BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 13, słabe: 0
zobacz komentarze

Kronika (#2), sezon 2018/19. Projekt TERAZ POLSKA 1972-86

10-08-2018, 10:16 , Unikalnych wejść: 524 , autor: weche

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: 2018/2019

Poziom rozgrywkowy: 1-10

Wersja gry: Football Manager 2018

Klikając w poniższy baner, przeniesiecie się do blogów opisujących karierę Mahdiego w ramach projektu TERAZ POLSKA 1972-86.

 

 


DZIEJOPISARZE


weche


Komentarzy: 220

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

pedroake88


Komentarzy: 339

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-11-26

Poziom ostrzeżeń: 0

 

 

 

KRONIKA PROJEKTU „TERAZ POLSKA 1972-1986”

SEZON 2018/2019

Mahdi opublikował drugi sezon swojego projektu, w którym  śledzimy kariery 61 polskich piłkarzy grających na turniejach mistrzowskich w latach 1972-1986. Przypominam, że w tym czasie dwa razy reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata (1974, 1982) oraz zdobyła złoty (1972) i srebrny medal olimpijski (1976).

Gra się rozwija, tak jak nasi piłkarze, więc pora na przedstawienie ich dokonań w minionym sezonie:

 

BRAMKARZE

HUBERT KOSTKA- (LukasBlack). Dalej jest  w składzie Red Bull Salzburg (trzeci poziom rozgrywkowy).  W tym sezonie zadebiutował w pierwszym składzie, jednak na tym zakończyła się jego kariera w seniorach. Częściej grał w kadrze do lat 19 (18 spotkań).

ZYGMUNT KUKLA- (Egurian)- Znajduje się w kadrze Lechii Gdańsk (szósty poziom rozgrywkowy). W tym sezonir rozegrał 5 spotkań w lidze i jedno w pucharze. Jest reprezentantem Polski do lat 19. Zimą zdarzyła mu się pięciotygodniowa pauza z powodu kontuzji. 

JÓZEF MŁYNARCZYK- (Bandus11)- Gracz Lecha Poznań ( siódmy poziom rozgrywkowy). W tym sezonie stał się bramkarzem nr 1 swojego klubu. Łącznie rozegrał 35 spotkań. Zadebiutował w reprezentacji Polski w spotkaniu z Australią.

PIOTR MOWLIK- (Zyhym)- Tak jak kolega wyżej również gra w Lechu Poznań (siódmy poziom rozgrywkowy).W odróżnieniu od Młynarczyka grał dużo mniej. Ogółem na boisko wyszedł w 5 spotkaniach.. Rozegrał kolejne spotkania w reprezentacji Polski do lat 21.

JAN TOMASZEWSKI- będący faworytem autora tekstu (weche). Przed sezonem przeszedł z Pogoni Szczecin (ósmy poziom rozgrywkowy) do  Parmy, grającej w World League Four (piąty poziom) za 3,8 mln euro. Z miejsca stał się podstawowym bramkarzem tego zespołu. Rozegrał 34 spotkania w lidze oraz 7 w pucharze. Zadebiuotwał w reprezentacji Polski w spotkaniu z Wybrzeżem Kości Słoniowej i zaprezentował się z bardzo dobrej strony (obronił rzut karny).

 

OBROŃCY

ZYGMUNT ANCZOK- (Fley79). W Arsenalu nie zagrzał długo miejsca, bowiem został wypożyczony do Schalke 04 (drugi poziom rozgrywkowy). Tam rozegrał ogółem 11 spotkań. Za to jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski.

MAREK DZIUBA- (Tesser). Ten prawy obrońca znajduje się w kadrze Hannover 96 (trzeci poziom rozgrywkowy). W tym sezonie częściej grał, niż poprzednio, łącznie w pierwszym zespole rozegrał 10 spotkań. W rezerwach swego klubu jest podstawowym zawodnikiem. Również w tym sezonie miał problemy z kontuzjami, zwłaszcza z kolanem. Przez to stracił 15 tygodni. Gra w reprezentacji Polski do lat 21.

JERZY GORGOŃ- (Fetty). Gorgoń jest graczem RB Lipsk (drugi poziom rozgrywkowy). W dalszym ciągu gra bardzo mało, chociaż zadebiutował w pierwszym zespole (5 meczy). Gra częściej w rezerwach. Jest podstawowym obrońcą reprezentacji Polski do lat 21. 

ZBIGNIEW GUT-  (Quezter). W tym sezonie został wypożyczony z Benfici do Kayserispor (piąty poziom rozgrywkowy). Tam zagrał aż w 28 spotkaniach (26 w lidze i 2 w pucharze) strzelając jedną bramkę. Zagrał jedno spotkanie w reprezentacji Polski. Miał małe problemy z mięśniami brzucha tracąc przez to 7 tygodni.

JAN JAŁOCHA- (Ernie89).  Gra w BATE Borysow (piąty poziom rozgrywkowy). W tym sezonie był podstawowym zawodnikiem swojego klubu, gdzie rozegrał łącznie 37 spotkań, strzelając 3 bramki. Niestety ze swoim klubem spadł do niższej ligi. Ma za sobą debiut w reprezentacji Polski (z Anglią w Lidze Narodów).

