MFM - 10 lat! 2015-25.
Wybrany klub / reprezentacja: -
Opisywany sezon: 2025/26
Poziom rozgrywkowy: 1-10
Wersja gry: Football Manager 2018
Klikając w poniższy baner, przeniesiecie się do blogów opisujących karierę Mahdiego w ramach projektu TERAZ POLSKA 1972-86.
LEGENDA - NAZEWNICTWO LIG
WCL = 1 poziom rozgrywkowy. FIFA World Champions League
WL1 = 2 poziom rozgrywkowy. FIFA World League One
WL2 = 3 poziom rozgrywkowy. FIFA World League Two
WL3 = 4 poziom rozgrywkowy. FIFA World League Three
WL4 = 5 poziom rozgrywkowy FIFA World League Four
WL5 = 6 poziom rozgrywkowy FIFA World League Five
WL6 = 7 poziom rozgrywkowy FIFA World League Six
WL7 = 8 poziom rozgrywkowy FIFA World League Seven
WL8 = 9 poziom rozgrywkowy FIFA World League Eight
WL9 = 10 poziom rozgrywkowy FIFA World League Nine
KPŚ = Klubowy Puchar Świata
KRONIKA PROJEKTU „TERAZ POLSKA 1972-1986”
SEZON 2025/26
Doczekaliśmy się publikacji przez @Mahdiegp kolejnego sezonu swojego projektu, w którym śledzimy kariery 61 polskich piłkarzy grających na turniejach mistrzowskich w latach 1972-1986. Przypominam, że w tym czasie dwa razy reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata (1974, 1982) oraz zdobyła złoty (1972) i srebrny medal olimpijski (1976).
Miniony sezon był bardzo udany dla wielu piłkarzy, ale w tej beczce miodu są jednak i łyżki dziegciu. Niestety kilkoro z nich straciło dużo czasu przez kontuzje. Kibice reprezentacji Polski mogą być znowu zadowoleni. Selekcjoner Marcin Brosz może być zadowolony ze zwycięstwa ze swoim zespołem w Pucharze Konfederacji. Dodatkowo Polska bez problemu awansowała na Mistrzostwa Świata w Kanadzie, gdzie będzie bronić zdobytego przed czteroma lata tytułu najlepszej ekipy globu. Tyle słowem wstępu- czas na dokonania piłkarzy w sezonie 2025/26.
BRAMKARZE
HUBERT KOSTKA- (LukasBlack). Już drugi sezon stracił, będąc w składzie Bayeru Leverkusen (WCL). Nie zaliczył nawet jednego spotkania. Możliwe, że jego los się poprawi, bo interesują się nim takie kluby jak Amiens, Hoffenheim czy Feyenoord.
ZYGMUNT KUKLA- (Egurian)- Po kilkuletnim pobycie za Oceanem powrócił do Europy. Za kwotę 9,75 mln euro ( z wszystkimi klauzulami 11,25 mln euro ) stał się zawodnikiem FC Basel (WL2). W swoim nowym klubie rozegrał 29 spotkań ligowych i 4 pucharowe. Częstotliwość występów byłaby większa, gdyby nie zerwanie więzadeł stawu promieniowo-nadgarstkowego ( ogółem pauzował 10 tygodni). Mimo to i tak został przez kibiców wybrany Zawodnikiem Roku swojego klubu.
JÓZEF MŁYNARCZYK- (Bandus11)- W tym sezonie może być mniej zadowolony z gry PSG (WCL). Wystąpił w 24 meczach WCL i 1 spotkaniu KPŚ. Za to częściej występował w reprezentacji Polski, chociaż tutaj powodem były problemy zdrowotne Jana Tomaszewskiego. Był w kadrze Polski, która wygrała Puchar Konfederacji oraz znalazł się w "23" powołanej na Mistrzostwa Świata w Kanadzie.
PIOTR MOWLIK- (Zyhym)- Po 5 latach gry w Betisie zmienił otoczenie. Za kwotę 7,75 mln euro (z dodatkami 8,75 mln euro) przeniósł się Gremio Porto Alegre (WL1). W klubie z Kraju Kawy stał się podstawowym bramkarzem- zagrał w 35 meczach (34 w lidze i 1 w KPŚ). Jest powoływany do reprezentacji Polski, ale do tej pory nie dostał szansy debiutu. Był w kadrze na zwycięskim dla Polski Pucharze Konfederacji. Pojedzie też na kanadyjski Mundial.
JAN TOMASZEWSKI-- (weche). Nie był to najlepszy sezon w jego wykonaniu. Dla Valencii (WCL) rozegrał raptem 25 meczy (23 w lidze i 2 w KPŚ). Powodem takich słabych statystyk były problemy zdrowotne (uraz barku, problemy z kręgiem lędźwiowym), przez które pauzował prawie pół roku. W reprezentacji Polski grał, jeśli tylko był zdrowy. W wygranym przez naszą kadrę Pucharze Konfederacji wystąpił we wszystkich 5 spotkaniach, został także Najlepszym Bramkarzem turnieju. Kolejne wyzwanie to obrona złota na Mundialu w Kanadzie.
OBROŃCY
ZYGMUNT ANCZOK- (Fley79). Jako, że w ekipie "Kanonierów" nie miał za dużo szans do gry przeniósł się do innej części Londynu. Za 21,5 mln euro ( z wszystkimi klauzulami 31,5 mln euro) stał się graczem West Ham United (WL1). To był bardzo dobry ruch z jego strony. Z miejsca stał się podstawowym obrońcą Młotów, dla których rozegrał aż 45 spotkań (35 w lidze i 10 w pucharze). Dobra gra zaawocowała zainteresowaniem jego osobą tak silnych klubów jak Chelsea, czy Manchester City. Może kolejny rok rozpocznie w WCL?
