra IRL na... Igrzyskach Olimpijskich.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-24 by Łukasz Czyżycki