PAWEŁ JANAS- (Bari80). Przed sezonem przeszedł do AS Roma (World Champions Leauge) za 6,5 mlm euro. Mimo młodego wieku zagrał aż w 25 spotkaniach (chociaż w wiekszości wchodził z ławki.  Wystąpił również w dwóch meczach reprezentacji Polski.

DARIUSZ KUBICKI-  (DBoniem). Z nim wiąże się prawdziwa karuzela transferowa. Najpierw został kubiony przez Benficę Lizbona (drugi poziom rozgrywkowy) za 4,4 mln euro, by przed końcem okienka przejść na zasadzie wypożyczenia do Tigres UANL (trzeci poziom). Był podstawowym zawodnikiem tego zespołu i rozegrał łącznie 30 spotkań. W meczu z Anglią (Liga Narodów) zadebiutował w Kadrze A.

HENRYK MACULEWICZ- (Dario). Gracz Wisły Kraków (dziewiąty poziom rozgrywkowy). W tym sezonie stał się podstawowym obrońcą Białej Gwiazdy ( 29m./1br.). Grał  także w kadrze U-21. Zimą pauzował 4 tygodnie z powodu skręcenia stawu skokowego. Początek sezonu stracił przez przeciążenia mięśni uda (4 tygodnie).

STEFAN MAJEWSKI- (EddyManiolo). W tym sezonie wrócił do pierwszego składu SC Braga (trzeci poziom rozgrywkowy) i grał więcej niż w poprzednim sezonie (30 m/1br.). Zagrał też w trzech meczach reprezentacji Polski.

ADAM MUSIAŁ- (LCS). Jest zawodnikiem Wisły Kraków (dziewiąty  poziom rozgrywkowy). Może być dość zadowolony z tego sezonu, w końcu grał więcej (22 spotkania).  Dość dużo drobnych kontuzji, a najdłużej pauzował 5  tygodni z powodu przepukliny. Również grał często w reprezentacji Polski do lat 21.

MARIAN OSTAFIŃSKI- (Jaa209). Gracz Zagłębia Lubin (siódmy poziom rozgrywkowy). Stał się podstawowym zawodnikiem swojego klubu (34m/2br). Zadebiutował w kadrze Polski do lat 21. Wiele klubów interesuje się tym  zawodnikiem.

MAREK OSTROWSKI- (Norbi_Zip). Tak jak w poprzednim sezonie jest podstawowym obrońcą w  Ruchu Chorzów (10 poziom rozgrywkowy).  Został zawodnikiem sezonu Niebieskich według kibiców. Również nim interesuje się wiele silniejszych klubów.

KRZYSZTOF PAWLAK- (Massey20). Został wypożyczony z Manchesteru United do Sunderlandu (czwarty poziom rozgrywkowy). To był dobry ruch, ponieważ był podstawowym zawodnikiem swego klubu (34m./3br.). Grał również w eliminacjach Mistrzostw Europy U-19.

KAZIMIERZ PRZYBYŚ- (Diakon89). Jest zawodnikiem Steauy Bukareszt (trzeci poziom rozgrywkowy). Zagrał tam trzy spotkania i został przeniesiony to rezerw. Tam grał cały sezon (32 mecze). Według mediów interesuje się nim Bayer Leverkusen.

WOJCIECH RUDY- (kubilaj2). Przeniósł się ze Stade Reims do Akhisar Belediyespor (piąty poziom rozgrywkowy) za 2,5 mln euro (z wszystkimi klauzulami 3,8 mln). Tam jednak jak i w poprzednim klubie nie grał za dużo (8 meczy).

ANTONI SZYMANOWSKI- (Pas690). Gra w Anderlechcie Bruksela (czwarty poziom rozgrywkowy).  W tym sezonie grał często (26m./3br.)  Niestety ze swoim zespołem spadł do niższej ligi. Regularnie gra w reprezentacji Polski.

HENRYK WAWROWSKI- (Vagner). Sezon rozpoczął w Pogoni Szczecin (ósmy poziom rozgrywkowy). Zagrał tam 23 spotkania. Zimą przeniósł się  do Bayernu Monachium (za 3,8 mln euro). Nie wiem, czy to był dobry pomysł bo obecnie jest w rezerwie Bawarczyków, a w tym sezonie zagrał w 9 meczach w ich rezerwach.

HENRYK WIECZOREK- (radu9319). Latem przeniósł się z Sampdorii Genua do HNK Rijeka (czwarty poziom rozgrywkowy) za 2,6 mln euro ( z dodatkami 3,9 mln). Tam był podstawowym zawodnikiem (38m./1br.). Grał w eliminacjach Euro U-19.

ROMAN WÓJCICKI- (Fubar). Również on był bohaterem prawdziwej sagi transferowej. Najpierw został kupiony przez Manchester United za 2,3 mln euro (5,25 mln z klauzulami), by potem przenieść się na zasadzie wypożyczenia do Levante (trzeci poziom rozgrywkowy). Tam został zawodnikiem szerokiej kadry. Zagrał łącznie w 13 spotkaniach.  Gracz reprezentacji Polski do lat 21.