MAREK DZIUBA- (Tesser). Tym razem cały sezon spędził w Realu Madryt (WCL). W tym czasie dla Królewskich rozegrał 30 spotkań w lidze i 4 w Klubowym Pucharze Świata. W osiągnięciu lepszych wyników przeszkodziło mu zerwanie mięśni brzucha, przez co musiał pauzować 2 miesiące. Mimo to znalazł uznanie ekspertów i został wybrany do Jedenastki Roku na Świecie. W reprezentacji zaliczył epizodyczny występ w zwycięskim dla Polski Pucharze Konfederacji. Potem występował dość często i po wyleczeniu kontuzji zmieścił się w "23", która odleciała na kanadyjski Mundial.
JERZY GORGOŃ- (Fetty). Rozegrał dobry sezon w barwach Manchesteru City (WCL). Wystąpił w 35 meczach ligowych, w których strzelił jedną bramkę. Dołożył do tego jeden mecz w Klubowym Pucharze Świata. Dość często powoływany na kadry Polski, pojedzie na Mundial.
ZBIGNIEW GUT- (Quezter). Cały czas podróżuje po różnych klubach. Tym razem za 9 mln euro ( z wszystkimi dodatkami 11 mln euro ) trafił do Huddersfield Town- beniaminka WCL. Był to zarówno awans sportowy- jak i jakościowy. W lidze zagrał 34 mecze i strzelił 2 bramki. W Klubowym Pucharze Świata wystąpił w 13 spotkaniach, a jego zespół przegrał dopiero w finale z AS Roma. Całkiem możliwe, że latem zmieni klub, bo pytali o niego m. in. AS Monaco, Bayern i FC Barcelona.
JAN JAŁOCHA- (Ernie89). Jesień miał straconą w AS Monaco (WCL). Zagrał tylko w 5 meczach ligowych ( w tym tylko jedno od początku) oraz 2 pucharowych. Do tego przytrafiła się kontuzja więzadeł kolanowych ( 5 tygodni przerwy ). Dlatego z ulgą przyjął zimowy transfer do Arsenalu Londyn (WL1) za 38,5 mln euro ( z klauzulami wartość transferu może wzrosnąć do 43 mln euro). W ekipie Kanonierów zagrał w 12 meczach ligowych. Dużo lepiej szło mu w reprezentacji Polski. Zagrał we wszystkich meczach (5) Pucharu Konfederacji zakończonym zwycięstwem Polski. Będzie również na Mundialu.
PAWEŁ JANAS- (Bari80). Zdobywa kolejne trofea ze swoim zespołem- AS Roma (WCL). Wpisze sobie w CV kolejny udany sezon. W lidze zagrał 31 razy i strzelił 2 bramki. Do tego zagrał 2 mecze pucharowe. Za dobrą grę został umieszczony w Jedenastce Marzeń WCL. Niestety nie był okazem zdrowia, bo przytrafiła mu się przykra kontuzja (złamanie kości ramieniowej) przez co pauzował 5 tygodni. Zagrał wszystkie 5 meczy w Pucharze Konfederacji i walnie się przyczynił do zwycięstwa Polski w tych rozgrywkach. Będzie miał również okazję bronić miana najlepszej ekipy świata podczas zbliżającego się kanadyjskiego Mundialu.
DARIUSZ KUBICKI- (DBoniem). Po rocznym pobycie w Dortmundzie, za 12,25 mln euro ( z wszystkimi dodatkami wartość transferu wzrośnie do 17 mln euro) został kupiony przez Olympique Marsylia (WCL). Nie żałuje przenosin nad Lazurowe Wybrzeże. W lidze zaliczył 34 spotkania, w których strzelił jedną bramkę. W Klubowym Pucharze Świata zagrał w 10 meczach. Sezon jak najbardziej na plus.
HENRYK MACULEWICZ- (Dario). Jesienią grał w Borussii Dortmund (WCL). Wystąpił w 10 spotkaniach ligowych. Zimą za 8,75 mln euro (z klauzulami 11,25 mln euro) przeniósł się do AC Milan (WCL). W swoim nowym klubie grał częściej, bo zaliczył 13 meczy w lidze i 4 mecze w Klubowym Pucharze Świata.
STEFAN MAJEWSKI- (EddyManiolo). Spełnia się w FC Barcelonie (WCL). Dla blaugrany w tym sezonie zagrał 42 razy (36 meczy w WCL i 6 meczy w KPŚ). Jednak kolejny selekcjoner nie dostrzega jego dobrej gry i nie powołuje go do kadry.
ADAM MUSIAŁ- (LCS). Drugi sezon grał dla Sao Paulo (WL2). Występował częściej, niż w poprzednim sezonie (Liga- 21m./1br., KPŚ- 4 m.). Możliwe, że zmieni barwy klubowe, bo interesują się nim takie kluby jak Celta Vigo, Napoli i Betis.
MARIAN OSTAFIŃSKI- (Jaa209). W dalszym ciągu jest zawodnikiem Manchesteru United (WCL). Niestety dla niego trener Czerwonych Diabłów rzadko korzysta z jego usług. Ogółem rozegrał 15 spotkań (12 w WCL i 3 w KPŚ).
MAREK OSTROWSKI- (Norbi_Zip). Jesienią był zawodnikiem Borussii Dortmund (WCL), ale nie grał za często 7 meczy w lidze i 1 w KPŚ. Zimą za 4,3 mln euro ( z klauzulami 5,5 mln euro) stał się piłkarzem Tottenhamu Hotspur (WL1). W nowym klubie też nie miał porażających statystyk (6 meczy w lidze, 2 mecze w KPŚ).
KRZYSZTOF PAWLAK- (Massey20). Sezon rozpoczął w Empoli (WL2), gdzie zdążył zagrać 2 mecze ( po 1 w lidze i KPŚ), ale za 19,5 mln euro (z dodatkami 26 mln euro) został sprzedany do RB Lipsk (WL1). W nowym klubie zagrał w 33 spotkaniach ligowych oraz 6 pucharowych.
KAZIMIERZ PRZYBYŚ-(Diakon89). Z sezonu na sezon gra coraz więcej w Steaua Bukareszt (WL4). Tym razem wystąpił w 16 meczach ligowych, w których strzelił 1 bramkę. Do tego dorobku należy doliczyć jeszcze 2 występy w KPŚ, w których raz wpisał się na listę strzelców.
