ARTYKUŁY - VARIA


OCENA mocne: 10, słabe: 0
zobacz komentarze

Dlaczego warto założyć profil na Mój Football Manager?

09-12-2016, 17:56, Unikalnych wejść: 1706 , autor: Mahdi
ARTYKUŁY
VARIA

 

 

 

 

TROCHĘ HISTORII

Strona Mój Football Manager powstała w marcu 2015. Od tamtej chwili przebyliśmy długą drogę. Aż do grudnia 2015 nie było możliwości logowania się i rejestracji, wszystkie blogi z serii „eliminacje Rozgrywki Mistrzów“ były do nas przesyłane drogą mailową, a publikować musieliśmy je sami.

Po dokonaniu niezbędnych inwestycji, 2 grudnia 2015 zadebiutowaliśmy jako pełnoprawny portal. Profile użytkowników od początku były naszym oczkiem w głowie; chcieliśmy, aby były efektowne i stanowiły swoisty pamiętnik Waszej aktywności na stronie.

Przez prawie dwa lata cały czas się rozwijaliśmy; zarówno pod względem wizualnym, technicznym jak i pod względem jakości dodawanych materiałów oraz eventów, które możecie znaleźć tylko u nas.

A zatem obok flagowego projektu, czyli Mistrzostw Polski Wirtualnych Menedżerów (Rozgrywka Mistrzów), przeprowadzamy wybory „menedżera miesiąca“, w których głosujecie na najlepszego Waszym zdaniem gracza.

Mamy prężnie działający dział publicystyki, w którym bryluje Nikita, a niedawno zadebiutował kącik dla melomanów, czyli Cool Corner.

Zupełnie przebudowana została Galeria Sławy; wszystko jest tam teraz bardziej przejrzyste i "kompaktowe“.

Wprowadziliśmy również zakładkę „NAJAKTYWNIEJSI“, gdzie w prosty i jasny sposób pokazaliśmy aktywność wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Każdy, kto opublikował chociaż jeden materiał, może sprawdzić tam, jak wygląda jego procentowy udział w życiu portalu. Na pewno nie jest możliwa u nas sytuacja, żeby ktoś opublikował - przykładowo - ćwierć tysiąca blogów, a wydawca czy któryś z jego pomagierów stwierdził, iż jego udział to 0,3%...

U nas każdy może zobaczyć absolutnie wszystkie statystyki (swoje i innych); jest to transparentne!

Dzięki nawiązaniu bliskiej współpracy ze stroną df11faces.com, nasi użytkownicy mają najświeższe aktualizacje najlepszego facepacka „na rynku“, czyli DF11.

Również Kinmar, główny twórca słynnego TCM Logopacka (zarejestrowany użytkownik portalu Mój Football Manager) uznał naszą prezentację ich dzieła za wzorcową.

Natomiast od początku założyliśmy sobie, że u nas nie znajdziecie gotowców taktycznych i „talentów“, ponieważ chcemy, aby była to strona dla osób myślących... Nie zależy nam na wejściach związanych ze ściąganiem gotowych taktyk i list największych talentów, gdyż uważamy to za trywialne.


UŻYTKOWNICY, CZYLI WIRTUALNI MENEDŻEROWIE

Profile wszystkich użytkowników (nazywamy ich tu „wirtualnymi menedżerami“) przeglądać możemy w zakładce „SPOŁECZNOŚĆ“. Posortowane są w kolejności „od ostatniego logowania“; czyli na pierwszej stronie widzimy profile ostatnich 20 zalogowanych, na drugiej kolejną dwudziestkę, itd.

Obecnie zaakceptowaliśmy ponad 200 kont „wirtualnych menedżerów“. Stanowi to zaledwie kilka procent odwiedzających co miesiąc witrynę. Na Mój Football Manager zagląda miesięcznie średnio około od 2 500 do 5 500 osób, które wykonują od 40 000 do ponad 100 000 odsłon.