WŁADYSŁAW ŻMUDA- (Beezy). Gra w SC Braga (trzeci poziom rozgrywkowy) i jest jednym z podstawowych obrońców swojego zespołu (34 mecze i 3 bramki). Jest etatowym kadrowiczem. Mimo młodego wieku ma już 17 meczy w Kadrze A. Interesuje się nim wiele silniejszych klubów. Ma niską klauzulę odejścia (ok. 13 mln euro), więc może z tego skorzystać Inter Mediolan.

 

POMOCNICY

ZBIGNIEW BONIEK- (RAmunicki). Przed sezonem trafił do AS Romy za 20,5 mln euro, co było najwyższym transferem Celticu w historii. We Włoszech Zibi czuje się jak w domu, a w klubie spod znaku wilczycy, radzi sobie bardzo dobrze. Rozegrał 33 spotkania (ale aż 30 z nich wchodząc z ławki rezerwowych), w których zdobył łącznie 4 bramki. Najczęściej był ustawiany na  pozycji fałszywego napastnika. Ptaszki cwierkają, że Boniek będzie coraz cześciej nieśmiało, aczkolwiek stanowczo żądać gry w pierwszym składzie AS Romy. W kadrze jak dotąd rozegrał 9 spotkań, wciąż jednak czeka na pierwszego gola.

ANDRZEJ BUNCOL- (Kaan). Po bardzo udanym poprzednim sezonie w barwach Ruchu Chorzów, śląskie miasto zaczęli nawiedzać wysłannicy wielu europejskich klubów. Ostatecznie  za 375 tysięcy trafił do stolicy Anglii i bronił będzie barw Tottenhamu. Nie zdążył jednak rozpakować walizek, a już zapadła decyzja o jego wypożyczeniu na drugi poziom rozgrywkowy do niemieckiego Wolfsburga. Niestety o grę nie było łatwo także w tym klubie i w całym sezonie zaliczył jedynie 5 występów, w tym tylko dwa, w których wychodził w podstawowym składzie. Póki co największym osiągnięciem Andrzeja zostaje wybór MVP Mistrzostw Europy do lat 19  w których to nasza reprezentacja odpadła dopiero w półfinale.

WŁODZIMIERZ CIOŁEK- (crisadus). Pozostaje wierny barwom Wisły Kraków. W drugim sezonie rozegrał więcej, bo aż 35 spotkań i co należy zaznaczyć wszystkie w wyjściowej jedenastce. Kibice Wisły, wybrali go zawodnikiem sezonu. Póki co na rynku nie ma wielkiego zainteresowania Ciołkiem, więc wszystko wskazuje, że pod Wawelem nadal będą mogli cieszyć się jego grą.

LESŁAW ĆMIKIEWICZ- (Sonny). Pomimo spadku Legii na piąty poziom rozgrywkowy, pozostał w zespole, umacniając swoją pozycję. Rozegrał łącznie 23 spotkania w tym 21 w wyjściowej jedenastce. Ważny element reprezentacji do lat 21. Media lansują go jako nowego Mariusza Lewandowskiego.

KAZIMIERZ DEYNA- (Abramovich). Po przejściu do AS Roma, stał się z miejsca zawodnikiem wyjściowej jedenastki, rozgrywając 38 spotkań. W całym sezonie strzelił 9 bramek oraz miał 6 asyst, co zaowocowało wyborem na Młodego Piłkarza Miesiąca w najwyższej klasie rozgrywkowej (luty oraz kwiecień) oraz do jedenastki miesiąca. Obecnie Kazimierz Deyna w wieku 17 lat zarabia rocznie 1 mln euro. Strach pomyśleć co będzie za kilka sezonów.

DARIUSZ DZIEKANOWSKI- (Durion). Pomimo zainteresowania bogatszych zespołów pozostał w Palermo i pełnił role jokera w talii trenera. Rozegrał 23 spotkania, ale aż 18 z nich zaliczał, wchodząc z ławki rezerwowych. Palermo awansowało na trzeci poziom rozgrywkowy. Dobra gra i wywiązywanie z zadań narzuconych przez trenera zaowocowały wyborem do jedenastki sezonu Palermo.

ROBERT GADOCHA- (TrueMMW). Drugi sezon reprezentował barwy Genoa i tym razem na stałe przebił się do wyjściowej jedenastki, rozgrywając 30 spotkań oraz strzelając 2 bramki. Niestety całkiem dobra gra Roberta nie pomogła włoskiemu klubowi w utrzymaniu się na trzecim poziomie rozgrywkowym. Podobnie jak w przypadku Darka Dziekanowskiego,  Gadocha został doceniony przez klub wyborem do jedenastki sezonu. 

ANDRZEJ IWAN- (TomasS). Kolejny sezon spędził w Wiśle Kraków, której barw bronił w 27 meczach, zdobywając 12 goli. Prywatnie przyjaciel Carlitosa. Wraz z końcem sezonu przesunięty został do zespołu U-19, co było dość dziwnym posunięciem włodarzy Białej Gwiazdy. Andrzej Iwan może z zazdrością spoglądać na pensje niektórych kolegów z kadry, gdyż sam zarabia poniżej najniższej krajowej. Stan ten może jednak szybko ulec zmianie, ponieważ znajduje się na liście życzeń ponad 50 klubów z całego świata.

JAN KARAŚ- (Tosiek). Czołowy pomocnik Slavii Praga. W obecnych rozgrywkach rozegrał 28 spotkań, w których sześciokrotnie zapisał się na liście strzelców. W chwili obecnej  nie zanosi się na zmianę klubu, widocznie Jan ma jeszcze coś do udowodnienia w Czechach.