WOJCIECH RUDY- (kubilaj2). Po dwóch latach pobytu w Kopenhadze został sprzedany do Sportingu Lizbona (WL1) za 8,5 mln euro ( z dodatkami 10,75 mln euro). W ekipie ze stolicy Portugalii bardzo szybko się zadomowił. Ogółem zagrał w 38 spotkaniach (31 w lidze i 7 w KPŚ).
ANTONI SZYMANOWSKI- (Pas690). Niezmiennie reprezentuje barwy AS Monaco (WCL). Jest kluczowym graczem swojego zespołu. Ogółem wystąpił w 41 meczach (37 w lidze i 4 w KPŚ). Zagrał wszystkie spotkania w zwycięskim dla naszej reprezentacji Pucharze Konfederacji. Będzie miał również okazję do obrony tytułu Mistrzów Świata na kanadyjskich boiskach.
HENRYK WAWROWSKI- (Vagner). W letnim okienku transferowym za 53 mln euro ( z dodatkami 60 mln euro) przeniósł się do Realu Madryt (WCL). Niestety początek sezonu go ominął z powodu naciągnięcia mięśnia brzuchatego łydki (4 tygodnie pauzy). Potem jednak grał regularnie rozgrywając ogólnie 33 spotkania (30 w lidze i 3 w KPŚ). Znalazł się w składzie na zbliżający się Mundial.
HENRYK WIECZOREK- (radu9319). Jesienią grał w Olympique Lyon (WCL). W lidze wystąpił w 20 meczach, a w Klubowym Pucharze Świata w 4 meczach. Zimą za 34,5 mln euro ( z klauzulami 44 mln euro) przeniósł się do Chelsea Londyn (WCL). Szybko się zaaklimatyzował w ekipie ze Stamford Bridge- w lidze rozegrał 16 meczy, w których strzelił 3 bramki, a w KPŚ wystąpił 6 razy.
ROMAN WÓJCICKI- (Fubar). Zamienił Donieck na zespół Olympique Marsylia (WCL) za kwotę 45,5 mln euro ( z dodatkami 61 mln euro). Stał się filarem obrony zespołu z Lazurowego Wybrzeża. Wystąpił w 31 meczach ligowych oraz 10 pucharowych (1 bramka). Sezon zakończył z początkiem kwietnia, gdy doznał urazu stawu biodrowego.
WŁADYSŁAW ŻMUDA- (Beezy). Prawdziwa opoka bloku obronnego PSG (WCL). Zagrał we wszystkich spotkaniach ligowych (38) dokładając do tego 2 bramki. Ponadto 3 razy wychodził na boisko w Klubowym Pucharze Świata, strzelając jedną bramkę. Bardzo dobrze zagrał na wygranym przez Polskę Pucharze Konfederacji (5m./2br./1as.). Sposobi się do walki o obronę tytułu najlepszej drużyny globu.
POMOCNICY
ZBIGNIEW BONIEK- (RAmunicki). Kolejny sezon, w którym osiągnął wiele. Dla AS Roma (WCL) w 37 ligowych spotkaniach strzelił 18 bramek. Do tego dołożył 4 mecze i 1 gol w Klubowym Pucharze Świata. Z reprezentacją Polski zwyciężył w Pucharze Konfederacji, a miał na to duży wpływ, bowiem 7 razy wpisał się na listę strzelców. Oczywiście będzie bronił tytułu Mistzów Świata na kanadyjskich boiskach.
ANDRZEJ BUNCOL- (Kaan). Pierwszą połowę kampanii 2025/26 spędził w Bayerze Leverkusen (WCL), gdzie rozegrał 17 spotkań ( w tym 16 w lidze i 1 w KPŚ). Zimą za 101 mln euro przeniósł się do Manchesteru City (WCL). W ekipie The Citizens zagrał w 15 spotkaniach ligowych, strzelając 1 bramkę. Zaliczył występ w reprezentacji Polski, ale na Mundial nie dostał powołania.
WŁODZIMIERZ CIOŁEK- (crisadus). W RB Lipsk (WL1), gdzie grał w rundzie jesiennej wykręcił bardzo dobre statystyki (w lidze 24m./8br., w pucharze 5m./2br.). Dobra gra zaowocowała transferem do Valencia CF (WCL) za kwotę 25 mln euro ( z dodatkami 34 mln euro). Dla Nietoperzy rozegrał 14 meczy, strzelając 1 bramkę.
LESŁAW ĆMIKIEWICZ- (Sonny). W poprzednim sezonie wraz z Chelsea awansował do WCL. Rozgrywki 2025/26 były dla niego bardzo udane. W 36 meczach ligowych strzelił 1 bramkę. Ponadto wystąpił w 10 spotkaniach w Klubowym Pucharze Świata. Częściej niż poprzednio grał również w reprezentacji Polski, między innymi zaliczył 2 mecze w Pucharze Konfederacji, ale zawsze wychodził jako zawodnik rezerwowy. Niestety Marcin Brosz nie znalazł dla niego miejsca w samolocie lecącym do Kanady.
KAZIMIERZ DEYNA- (Abramovich). Dyrygent, profesor środka pola, tak można określić zawodnika AS Roma (WCL). W tym sezonie zagrał w 31 meczach ligowych, strzelając 7 bramek. Dołożył do tego 3 spotkania w Klubowym Pucharze Świata. Miałby jeszcze lepsze statystyki, ale przeszkodziła mu kontuzja kręgu lędźwiowego, przez co pauzował 5 tygodni. W nagrodę za dobry sezon znalazł się w Jedenastce Marzeń WCL. Dobrze zaprezentował się w Pucharze Konfederacji ( 4 mecze/1 bramka/2 asysty), walnie przyczyniając się do zwycięstwa Polski w tych rozgrywkach. Latem 2026 roku wraz z Kadrą będzie bronił tytułu Mistrzów Świata zdobytego cztery lata wcześniej.