Rekordowy pod względem liczby użytkowników był sierpień 2016; portal odwiedziło wtedy dokładnie 5 547 użytkowników:

Natomiast jeśli chodzi o odsłony, to rekord padł w marcu 2016, kiedy to liczba odsłon wyniosła dokładnie 104 112.


Ogólnie - tylko w roku 2016 - ponad 30 000 unikalnych użytkowników wygenerowało prawie 830 000 wejść.

A od początku istnienia Mój Football Manager tych odsłon jest grubo ponad 1 300 000!


PROFILE - WIDOK

Wasze profile widać wszędzie! Blogi, blogi z serii Rozgrywka Mistrzów, zakładki „SPOŁECZNOŚĆ“, „NAJAKTYWNIEJSI“, itd.

Podstawowy widok profili w zakładce „SPOŁECZNOŚĆ“ prezentuje się tak:

Po dodaniu komentarza, profile prezentują się tak:

Wszędzie (nawet w zakładkach „NAJAKTYWNIEJSI“ i „GALERIA SŁAWY“) możemy „kliknąć“ w dowolny profil i zostaniemy przeniesieni do „świata“ danego wirtualnego menedżera:

Widzimy tam informacje podane przez użytkownika (które można dowolnie modyfikować) a także szczegółowy pakiet statystyczny.

Statystyki podzielone są na dwie części. Pierwsza zawiera procentowy udział we wszystkich materiałach, które pojawiły się na stronie (z podziałem na blogi, rozgrywkę mistrzów, artykuły, dodatki i cool corner plus suma). Druga część to statystyki odwiedzin opublikowanych materiałów.

Bardzo fajnym udogodnieniem dla fanów poszczególnych wirtualnych menedżerów jest fakt, że klikając w wybrane materiały (blogi, rozgrywkę mistrzów, artykuły, dodatki i cool corner), przenosimy się natychmiast tam, gdzie dany użytkownik je opublikował.

Przykładowo - lubimy wirtualnego menedżera o nicku Kaminior323. Wchodzimy w jego profil:

A następnie w RM (czyli Rozgrywkę Mistrzów). Przeniesiemy się natychmiast do wszystkich publikacji Kaminiora z serii Rozgrywka Mistrzów:

Albo zainteresowały nas blogi Mariana i chcemy zobaczyć, czy kiedyś pisał ich więcej. Klikamy więc w jego profil:

Następnie w „blog“ i przenosimy się do listy wszystkich blogów, które opublikował:


GRUPY - RANGI

Użytkownicy podzieleni są na trzy grupy (wirtualny menedżer, moderator i root admin). Najbardziej niewdzięczna i pracochłonna jest ostatnia rola; obowiązkiem root adminów jest m.in. wpływ na sukcesywny wzrost jakości portalu poprzez dodawanie materiałów jak najwyższej jakości. Root Admini koordynują też Rozgrywkę Mistrzów, publikują artykuły i dbają o rozwój zakładki ZZA BRAMKI. Rozstrzygają sprawy dyscyplinarne na stronie i akceptują konta nowych użytkowników.

Z kolei moderatorzy, to zespół największych aktywistów. Wspierają m.in. swymi komentarzami i radami niemal wszystkich wirtualnych menedżerów oraz starają się tonować nastroje, gdy emocje nieco wzrastają. W przyszłym roku planujemy rozszerzyć prawa moderatorów do rozstrzygania spraw dyscyplinarnych (ewentualne bany).

Najlepiej należeć do grupy „wirtualny menedżer“! Możecie skupić się po prostu na prezentacji swoich karier.


Wyjsciową rangą dla każdego użytkownika jest „uzdolniony praktyk“. Użytkownicy, którzy wykazują dużą aktywność na stronie, nagradzani są rangami, które starają się oddać cechę szczególną dla danego wirtualnego menedżera (np. Delkopcio88 - „Wójt ze Szczecina“ ze względu na język charakterystyczny dla Janusza Wójcika).