HENRYK KASPERCZAK- (paweldemon). Drugi sezon z dumą broni barw stołecznej Legii. W 34 spotkaniach zdobył 5 bramek i zaliczył 7 asyst. Póki co trener kadry stracił zainteresowanie Kasperczakiem i licznik występów w reprezentacji zatrzymał się na dwóch. Podobnie jak w przypadku Iwana z dużym prawdopodobieństwem Kasperczak po sezonie zmieni klub, gdyż obserwuje go bardzo dużo zespołów. Z ciekawszych można wymienić Everton, Dinamo czy chociażby Feyenoord.

RYSZARD KOMORNICKI- (Coffin). Przez cały sezon w Bayernie Monachium nie zdołał rozegrać nawet jednego spotkania. Na jego nieszczęscie, klub nie zdecydował się również na jego wypożyczenie. Pomimo braku gry, znalazło się dla niego miejsce w kadrze Polski U-20 biorącej udział w Mistrzostwach Świata.

JERZY KRASKA- (Shrek). Obecny sezon był o wiele bardziej udany w wykonaniu Jerzego Kraski, niż poprzedni. Łącznie rozegrał 17 spotkań ligowych, strzelając dwie bramki oraz zaliczając 1 asyste. Media bardzo polubiły postać Mariusza Lewandowskiego, ponieważ podobnie jak Ćmikiewicz, także Kraska lansowany jest jako jego następca. Niestety zawodnika tego trapią mikro urazy (przez dwa sezony gry już 16), które często wyłączają go z treningów na kilka dni.

JANUSZ KUPCEWICZ- (Chrisula). Drugi sezon z rzędu gra jedynie w zespołach młodzieżowych Ajaxu (32 spotkania). Porównywany jest do Hakima Ziyecha. Wydaje się jednak, że jego dni w Ajaxie są policzone, ponieważ parol na niego zagięły takie potężne firmy jak Barcelona czy Liverpool.

ZYGMUNT MASZCZYK- (Kuba199321). Po bardzo udanym poprzednim sezonie, Zygmunt mógł przebierać w ofertach transferowych. Ostatecznie zdecydował się na transfer do Corinthians (drugi poziom rozgrywkowy) za 9 mln euro, co stało się rekordową suma w historii Zagłębia Lubin. W brazylijskim klubie z miejsca wskoczył do wyjściowej jedenastki, rozgrywając aż 30 spotkań. Niestety jego zespół spadł z ligi. Dobra gra sprawiła, że doczekał się debiutu w seniorskiej reprezentacji i to nie z byle kim, ponieważ przeciwnikiem była Anglia. Czy w kolejnym sezonie nadal będzie mógł uwodzić piękne latynoski na plaży Cocacabana? Tego nie wie nikt (poza Mahdim ;) ), gdyż zainteresowane jego usługami są takie zespoły jak Arsenal, Liverpool czy Deportivo.

BOHDAN MASZTALER- (Alex). Tak pokochał Rosję, że Spartak zamienił na Rubin Kazań, grający także na trzecim poziomie rozgrywkowym. Zmiana ta wyszła mu na dobre, ponieważ w Rubinie stał się podstawowym graczem, rozgrywając 26 spotkań.

WALDEMAR MATYSIK- (Jacor). Ma za sobą bardzo udany sezon w Romie. Rozegrał 34 spotkania w tym aż 26 w wyjściowej jedenastce. Prywatnie bliski przyjaciel Daniele de Rossiego, który pokazał młokosowi, jak piękny jest Rzym nocą.  Ponoć często dopytuje managera Łukasza Czyżeckiego czy Daniele dostanie nowy kontrakt.

ADAM NAWAŁKA- (Ademix7). W Tottenhamie radzi sobie średnio. Co prawda rozegrał 12 spotkań, ale aż 9 z nich wchodząc z ławki rezerwowych. Sam Nawałka, nalega na transfer, ale jak narazie jedynym klubem, który w niewielkim stopniu wyraża nim zainteresowanie jest Santos.

ANDRZEJ PAŁASZ- (grinch123). Obecny sezon był trochę bardziej udany niż poprzedni. Jeśli chodzi o liczbę występów to Pałasz 9 razy zagrał w pierwszym zespole, za każdym razem wchodząc z ławki rezerwowych. Niestety w poprawie tego wyniku przeszkodziła mu poważna kontuzja wyłączająca go z gry na długie 5 miesięcy. W Niemczech porównywany jest do Mario Gotze.

WŁODZIMIERZ SMOLAREK- (DrWittr). W życiu Smolarka dzieje się naprawdę dużo. W Tottenhamie nie mógł liczyć na grę, dlatego też przed nowym sezonem został wypożyczony do tureckiego   Istambułu Basaksehir, w którego barwach rozegrał 9 spotkań. Występów tych było by pewnie więcej, niestety Smolarek często łapie kontuzje. W tym sezonie łącznie przez ponad trzy miesiące był wyłączony z gry.

ZYGFRYD SZOŁTYSIK- (Popla_94). Pozostał wierny barwom Sparty Praga, niestety nadal pozostaje jedynie zmiennikiem. W obecnym sezonie pojawiał się na boisku 12 razy, ale aż w 11 wchodząc z ławki rezerwowych. Niewielkie zainteresowanie jego osobą przejawiają kluby brazylijskie.