DARIUSZ DZIEKANOWSKI- (Durion). Po przygodzie w Anglii nadszedł czas na Niemcy. Za 81 mln euro (z dodatkami 99 mln euro) przeszedł z Tottenhamu do Bayeru Leverkusen (WCL). W ekipie Aptekarzy nie był graczem pierwszego wyboru- w lidze rozegrał 27 meczy (ale tylko 8 rozpoczynał w pierwszym składzie) i strzelił 5 bramek. Zaliczył również epizodyczny występ w Klubowym Pucharze Świata. Jeśli chodzi o kadrę, to wystąpił w spotkaniu eliminacyjnym z Andorą... i tyle, bo Mistrzostwa Świata obejrzy w telewizji.
ROBERT GADOCHA- (TrueMMW). To był wyśmienity sezon w jego wykonaniu. Dla AS Monaco (WCL) rozegrał w tym czasie 34 mecze ligowe, strzelając 6 bramek. Dodatkowo wystąpił w 4 spotkaniach pucharowych. Zajął 3. miejsce w klasyfikacji Piłkarza Sezonu WCL, znalazł się w Jedenastce Marzeń WCL oraz Jedenastce Roku na Świecie. Możliwe, że będzie bohaterem wielkiego transferu bo duże zainteresowanie nim przejawia Manchester City. W reprezentacji Polski przyczynił się do zwycięstwa w Pucharze Konfederacji ( 3 mecze/1 asysta). Oczywiście jest w składzie kadry udającej się na Mistrzostwa Świata.
ANDRZEJ IWAN- (TomasS). Spełnia się w West Ham United (WL1). W tym sezonie dla Młotów rozegrał 31 spotkań ligowych, w których strzelił 12 bramek. Dobrze grał również w Klubowym Pucharze Świata (9m./6br.). Nagrodą za taką grę był debiut w reprezentacji Polski w towarzyskim spotkaniu z Boliwią. Jednak na Mistrzostwa Świata nie otrzymał powołania.
JAN KARAŚ- (Tosiek). Jesienią grał w Galatasaray Stambuł (WL1). Dla tego zespołu zagrał w 11 meczach ligowych i strzelił 1 bramkę. Do tego grał również w Klubowym Pucharze Świata (3m./1br.). W zimowym okręgu transferowym przeniósł się do RB Lipsk (WL1) za 17,25 mln euro ( z dodatkami 23,5 mln euro). W nowym klubie często pojawiał się w składzie zarówno w lidze (11m./3br.) jak i KPŚ ( 2 mecze ).
HENRYK KASPERCZAK- (paweldemon). Całkowicie się zadomowił w Manchesterze United (WCL), dla którego gra już 6 sezon. Dla Czerwonych Diabłów jest bardzo ważnym zawodnikiem- został wybrany wicekapitanem. W lidze zagrał w 33 meczach, a w Klubowym Pucharze Świata wystąpił w 3 spotkaniach, w których strzelił 3 bramki. Ważny gracz reprezentacji Polski , która wygrała Puchar Konfederacji (wystąpił w 5 meczach, notując 2 asysty ). Jest również w składzie na Mistrzostwa Świata, które rozegrane zostaną w Kanadzie.
RYSZARD KOMORNICKI- (Coffin). Powrócił z wypożyczenia do macierzystego klubu- PSG (WCL). Niestety nie był to udany sezon. W lidze wystąpił jedynie 12 razy ( tylko 2 mecze rozpoczynał w pierwszym składzie). Do tego na chwilę obecną żaden klub nie przejawia zainteresowania, by złożyć ofertę transferową.
JERZY KRASKA- (Shrek). Trzeci sezon spędził w Glasgow Rangers (WL1). Zaliczył 21 spotkań ligowych, w których strzelił 1 bramkę. Niestety miał problemy z piszczelami, przez co pauzował prawie 4 miesiące. Stąd ta mniejsza ilość gier w stosunku do poprzednich lat.
JANUSZ KUPCEWICZ- (Chrisula). Kontynuuje swoją karierę w Olympique Lyon (WCL). Był to kolejny udany sezon w jego wykonaniu. W lidze rozegrał 33 spotkania, w których strzelił 8 bramek. Dodatkowo zagrał 4 razy w Klubowym Pucharze Świata. Jego dobrą formę dostrzegł selekcjoner reprezentacji Polski, czego efektem był debiut w biało-czerwonych barwach w towarzyskim spotkaniu z Paragwajem. Jednak narazie to będzie jedyny występ bo na Mundial Marcin Brosz go nie zabrał.
ZYGMUNT MASZCZYK- (Kuba199321). Niezmiennie gra w Manchesterze City (WCL) i jest podstawowym zawodnikiem The Citizens. W lidze rozegrał 32 mecze. Do tego dołożył 1 spotkanie w Klubowym Pucharze Świata. Co prawda nie wystąpił w Pucharze Konfederacji, ale później pokazał się z dobrej strony w spotkaniach towarzyskich reprezentacji, rozgrywanych przed Mundialem, na który otrzymał powołanie.
BOHDAN MASZTALER- (Alex). Trzeci sezon był zawodnikiem Borussii Moenchengladbach (WL1). Rozegrał 32 mecze w lidze i strzelił 2 bramki. Ponadto w KPŚ wystąpił w 2 spotkaniach. Miał małe problemy zdrowotne (przeciążeniowe złamanie trzonu kręgu lędźwiowego) przez które pauzował 5 tygodni.
WALDEMAR MATYSIK- (Jacor). Pewniak do gry w środku pola AS Romy (WCL). W tym sezonie ogółem wystąpił w 37 meczach ( 34 w lidze i 3 w pucharach ) oraz strzelił 3 bramki (wszystkie w lidze). Cieszy się również zaufaniem Marcina Brosza- w Pucharze Konfederacji rozegrał 4 spotkania i wraz z Polską wygrał te rozgrywki. Oczywiście jest również w składzie, który poleciał do Kanady na Mistrzostwa Świata.