Od przyszłego roku „system“ nadawania rang ulegnie zmianie; wkrótce o tym poinformujemy w odzielnym artykule.


REJESTRUJCIE SIĘ!

Mam nadzieję, że tym artykułem zachęciliśmy choć kilkadziesiąt osób (z tych tysięcy anonimów, których regularnie gościmy), aby założyć sobie u nas profil i dzielić się z innymi swoim światem gry. Mój Football Manager jest bowiem portalem wyjątkowym! Tworzą go ludzie z pasją dla ludzi z pasją!

W styczniu 2016 zrezygnowaliśmy ze wszystkich komercyjnych reklam i mogę już teraz zdradzić, że ta decyzja będzie obowiązywać również w roku 2017!

Zapraszamy!

 


Wydawcy:

Agnieszka Czyżycka „Aga“ i Łukasz Czyżycki „Mahdi“.Autor: Mahdi
Fanboj najlepszego stopera świata

KOMENTARZE

grinch123
Zastępca redaktora naczelnego


Komentarzy: 1321

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

09-12-2016, 20:38 , ocenił powyższy materiał: mocne

Co tu dużo pisać.WARTO!!!!!!

Mahdi
Fanboj najlepszego stopera świata


Komentarzy: 6019

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

09-12-2016, 20:41

Też tak uważam:-)

Artykuł skierowany jest przede wszystkim do tych tysięcy anonimowych osób, które tutaj zaglądnęły i nie zdecydowały się zostać z nami na dłużej:-) Może po jego przeczytaniu przynajmniej kilkadziesiąt AKTYWNYCH nowych twarzy pojawi się w przyszłym roku?

Zapewniam, że w 2017 nie staniemy w miejscu, tylko będziemy się dalej rozwijać.

srnaa17


Komentarzy: 9

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-07-27

Poziom ostrzeżeń: 0

09-12-2016, 23:16 , ocenił powyższy materiał: mocne

Kurcze, nieźle, liczby robią wrażenie. Ciekawe jak to wygląda na największym polskim portalu o fmie

Mahdi
Fanboj najlepszego stopera świata


Komentarzy: 6019

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

10-12-2016, 00:32

srnaa17, dnia 09-12-2016, 23:16, napisał:
Kurcze, nieźle, liczby robią wrażenie. Ciekawe jak to wygląda na największym polskim portalu o fmie


Dzięki.

Zgaduję, że chodzi ci o fmrev (cmrev). Cóż - tamten portal został założony w roku 2002 i przez lata byli monopolistą. Przekłada się to na pozycję w wyszukiwarce google. Cokolwiek wpiszesz w google z frazą "football manager" - oni "wyskakują" na pierwszym miejscu:Tym samym generuje wielokrotnie większy ruch. Zauważ jednak, że my przez zaledwie dwa lata jesteśmy już w czołowej trójce, co znakomicie rokuje na przyszłość:-)

Jednak - bez owijania w bawełnę - u nas jest znacznie większa aktywność i zaangażowanie użytkowników (ponad 60 różnych materiałów skali miesiąca). Wyznam szczerze, że wolałbym mieć 200 aktywnych, logujących się użytkowników, niż 5000 anonimów. A wszystko dlatego, że my zrezygnowaliśmy z jakichkolwiek reklam, robimy wszystko z pasji! Mniej nam zatem zależy na "ruchu", więcej na aktywnych użytkownikach.

Jeszcze jedno... Niezwykle oburza mnie samowolne kreowanie się cmrev na "ofcjalną stronę serii Football Manager w Polsce" co jest zwykłym kłamstwem i wprowadzaniem ludzi w błąd. Ich „oficjalność“ wynika wg. nich z tego, że mają „błogosławieństwo“ oficjalnego dystrybutora gry w Polsce! Czyli - wg. nich - zwykłe handlarzyki gierką mają prawo decydować o „oficjalności“:-) Oczywiście tak to nie działa, nie są nawet stroną afilliowaną przy Sports Interactive!