JAN URBAN- (Adi). Drugi sezon z rzędu miota się między pierwszym zespołem, a rezerwami Legii. W przeciwieństwie jednak po ubiegłego roku zdołał zadebiutować w  pierwszym zespole, rozgrywając łącznie 10 spotkań. Kolejnym sukcesem był również  debiut w reprezentacji U-21. Prywatnie bliski kolega Eduardo da Silvy.

RYSZARD TARASIEWICZ- (KasproR). Zamienił PSV na Juventus. Przed zmianą klubu zdołał rozegrać jeszcze 4 spotkania w barwach holenderskiego zespołu. W ekipie Starej Damy wciąż czeka na debiut, póki co znajduje się w kadrze zespołu U-19. Porównywany jest do Miralema Pjanicia. Na codzień reprezentant Polski do lat 19.

 

NAPASTNICY

JAN BENIGIER- (Berth). Drugi sezon był zawodnikiem Ruchu Chorzów, dla którego rozegrał łącznie 32 spotkania, zdobywając 8 bramek. Po ubiegłorocznych kłopotach zdrowotnych w tym sezonie przydarzyły się jedynie trzy niegroźne mikro urazy. Po sezonie raczej zmieni barwy klubowe, gdyż znaczne zainteresowanie jego osobą przejawia ponad 30 klubów ,w tym m. in. Ajax. Schalke czy Zenit. W mediach określany jest jako nowy ... Grzegorz Lato.

JAN DOMARSKI- (rivaldo). Piłkarz Dinama, obecnie wypożyczony do innego klubu ze stolicy Chorwacji, a mianowicie Lokomotivy. W obecnym sezonie zdołał zagrać jeden mecz dla Dinama oraz 10 dla Lokomotivy, zdobywając zaledwie jednego gola. Prywatnie kolega napastnika Dinama Halila Soudaniego. Domarski jest jednym z nielicznych zawodników projektu, który nie gra w żadnej reprezentacji Polski.

JAN FURTOK- (kubol112). W Sportingu postanowiono wypożyczyć Furtoka do SD Eibar. W zespole tym, grającym na co dzień na trzecim poziomie rozgrywkowym, rozegrał 25 spotkań zdobywając 7 bramek. Media uważają, że jeśli będzie się prawidłowo rozwijał, może stać się równie dobry, jak Włodzimierz Smolarek. Powoływany jest do reprezentacji Polski U-19.

ZDZISŁAW KAPKA- (Michellaga). W ubiegłym sezonie jeden mecz a w tym ... już dwa w barwach FC Basel. Niestety wciąż czeka na swojego pierwszego gola w seniorskiej piłce. Niewielkie zainteresowanie jego pozyskaniem przejawiają takie kluby jak PEC Zwolle czy Colon de Santa Fe. Jego klub spadł na czwarty poziom rozgrywkowy.

KAZIMIERZ KMIECIK- (jmk). Szczecin zamienił na Villarreal, jednak jeszcze nie zdążył powiedzieć buenos dias, a już siedział w samolocie do Niemiec, ponieważ Hiszpanie postanowili wypożyczyć go do Freiburga (trzeci poziom rozgrywkowy). W barwach tego klubu rozegrał 17 spotkań, ale aż 14 razy wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Zapisał się jednak na trwale w historii klubu stając się najmłodszym strzelcem bramki. Media także i jego określają jako spadkobiercę sławy Grzegorza Laty.

MAREK KUSTO- (Vadis). Pozostał na kolejny sezon w zespole Legii, dla której rozegrał 28 spotkań, zdobywając 9 bramek. Znalazł się w jedenastce sezonu. W takcie sezonu aż dwukrotnie skęcił to samo kolano, co nie dobrze wróży na przyszłość. Znajduje się na liście życzeń kilku klubów (min. Osasuna, Koeln, Palermo) i najprawdopodobniej przed trzecim sezonem zmieni pracodawcę.

GRZEGORZ LATO- (Paternoster). W zespole z Lipska Lato rozegrał łącznie 23 spotkania, w tym 10 razy wychodząc w podstawowej jedenastce. Niestety nie grzeszy skutecznością, zdobywając jedynie 3 bramki. W pierwszej reprezentacji rozegrał już 16 spotkań. Przez cały sezon, niezdolny do gry był tylko przez 8 dni.

WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI- (DanielW). Co tu dużo mówić, sezon marzenie w wykonaniu Lubańskiego. 33 spotkania w barwach Romy, do której jest wypożyczony z Realu i zawrotna liczba 36 goli mówią same za siebie. Liczba nagród, które otrzymał po zakończeniu sezonu jest tak długa, że nie sposób je wymienić. Na razie Lubańskiego omijają poważniejsze kontuzje. Lubański prywatnie bardzo dobrze dogaduje się z Cristiano Ronaldo więc może namówi go na przenosiny do Romy? devil .W pierwszej reprezentacji Polski jak do tej pory rozegrał 8 spotkań w których zdobył jak na razie 6 bramek.