ADAM NAWAŁKA- (Ademix7). Zagrał jeden mecz pucharowy dla Palmeiras (WL2) po czym za 51 mln euro został sprzedany do Manchesteru United (WCL). W ekipie Czerwonych Diabłów pełnił rolę gracza szerokiego składu- zagrał w 25 meczach ligowych (12 w pierwszym składzie) i 2 pucharowych (był zmiennikiem). Po ponad 7 latach powrócił do kadry. Ale co zrobił trener Brosz to nikt nie raczy wiedzieć. Wszedł w 78 minucie spotkania z Paragwajem zastępując Andrzeja Buncola, by po sześciu minutach być zmienionym znowu przez Lesława Ćmikiewicza. Tyle na razie z jego gry w reprezentacji.
ANDRZEJ PAŁASZ- (grinch123). Znowu trafił na wypożyczenie- tym razem do Arsenalu Londyn (WL1). Był to dobry wybór, bo stał się podstawowym zawodnikiem Kanonierów. W lidze wystąpił w 34 spotkaniach, strzelając 9 bramek. Ponadto zagrał 2 razy w KPŚ i raz się wpisał na listę strzelców.
WŁODZIMIERZ SMOLAREK- (DrWitt). Gra bardzo ważną rolę w PSG (WCL). W tym sezonie wystąpił w 35 spotkaniach ligowych, w których strzelił 12 bramek. Do tego zaliczył 3 występy w Klubowym Pucharze Świata. Niestety miał mniejsze i większe kłopoty zdrowotne. Najpierw pauzował 4 tygodnie przez zapalenie ścięgien mięśnia czworogłowego uda, potem uszkodził biodro, przez które nie pojedzie na Mundial. Wcześniej zagrał 5 spotkań (1 bramka/4 asysty) w wygranym przez Polskę Pucharze Konfederacji.
ZYGFRYD SZOŁTYSIK- (Popla_94). Latem za 81 mln euro ( z klauzulami 107 mln euro) przeniósł się do Manchesteru United (WCL). Udanie zaprezentował się w nowym klubie. W 36 rozegranych meczach ligowych strzelił 4 bramki. Dodatkowo wystąpił w 2 spotkaniach Klubowego Pucharu Świata. Zagrał w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata z Estonią, ale na sam turniej nie otrzymał powołania.
RYSZARD TARASIEWICZ- (KasproR). Jesień spędził w Arsenalu Londyn (WL1), gdzie miał dobre statystyki- zagrał w 17 ligowych spotkaniach, strzelając 4 bramki. Do tego grał w KPŚ (2m./1br.). W zimowym okienku transferowym został sprzedany do Huddersfield Town (WCL) za kwotę 25 mln euro ( z dodatkami 30,5 mln euro). W nowym klubie zaliczył 12 gier ligowych (2 bramki) oraz aż 9 pucharowych (również 2 bramki).
JAN URBAN- (Adi). Nie może być do końca zadowolony ze swych występów w PSG (WCL). W tym sezonie rozegrał 20 spotkań w lidze, gdzie 8 razy trafił do siatki. W Klubowym Pucharze Świata 2 razy wychodził z ławki. Mimo dość przeciętnych statystyk Marcin Brosz darzy go zaufaniem i powołał na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Kanadzie.
NAPASTNICY
JAN BENIGIER- (Berth). Trzeci sezon spędził na Lazurowym Wybrzeżu w zespole OGC Nicea (WL1). Śródziemnomorski klimat bardzo dobrze na niego wpływa, bo grał dużo i bardzo dobrze- w lidze rozegrał 31 spotkań i strzelił 17 bramek. Do tego dołożył 2 mecze w Klubowym Pucharze Świata.
JAN DOMARSKI- (rivaldo). Latem zmienił środowisko. Za 59 mln euro ( z wszystkimi dodatkami suma transferu wzrośnie do 77 mln euro) został piłkarzem PSG (WCL). Dla ekipy z Parku Książąt nie był może kluczowym piłkarzem, ale w lidze zagrał 27 razy (9 meczy od początku) i strzelił 11 bramek. Do tych statystyk trzeba jeszcze dodać 2 występy i 3 bramki w Klubowym Pucharze Świata. 31 marca 2026 roku doczekał się wielkiej chwili- w towarzyskim spotkaniu z Paragwajem zadebiutował w reprezentacji Polski. Trener Brosz był chyba zadowolobny z jego gry, bo dostał powołanie na Mundial, który odbędzie się w Kanadzie.
JAN FURTOK- (kubol112). Siedem miesięcy trwała jego przygoda z meksykańską piłką. Co prawda zdążył rozegrać 3 spotkania i strzelić 3 bramki (Liga- 2m./1br., KPŚ- 1m./2br.) dla Monacras (WL2), ale potem za 18,75 mln euro (z wszystkimi klauzulami 27,5 mln euro) przeniósł się do Olympiakosu Pireus (WL1). W greckim klubie był jednym z najlepszych zawodników w tym sezonie- rozegrał 36 spotkań ligowych, strzelając 17 bramek. Przez kibiców został wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu. Plotki głoszą, że ofertę wykupu Furtoka mogą zgłosić FC Zurich, Everton lub Wolverhampton.
ZDZISŁAW KAPKA- (Michellaga). Latem zmienił klub. Za 53 mln euro ( z dodatkami 67 mln euro ) został kupiony przez FC Liverpool (WCL). Dzięki temu transferowi chciał się przypomnieć Marcinowi Broszowi. Niestety los napisał inny scenariusz, bowiem po kilku spotkaniach zerwał mięsień czworogłowy uda- i to dwa razy- przez co pauzował aż 4 miesiące. To odbiło się na jego statystykach. Zagrał w 14 meczach ligowych, w których strzelił aż 10 bramek. Do tego wystąpił w 3 spotkaniach pucharowych. Niestety nie znalazł się w kadrze Polski, która pojedzie na Mistrzostwa Świata.