Tymi


Komentarzy: 29

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-21

Poziom ostrzeżeń: 0

10-12-2016, 01:15

"Jeszcze jedno... Niezwykle oburza mnie samowolne kreowanie się cmrev na "ofcjalną stronę serii Football Manager w Polsce" co jest zwykłym kłamstwem i wprowadzaniem ludzi w błąd."
Dlaczego będąc aktywnym użytkownikiem "strony-ktorej-nie-mozna-tu-pisać" nie pisałeś nic o oficjalności tamtej strony?

"Jednak - bez owijania w bawełnę - u nas jest znacznie większa aktywność i zaangażowanie użytkowników (ponad 60 różnych materiałów skali miesiąca). Wyznam szczerze, że wolałbym mieć 200 aktywnych, logujących się użytkowników, niż 5000 anonimów. A wszystko dlatego, że my zrezygnowaliśmy z jakichkolwiek reklam, robimy wszystko z pasji! Mniej nam zatem zależy na "ruchu", więcej na aktywnych użytkownikach."
Z całym szacunkiem, ale na MFM przeglądając codziennie stronę widzę dzień w dzień te same osoby (czasem pojawi się ktoś nowy) w większości tylko piszące pod blogami max 2-3 zdania w stylu "dobrze/słabo Ci idzie, słabe/mocne". To czy jest większa aktywność i zaangażowanie użytkowników niech sami użytkownicy całej sceny ocenią. Chwalić własne podwórko bardzo łatwo.

Taka jak wyżej notka kompletnie by mnie zniechęciła do strony jako przyszłego nowego użytkownika. Nic na siłę pany, kto ma się zarejestrować to się zarejestruje. A statystyki z odsłonami jak ma mnie zachęcić? O stronie na Facebooku może parę słów? Nie dość, że słaba aktywność to jeszcze same nicki arabskie itp. lajkujące posty.
Strona niech żyje swoim życiem, bez ciągłego zaczepiania "wiadomej-strony". Ciągłe wspominanie i dyskretne dowalanie w niektórych postach pokazuje tylko jaką masz ciągle wielki problem do nich.

Mahdi
Fanboj najlepszego stopera świata


Komentarzy: 6019

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

10-12-2016, 02:22

@Tymi - z całym szacunkiem, ale sprawa facebooka była już dość dawno poruszana:

http://myfootballmanager.pl/artykul/36/lajki-na-fb-czyli-komu-potrzebna-masc-na-bol-wiadomej-czesci-ciala

Nikogo nie zaczepiam, odpowiedziałem na pytanie smaa17.

Oficjalność - nie pisałem, ponieważ nie zwracałem wtedy na to uwagi.

Zaangażowanie - samych blogów w Rozgrywce Mistrzów było grubo ponad 200 w tej edycji. To więcej niż tam przez trzy lata. Co do komentarzy: lepiej takie jak piszesz, niż gównoburze...

Na koniec informacje "geograficzne", bo naprawdę szczerze mnie bawią teksty o jakiejś "Afryce". Otóż prawie 90% ruchu generuje oczywiście POLSKA, reszta to ilości śladowe:Ciekawie prezentuje się pierwsza dziesiątka miast:Kaan


Komentarzy: 427

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-25

Poziom ostrzeżeń: 0

10-12-2016, 10:41 , ocenił powyższy materiał: mocne

To co zrobiliście przez te 2 lata - szacun i gratki. Fajnie, że podajecie statystyki, nie ma się co czegokolwiek ukrywać, a wręcz przeciwnie, jest się czym pochwalić Wiadomo, że tamci mają więcej, ale po tylu latach to nic dziwnego. Myślę, że jeszcze większą ilość tych co się rejestrują moglibyście uzyskać zwiększając jeszcze nagrody w RM i dodając nagrody rzeczowe w głosowaniach menadżer miesiąca dla np. pierwszej trójki.