JOACHIM MARX- (VagheenaOle). Drugi sezon broni barw Ruchu Chorzów. Tym razem wziął udział w 23 meczach zdobywając 8 bramek. Jak na razie nie zadebiutował w żadnej z reprezentacji Polski. Nie wzbudza także zainteresowania lepszych klubów, więc jego transfer przed kolejnym sezonem wydaje się mało realny.

WŁODZIMIERZ MAZUR- (DobiFM). W szwedzkim zespole Malmoe FF (piąty poziom rozgrywkowy) rozegrał kolejny dobry sezon. Strzelił 10 bramek w 25 spotkaniach. Wraz z zespołem awansował na czwarty poziom rozgrywkowy. Bardzo zainteresowany jego pozyskaniem jest Ural. Członek reprezentacji do lat 19.

ROMAN OGAZA- (Adamenitum33) Jego dobra gra dla Zrińjskiego Mostar sprawiła, że stał się ulubieńcem miejscowych kibiców, a także Roman pokochał ten klub i życie na Bałkanach. W obecnych rozgrywkach zagrał 34 mecze, zdobywając w nich 21 bramek. Drugi rok z rzędu został wybrany przez fanów zawodnikiem sezonu. Czy będzie okazja do ponownego triumfu? Raczej nie bo lista klubów które są zainteresowane jego pozyskaniem jest bardzo długa i obejmuje kluby z całego świata.

ANDRZEJ SZARMACH- (pedroake88). Po pierwszym całkiem udanym sezonie w barwach Apoelu, wzbudził zainteresowanie na rynku transferowym. Ostatecznie na jego zatrudnienie zdecydowało się Atletico Madryt. Jednak zanim zdążył spakować walizki, Apoel dopiął wypożyczenia i Szarmach został na kolejny sezon na wyspie Afrodyty. Rozegrał 34 spotkania, zdybywając 15 bramek. Przez cały sezon nie pauzował nawet jednego dnia z powodu kontuzji. 

RYSZARD SZYMCZAK- (Peter). Po pierwszym sezonie, w którym nie mógł przebić się do składu Standardu Liege został wypożczyony do Sportingu Liz... a nie Kansas City.W USA radzi sobie całkiem nieźle rozgrywając 27 spotkań i 7-krotnie zapisując się na liście strzelców. Został zarówno najmłodszym zawodnikiem jak i strzelcem bramki w historii Sportingu.

ANDRZEJ ZGUTCZYŃSKI- (geographic92). W Werderze doceniono w końcu potencjał tego gracza pozwalając mu na częstszą grę. Zagrał w 23 spotkaniach strzelając 5 bramek. Strzelił najszybszego gola w historii Werderu (16 sekunda meczu z CSKA Moskwa). Zainteresowane jego pozyskaniem są kluby z ... Peru (Sporting Cristal oraz Universitario de Deportes)

Poniżej klasyfikacja zawodników po drugim sezonie:

Lp. Nazwisko i Imię Suma
1. DEYNA Kazimierz 72,6
2. ŻMUDA Władysław 60,2
3. LUBAŃSKI Włodzimierz 56,8
4. KUBICKI Dariusz 55,7
5. BONIEK Zbigniew 54,6
6. MASZCZYK Zygmunt 53,1
7. TOMASZEWSKI Jan 52,8
8. KASPERCZAK Henryk 52,4
9. LATO Grzegorz 52,1
10. GADOCHA Robert 51,6
11. SZARMACH Andrzej 49,2
12. JANAS Paweł 47,9
13. MATYSIK Waldemar 45,3
14. FURTOK Jan 44,5
15. KUSTO Marek 43,6
16. MAZUR Włodzimierz 43,5
17. KARAŚ Jan 40,8
18. KMIECIK Kazimierz 40,2
19. OGAZA Roman 39,7
20. JAŁOCHA Jan 39,6
21. SZYMANOWSKI Antoni 38,7
22. MAJEWSKI Stefan 37,8
23. ĆMIKIEWICZ Lesław 37,3
24. WIECZOREK Henryk 36,6
25. GUT Zbigniew 34,4
26. PAWLAK Krzysztof 31,2
27. MASZTALER Bohdan 29,4
28. IWAN Andrzej 26,6
29. DZIEKANOWSKI Dariusz 25,9
30. OSTAFIŃSKI Marian 25,4
31. NAWAŁKA Adam 25,0
32. CIOŁEK Włodzimierz 24,8
33. OSTROWSKI Marek 23,3
34. MŁYNARCZYK Józef 23,2
35. ZGUTCZYŃSKI Andrzej 22,4
36. SZYMCZAK Ryszard 19,6
37. BUNCOL Andrzej 17,6
38. WÓJCICKI Roman 16,4
39. BENIGIER Jan 16,1
40. ANCZOK Zygmunt 15,7
41. WAWROWSKI Henryk 15,6
42. KRASKA Jerzy 14,9
43. MACULEWICZ Henryk 14,4
44. SMOLAREK Włodzimierz 13,8
45. MARX Joachim 12,1
46. KOMORNICKI Ryszard 12,0
47. DZIUBA Marek 10,1
48. RUDY Wojciech 10,0
49. KUKLA Zygmunt 9,6
50. MUSIAŁ Adam 9,6
51. SZOŁTYSIK Zygfryd 9,4
52. DOMARSKI Jan 8,8
53. PAŁASZ Andrzej 8,1
54. URBAN Jan 7,4
55. GORGOŃ Jerzy 5,2
56. MOWLIK Piotr 4,8
57. TARASIEWICZ Ryszard 4,1
58. KAPKA Zdzisław 2,6
59. PRZYBYŚ Kazimierz 2,4
60. KOSTKA Hubert 1,0
61. KUPCEWICZ Janusz 0,0