KAZIMIERZ KMIECIK- (jmk). Po 5 latach pobytu w Villarreal CF przeniósł się do Interu Mediolan (WL1). Nerazzurri zapłacili za niego 57 mln euro ( z wszystkimi dodatkami kwota transferu wzrośnie do 70 mln euro ) i chyba opłacił im się ten zakup. Kmiecik w tym sezonie zagrał w 36 meczach ligowych i strzelił 10 bramek. Dołożył do tego 2 występy i 2 bramki w Klubowym Pucharze Świata. Po dłuższej przerwie zaczął również grać w reprezentacji Polski (marcowe mecze towarzyskie z Boliwią i Paragwajem), a nawet otrzymał powołanie i poleci na Mundial.
MAREK KUSTO- (Vadis). Latem zamienił AC Milan na Borussię Moenchengladbach (WL1), która za niego musiała zapłacić 18 mln euro ( z klauzulami 27,5 mln euro ). Niemcy zrobili na nim dobry interes bo w 31 spotkaniach ligowych strzelił 11 bramek. Do tego rozegrał 2 mecze w Klubowym Pucharze Świata. Przez kibiców został wybrany Zawodnikiem Roku.
GRZEGORZ LATO- (Paternoster). AS Monaco (WCL) bardzo dużo zawdzięcza Grzegorzowi, bo ten rozegrał niemal idealny sezon. W 37 meczach ligowych 29 razy trafiał do siatki. Dodatkowo rozegrał 4 mecze w Klubowym Pucharze Świata, w których strzelił 3 bramki. Wicekról strzelców WCL, 2. zawodnik w klasyfikacji Piłkarza Sezonu WCL, oczywiście znalazł się w Jedenastce Marzeń WCL. Spełnia się również w reprezentacji Polski. W zwycięskim dla naszej kadry Pucharze Konfederacji rozegrał 5 spotkań, w których strzelił 1 bramkę i 2 razy asystował. Do Kanady jedzie bronić złota zdobytego przed czteroma latami.
WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI- (DanielW). Co roku można pisać to samo. Niezastąpiony snajper AS Roma (WCL). Tym razem w 35 meczach WCL strzelił 28 bramek, co dało mu 3. miejsce w klasyfikacji strzelców WCL. Zapisał się już jako najlepszy strzelec w historii Romy. Ponadto rozegrał 3 spotkania pucharowe, w których strzelił 2 gole. Najlepszy Piłkarz WCL, znalazł się w Jedenastce Marzeń WCL. Król Strzelców ( 8 bramek ) i Najlepszy Zawodnik Pucharu Konfederacji (zwycięstwo Polski). Czeka teraz na zwycięstwo w Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Kanadzie.
JOACHIM MARX- (VagheenaOle). Jego letnie przenosiny były niespodzianką. Oto za kwotę 52 mln euro ( z wszystkimi dodatkami 67 mln euro ) stał się zawodnikiem Bayernu Monachium (WCL). I Bawarczycy mogą być z jego gry zadowoleni- W WCL wystąpił w 30 spotkaniach, strzelając 10 bramek. W Klubowym Pucharze Świata zagrał 2 razy i 3 razy znalazł drogę do siatki.
WŁODZIMIERZ MAZUR- (DobiFM). Rozegrał wyśmienity sezon w barwach Borussii Dortmund (WCL). W 28 spotkaniach ligowych strzelił aż 21 bramek. Dobrą formę prezentował również w Klubowym Pucharze Świata (3m./6br.). Bardzo dobra gra zaowocowała powołaniem do kadry, w której zadebiutował spotkaniem z Boliwią. Niestety nie znalazł się w "23", która została zgłoszona na Mundial (eksperci zastanawiali się czy nie powinien tam być w miejsce Jana Urbana).
ROMAN OGAZA- (Adamenitum33). Zaliczył fantastyczny rok w Arsenalu Londyn (WL1). W 38 meczach ligowych strzelił 20 bramek, co dało mu tytuł Wicekróla Strzelców WL1. Dodatkowo wystąpił w 2 meczach Klubowego Pucharu Świata i raz trafił do siatki. Znalazł się w Jedenastce Marzeń WL1 oraz został wybrany Piłkarzem Roku przez kibiców Arsenalu.
ANDRZEJ SZARMACH- (pedroake88). Prawdziwie "diabelski" sezon w Manchesterze City (WCL). W lidze w 36 spotkaniach strzelił 29 bramek, co dało mu tytuł Króla Strzelców WCL. Zaliczył też 1 spotkanie w KPŚ. Takie statystyki może pozwolą mu na większą obecność w reprezentacji Polski. W zwycięskim dla Polski Pucharze Konfederacji zagrał 1 spotkanie, na Mundial też pojedzie.
RYSZARD SZYMCZAK- (Peter). Kontynuuje swoją karierę w US Palermo (WL1). W tym sezonie miał bardzo dobrze nastawiony celownik: W lidze w 36 meczach strzelił 13 bramek, natomiast w Klubowym Pucharze Świata w 6 grach 8 razy trafił do siatki.
ANDRZEJ ZGUTCZYŃSKI- (geographic92). Tym razem cały sezon rozegrał dla Celticu (WL2). W lidze strzelił 10 bramek w 30 meczach. Do tego wystąpił w 3 meczach w Klubowym Pucharze Świata, strzelając 3 bramki.