Marass


Komentarzy: 306

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2016-09-24

Poziom ostrzeżeń: 0

10-12-2016, 17:42 , ocenił powyższy materiał: mocne

@Mahdi, wielkie graty. Tak naprawdę to rozwinąłeś to wszystko sam, o czym świadczą statystyki największej aktywności.

@Kaan, według mnie właśnie powinno się wycofać nagrody z RM o czym pisał @Pavel parę dni temu. Grać wtedy będą ludzie, którzy nie będą mieli po co oszukiwać. Nie mówię, że wszyscy oszukiwali, ale chora atmosfera związana z Romantico, zniechęciła mnie do udziału. Na szczęście od kiedy go tu nie ma faktycznie jest fajnie. Ty na serio chcesz temu gościowi wysłać grę za to wszystko co tu odwalał?

Jaceq91


Komentarzy: 778

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-04-15

Poziom ostrzeżeń: 1

10-12-2016, 18:28 , ocenił powyższy materiał: mocne

Gratuluje i życzę dalszych sukcesów.

Jednakże dobrze gdyby był tutaj temat samej gry, różne artykuły sportowe itp, a nie jakieś zbędne zatarcia i wybielanie się od różnych zarzutów w formie artykułów itd. Na takie rozterki załóżcie forum a tutaj wrzucajcie tylko z głową napisane artykuły / blogi.

Dotyczy to sytuacji, kiedy to Mahdi wybielałeś się i za wszelką cenę chciałeś udowadniać swoją niewinność, ok miałeś do tego prawo itp itd, ale dotyczy to też tekstów dot. odejścia osoby xyz, gdzie później pewna prima balerina próbowała go wybielić itp itd. Wtedy moglibyście nową domenę dodać z nawiązaniem do pudelkowatych tematów, a nie związanych z tematem gry itp. Nie każdego musi obchodzić to, co dzieje się pomiędzy osobami, które pełniły kiedyś tutaj poszczególne kluczowe role jeżeli chodzi o funkcjonowanie strony.

Ogranicz to do wyżej wymienionych tematów przeze mnie i będzie tutaj znacznie więcej osób, ponieważ rozterki o tym, że ten zły i nie dobry napisał gdzieś tam, coś tam o innej osobie to zniechęcało do wchodzenia tutaj, bo nie znajdowało się tematów i inspiracji do gry, tylko tematy nadające się do programów typu Dlaczego ja albo trudne sprawy etc.

Jacor


Komentarzy: 259

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-07

Poziom ostrzeżeń: 0

10-12-2016, 18:33 , ocenił powyższy materiał: mocne

Jakbym miał udzielić Ci rady Mahdi, to radziłbym aż tak się nie angażować. Patrząc na Twoje dokonania to firmujesz ok 30% wszystkich publikacji. To ogromna ilość Mahdi. spalisz się w tym wszystkim jak nie dasz sobie chwili odpoczynku. Ja sobie nie wyobrażam jak dałeś radę obliczać punkty do tych ponad 200 blogów w RM i jeszcze swoje blogi pisać. Nie mogę sobie nawet takiej pracy wyobrazić. A przecież były jeszcze jakieś artykuły o Rushu, Krygierze, reprezentacji, biuletyny, cool corner, Masz 40 lat, chyba nie chcesz wykitować na zawał? Bo właściwie po co tak przeć do przodu? Na reklamach nie zarabiacie, a macie same straty związane z wykupem serwera, konserwacją tej strony, rozwijaniem jej czy nagrodami w RM. Chyba że pcha Cię ambicja aby mieć więcej wejść niż "tamci". To raczej niewykonalne, bo jak piałeś w komentarzu powyżej oni debiutowali kilkanaście lat temu. W Nowym Roku daj sobie więcej wolnego. Ja jestem tak czy siak z Tobą.
Obecnie online: Fetty
Copyright © 2015-18 by Łukasz Czyżycki and Agnieszka Czyżycka