 

STATYSTYKI KARIERY

10 zawodników o największej wartości rynkowej:

 1. Lubański  - Roma/Real*                  75 mln
 2. Lato         - RB Lipsk                     19,25 mln
 3. Maszczyk - Corintians                   15,50 mln
 4. Boniek      - Roma                         15,25 mln
 5. Żmuda      - SC Braga                    14 mln
 6. Szarmach - Apoel/Atletico             9,50 mln
 7. Deyna       - Roma                          7,75 mln
 8. Wójcicki   - Levante/ Man Utd     7,50 mln
 9. Nawałka   - Tottenham                  6 mln
 10. Janas        - Roma                          5,50 mln

* dwa kluby w przypadku wypożyczenia. Pierwszy klub do którego jest wypożyczony, drugi macierzysty.

10 zawodników najlepiej zarabiających:

 1. Lubański   - Roma/Real*                   2,47 mln/sezon
 2. Lato           - RB Lipsk                      1,85 mln
 3. Nawałka    - Tottenham                    1,80 mln
 4. Boniek       - Roma                           1,70 mln
 5. Maszczyk   - Corinthians                    1,32 mln
 6. Deyna         - Roma                           1,00 mln
 7. Gadocha     - Genoa                          0,95 mln
 8. Żmuda        - SC Braga                     0,75 mln
 9. Matysik      - Roma                           0,75 mln
 10. Smolarek     - Istambul/ Tottenham  0,74 mln

* dwa kluby w przypadku wypożyczenia. Pierwszy klub do którego jest wypożyczony, drugi macierzysty.

10 zawodników z największą liczbą występów ligowych:

 1. Tomaszewski - Parma                         68 spotkań ligowych
 2. Deyna             - Roma                         68
 3. Ostrowski       - Ruch                          67
 4. Maszczyk       - Corinthians                  65
 5. Kubicki           - Tigres/ SL Benfica*   64
 6. Furtok             - Sporting CP               60
 7. Szarmach        - Apoel/Atletico           60
 8. Ogaza             - Zrinjski                      59
 9. Żmuda            - SC Braga                   57
 10. Ciołek             - Wisła                         56

* dwa kluby w przypadku wypożyczenia. Pierwszy klub do którego jest wypożyczony, drugi macierzysty.

Kluby z jakich krajów reprezentują przedstawiciele tego projektu*:

POLSKA          - 15

NIEMCY          - 12

WŁOCHY        - 9

TURCJA          - 3

CHORWACJA, HISZPANIA, PORTUGALIA, ANGLIA, CZECHY  - 2

CYPR, MEKSYK, BRAZYLIA, BELGIA, BOŚNIA I HERCEGOWINA, BIAŁORUŚ, SZWECJA, HOLANDIA, ROSJA, SZWAJCARIA, FRANCJA, USA - 1

* zawodnicy wypożyczeni liczeni byli do kraju w którym odbywali to    wypożyczenie

 

KLUB REPREZENTANTA

Liczba występów w pierwszej reprezentacji:

 1. Żmuda           17
 2. Lato               16
 3. Deyna            12
 4. Anczok          11
 5. Boniek            9
 6. Lubański         8
 7. Szymanowski 8
 8. Majewski        5
 9. Nawałka          5
 10. Gadocha          3
 11. Janas               3
 12. Smolarek         3
 13. Gut                  3
 14. Jałocha            2
 15. Kasperczak     2
 16. Maszczyk        2
 17. Kubicki           1
 18. Młynarczyk     1
 19. Tomaszewski   1

 

KADRA U-20 powołana przez Czesława Michniewicza na Mistrzostwa Świata do lat 20 odbywające się w Brazylii (na dzień 9 czerwca udział w ćwierćfinale):

 

Skład kadry U-19 powołany na czerwcowe mecze towarzyskie:

Sezon 2018/2019 się zakończył. Obserwowaliśmy rozwój wszystkich piłkarzy projektu. Oczywiście jedni zrobili większą karierę (Lubański, Żmuda, Deyna, Anczok), a inni mniejszą. Jednak po tych dwóch sezonach widać, że większość zawodników zrobi dużą karierę, także reprezentacyjną. Już widać ile zyskuje na nich kadra Polski. Ten sezon to półfinał Mistrzostw Europy do lat 19 oraz ćwierćfinał Mistrzostw Świata do lat 20. Do tego dodajmy przegraną walkę Kadry A o Final Four Ligi Narodów z Anglią jedynie bilansem bezpośrednich spotkań. Oj będzie się działo w kolejnych sezonach.

Kronika przygotowana przy współpracy z PEDROAKE88. Bardzo dziękuję za pomoc.

 

Wszystkie profile wraz ze statystykami i kluczowymi wydarzeniami w karierach poszczególnych zawodników - znajdziecie poniżej.
 

Statystyki obejmują okres od 04/06/2018 do 09/06/2019.