Poniżej klasyfikacja zawodników po dziewiątym sezonie:
Lp. | Nazwisko i Imię | Suma | Awans/spadek |
1. | BONIEK Zbigniew | 395,6 | +1 |
2. | DEYNA Kazimierz | 395,2 | -1 |
3. | SZYMANOWSKI Antoni | 373,5 | +1 |
4. | LUBAŃSKI Włodzimierz | 366,2 | +1 |
5. | JANAS Paweł | 365,3 | -2 |
6. | ŻMUDA Władysław | 363,2 | bez zmian |
7. | MATYSIK Waldemar | 356,5 | bez zmian |
8. | LATO Grzegorz | 348,6 | +1 |
9. | KASPERCZAK Henryk | 340,8 | -1 |
10. | KMIECIK Kazimierz | 323,3 | +2 |
11. | TOMASZEWSKI Jan | 321,8 | -1 |
12. | MŁYNARCZYK Józef | 319,4 | -1 |
13. | SMOLAREK Włodzimierz | 314,6 | bez zmian |
14. | ĆMIKIEWICZ Lesław | 300,7 | +3 |
15. | SZARMACH Andrzej | 292,2 | bez zmian |
16. | GADOCHA Robert | 290,9 | +2 |
17. | OGAZA Roman | 284,3 | +6 |
18. | MAZUR Włodzimierz | 281,7 | +1 |
19. | KUSTO Marek | 281,0 | bez zmian |
WIECZOREK Henryk | 281,0 | +11 | |
21. | GORGOŃ Jerzy | 280,7 | +5 |
22. | MASZTALER Bohdan | 279,4 | bez zmian |
23. | MAJEWSKI Stefan | 278,8 | +5 |
24. | SZYMCZAK Ryszard | 278,6 | +3 |
25. | BUNCOL Andrzej | 277,6 | -1 |
26. | URBAN Jan | 270,7 | -10 |
27. | JAŁOCHA Jan | 270,6 | -13 |
28. | SZOŁTYSIK Zygfryd | 268,7 | +6 |
29. | KARAŚ Jan | 268,3 | -4 |
30. | IWAN Andrzej | 268,2 | +3 |
31. | MASZCZYK Zygmunt | 267,2 | -1 |
32. | OSTAFIŃSKI Marian | 260,1 | -11 |
33. | DZIEKANOWSKI Dariusz | 257,7 | -4 |
34. | ZGUTCZYŃSKI Andrzej | 257,6 | -2 |
35. | GUT Zbigniew | 257,3 | +8 |
36. | FURTOK Jan | 253,5 | +1 |
37. | PAWLAK Krzysztof | 252,7 | +2 |
38. | NAWAŁKA Adam | 251,8 | -2 |
39. | WAWROWSKI Henryk | 248,0 | -1 |
40. | KUBICKI Dariusz | 246,0 | +8 |
41. | MOWLIK Piotr | 245,6 | -2 |
42. | DZIUBA Marek | 241,2 | +10* |
43. | KAPKA Zdzisław | 241,1 | -8 |
44. | KUPCEWICZ Janusz | 236,8 | +2 |
45. | ANCZOK Zygmunt | 236,2 | +5 |
46. | DOMARSKI Jan | 236,0 | -5 |
47. | CIOŁEK Włodzimierz | 235,6 | +2 |
48. | WÓJCICKI Roman | 229,6 | +3 |
49. | MARX Joachim | 229,1 | -2 |
50. | KUKLA Zygmunt | 228,8 | -5 |
51. | KRASKA Jerzy | 223,5 | -9 |
52. | KOMORNICKI Ryszard | 211,7 | -8 |
53. | RUDY Wojciech | 210,8 | +1 |
54. | BENIGIER Jan | 207,7 | -1 |
55. | TARASIEWICZ Ryszard | 200,9 | +1 |
56. | PAŁASZ Andrzej | 200,5 | -1 |
57. | OSTROWSKI Marek | 158,3 | bez zmian |
58. | MACULEWICZ Henryk | 150,1 | +1 |
59. | KOSTKA Hubert | 120,7 | -1 |
60. | MUSIAŁ Adam | 103,1 | bez zmian |
61. | PRZYBYŚ Kazimierz | 30,8 | bez znian |
* W klasyfikacji z poprzedniego sezonu Markowi Dziubie przez pomyłkę zaliczyłem tylko punkty za grę w Realu Madryt (19,2 pkt), a pominąłem punkty za grę w Manchesterze City (25,2pkt). Dlatego w tabeli za ten sezon dodałem brakujące punkty. Przepraszam @Tessera za ten błąd.
Obserwujemy zmiany na szczycie. Oto w klasyfikacji generalnej Zbigniew Boniek wyprzedził Kazimierza Deynę. Do pierwszej trójki awansował również Antoni Szymanowski. Największy progres zanotował Henryk Wieczorek o 11 pozycji. Natomiast aż o 13 miejsc "zleciał" Jan Jałocha.
LICZBA ZAWODNIKÓW PROJEKTU NA POSZCZEGÓLNYCH POZIOMACH ROZGRYWKOWYCH (STAN NA 10.06.2026):
Lp. | Kraj | Liczba |
1. | WORLD CHAMPIONS LEAGUE | 40 |
2. | WORLD LEAGUE 1 | 17 |
3. | WORLD LEAGUE 2 | 3 |
4. | WORLD LEAGUE 4 | 1 |
ZAWODNICY GRAJĄCY W WCL (STAN NA 10.06.2026):
Nazwisko i Imię | Klub | Poziom |
MACULEWICZ Henryk | AC MILAN | WCL |
GADOCHA Robert | AS MONACO | WCL |
LATO Grzegorz | AS MONACO | WCL |
SZYMANOWSKI Antoni | AS MONACO | WCL |
BONIEK Zbigniew | AS ROMA | WCL |
DEYNA Kazimierz | AS ROMA | WCL |
JANAS Paweł | AS ROMA | WCL |
LUBAŃSKI Włodzimierz | AS ROMA | WCL |
MATYSIK Waldemar | AS ROMA | WCL |
DZIEKANOWSKI Dariusz | BAYER Leverkusen | WCL |
KOSTKA Hubert | BAYER Leverkusen | WCL |
MARX Joachim | BAYERN Monachium | WCL |
MAZUR Włodzimierz | BORUSSIA Dortmund | WCL |
ĆMIKIEWICZ Lesław | CHELSEA FC | WCL |
WIECZOREK Henryk | CHELSEA FC | WCL |
MAJEWSKI Stefan | FC BARCELONA | WCL |
KAPKA Zdzisław | FC LIVERPOOL | WCL |
CIOŁEK Włodzimierz | FC VALENCIA | WCL |
TOMASZEWSKI Jan | FC VALENCIA | WCL |
GUT Zbigniew | HUDDERSFIELD Town | WCL |
TARASIEWICZ Ryszard | HUDDERSFIELD Town | WCL |
BUNCOL Andrzej | MANCHESTER City | WCL |
GORGOŃ Jerzy | MANCHESTER City | WCL |
MASZCZYK Zygmunt | MANCHESTER City | WCL |
SZARMACH Andrzej | MANCHESTER City | WCL |
KASPERCZAK Henryk | MANCHESTER United | WCL |
NAWAŁKA Adam | MANCHESTER United | WCL |
OSTAFIŃSKI Marian | MANCHESTER United | WCL |
SZOŁTYSIK Zygfryd | MANCHESTER United | WCL |
KUPCEWICZ Janusz | OLYMPIQUE Lyon | WCL |
KUBICKI Dariusz | OLYMPIQUE Marsylia | WCL |
WÓJCICKI Roman | OLYMPIQUE Marsylia | WCL |
DOMARSKI Jan | PARIS SAINT-GERMAIN | WCL |
KOMORNICKI Ryszard | PARIS SAINT-GERMAIN | WCL |
MŁYNARCZYK Józef | PARIS SAINT-GERMAIN | WCL |
SMOLAREK Włodzimierz | PARIS SAINT-GERMAIN | WCL |
URBAN Jan | PARIS SAINT-GERMAIN | WCL |
ŻMUDA Władysław | PARIS SAINT-GERMAIN | WCL |
DZIUBA Marek | REAL Madryt | WCL |
WAWROWSKI Henryk | REAL Madryt | WCL |
Aż 17 z 20 klubów WCL ma w swojej kadrze uczestników projektu. Najwięcej ich jest w PSG-6 oraz AS Roma-5.