1. Anczok, Zygmunt


2. Benigier, Jan


3. Boniek, Zbigniew


4. Buncol, Andrzej


5. Ciołek, Włodzimierz


6. Ćmikiewicz, Lesław


7. Deyna, Kazimierz


8. Domarski, Jan


9. Dziekanowski, Dariusz


10. Dziuba, Marek


11. Furtok, Jan


12. Gadocha, Robert


13. Gorgoń, Jerzy


14. Gut, Zbigniew


15. Iwan, Andrzej


16. Jałocha, Jan


17. Janas, Paweł


18. Kapka, Zdzisław


19. Karaś, Jan


20. Kasperczak, Henryk


21. Kmiecik, Kazimierz


22. Komornicki, Ryszard


23. Kostka, Hubert


24. Kraska, Jerzy


25. Kubicki, Dariusz


26. Kukla, Zygmunt


27. Kupcewicz, Janusz


28. Kusto, Marek


29. Lato, Grzegorz


30. Lubański, Włodzimierz


31. Maculewicz, Henryk


32. Majewski, Stefan


33. Marx, Joachim


34. Maszczyk, Zygmunt


35. Masztaler, Bohdan


36. Matysik, Waldemar


37. Mazur, Włodzimierz


38. Młynarczyk, Józef


39. Mowlik, Piotr


40. Musiał, Adam


41. Nawałka, Adam


42. Ogaza, Roman


43. Ostafiński, Marian


44. Ostrowski, Marek


45. Pałasz, Andrzej


46. Pawlak, Krzysztof


47. Przybyś, Kazimierz


48. Rudy, Wojciech


49. Smolarek, Włodzimierz


50. Szarmach, Andrzej


51. Szołtysik, Zygfryd


52. Szymanowski, Antoni


53. Szymczak, Ryszard


54. Tarasiewicz, Ryszard


55. Tomaszewski, Jan


56. Urban, Jan


57. Wawrowski, Henryk


58. Wieczorek, Henryk


59. Wójcicki, Roman


60. Zgutczyński, Andrzej


61. Żmuda, WładysławAutor: weche

KOMENTARZE

Chrisula


Komentarzy: 81

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-14

Poziom ostrzeżeń: 0

10-08-2018, 10:50 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Obecnie ostatnie miejsce... no cóż, może coś się w końcu ruszy po transferze. :-)

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Drugi Kreator Gwiazd we wrześniu 2018, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 7342

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

10-08-2018, 10:57 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Genialnie zrobione, Panowie! Piszę "Panowie" bo część od "pomocników" w dół plus garść ciekawych statystyk przygotował pedroake88. Super to zrobiłeś, zwłaszcza te wstawki interpersonalnych powiązań pomiędzy zawodnikami (Matysik-De Rossi)! Zdradzę, że Daniele został... trenerem zespołu rezerw Romy:-)

A w sezonie 2019/20 działo się, oj działo! Kilka arcyciekawych transferów, udział reprezentacji w eliminacjach EURO 2020 i moja Roma. Kolejny odcinek we wtorek, 14 czerwca!

Jacor


Komentarzy: 415

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-07

Poziom ostrzeżeń: 0

10-08-2018, 11:07 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Świetne uzupełnienie blogu @Mahdiego. Mam tylko taką uwagę, żeby te statystyki, które pokazał @pedroake88 zrobić w jakiejś tabeli, bo wygląda to niechlujnie. Zwłaszcza klub reprezentanta

weche


Komentarzy: 220

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

10-08-2018, 11:34

Dziękujemy.
@Mahdi sama przyjemność opisywać taki projekt
@Jacor w następnym odcinku zastosujemy się do Twoich uwag, by każdy kolejny odcinek był coraz lepszy.

Zyhym


Komentarzy: 682

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

10-08-2018, 11:54 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Mowlik musi odejść z klubu, albo na wypożyczenie, bo przy Młynarczyku sobie nie pogra :/

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Drugi Kreator Gwiazd we wrześniu 2018, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 7342

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

10-08-2018, 12:01

Zyhym, dnia 10-08-2018, 11:54, napisał:
Mowlik musi odejść z klubu, albo na wypożyczenie, bo przy Młynarczyku sobie nie pogra :/


Albo Młynarczyk musi odejść, by Mowlik zaczął bronić:-)

Zyhym


Komentarzy: 682

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

10-08-2018, 12:15

Jako klubowy kolega nie mogę mu tego życzyć :)

rivaldo


Komentarzy: 349

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2016-02-27

Poziom ostrzeżeń: 0

10-08-2018, 12:28 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Świetna robota. Miło się czytało. Szkoda, że Domarski póki co nie błyszczy.

Berth


Komentarzy: 914

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Francuski Łącznik

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2016-06-20

Poziom ostrzeżeń: 0

10-08-2018, 13:58 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Genialne, czekałem na to

jmk
3 miejsce w Polsce FM 2017, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce


Komentarzy: 776

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: 1

10-08-2018, 14:59 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Ruszyła mi kariera z kopyta :) Tzn. Kmiecikowi. Jest już U-20, czekam na debiut w dorosłej :) 18. miejsce to całkiem dobra pozycja! Liczę po cichu na TOP10.
Obecnie online: weche
Copyright © 2015-18 by Łukasz Czyżycki and Agnieszka Czyżycka