Poniżej tabela końcowa WORLD CHAMPIONS LEAGUE:
ZWYCIĘSTWO W LIDZE ZE SWOJĄ EKIPĄ (AS ROMA) OSIĄGNĘLI: Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna, Paweł Janas, Włodzimierz Lubański oraz Waldemar Matysik.
WICEMISTRZOSTWO WCL (AS MONACO) OSIĄGNĘLI: Robert Gadocha, Grzegorz Lato oraz Antoni Szymanowski.
BRĄZOWY MEDAL WCL (PSG) OSIĄGNELI: Jan Domarski, Ryszard Komornicki, Józef Młynarczyk, Włodzimierz Smolarek, Jan Urban i Władysław Żmuda.
Z WCL spadli: Dariusz Dziekanowski, Hubert Kostka (obaj Bayer Leverkusen); Henryk Maculewicz (AC Milan); Zbigniew Gut i Ryszard Tarasiewicz (obaj Huddersfield Town).
ZAWODNICY GRAJĄCY W WL1 (STAN NA 10.06.2026):
Nazwisko i Imię | Klub | Poziom |
JAŁOCHA Jan | ARSENAL Londyn | WL1 |
OGAZA Roman | ARSENAL Londyn | WL1 |
PAŁASZ Andrzej | ARSENAL Londyn | WL1 |
KUSTO Marek | BORUSSIA M'Gladbach | WL1 |
MASZTALER Bohdan | BORUSSIA M'Gladbach | WL1 |
KRASKA Jerzy | Glasgow RANGERS | WL1 |
MOWLIK Piotr | GREMIO Porto Alegre | WL1 |
KMIECIK Kazimierz | INTER Mediolan | WL1 |
BENIGIER Jan | OGC Nicea | WL1 |
FURTOK Jan | OLYMPIAKOS Pireus | WL1 |
KARAŚ Jan | RB Lipsk | WL1 |
PAWLAK Krzysztof | RB Lipsk | WL1 |
RUDY Wojciech | SPORTING Lizbona | WL1 |
OSTROWSKI Marek | TOTTENHAM Hotspur | WL1 |
SZYMCZAK Ryszard | US PALERMO | WL1 |
ANCZOK Zygmunt | WEST HAM United | WL1 |
IWAN Andrzej | WEST HAM United | WL1 |
Najwięcej zawodników na tym poziomie rozgrywkowym miały Arsenal Londyn-3 oraz Borussia Moenchengladbach- po 2.
TABELA WL1A:
TABELA WL1B:
AWANS DO WCL UZYSKALI: Jan Jałocha, Roman Ogaza, Andrzej Pałasz (wszyscy Arsenal Londyn); Zygmunt Anczok i Andrzej Iwan (obaj West Ham United).
SPADEK DO WL2: Jan Benigier (OGC Nicea); Krzysztof Pawlak, Jan Karaś (obaj RB Lipsk); Jerzy Kraska (Glasgow Rangers).
ZAWODNICY GRAJĄCY W WL2 (STAN NA 10.06.2026):
Nazwisko i Imię | Klub | Poziom |
ZGUTCZYŃSKI Andrzej | CELTIC Glasgow | WL2 |
KUKLA Zygmunt | FC BASEL | WL2 |
MUSIAŁ Adam | SAO PAULO FC | WL2 |
Trójka graczy, którzy grali w WL2 byli w innych klubach;
TABELA WL2A:
TABELA WL2B:
TABELA WL2D:
AWANS DO WL1 UZYSKAŁ Adam Musiał (Sao Paulo).
ZAWODNICY GRAJĄCY W WL4 (STAN NA 10.06.2026):
Nazwisko i Imię | Klub | Poziom |
PRZYBYŚ Kazimierz | STEAUA Bukareszt | WL4 |
TABELA WL4B:
AWANS DO WL3 UZYSKAŁ Kazimierz Przybyś (Steaua Bukareszt).
KRAJE, W KTÓRYCH GRAJĄ UCZETNICY PROJEKTU (STAN NA 10.06.2026):
Lp. | Kraj | Liczba |
1. | ANGLIA | 19 |
2. | FRANCJA | 13 |
3. | NIEMCY | 8 |
WŁOCHY | 8 | |
5. | HISZPANIA | 5 |
6. | BRAZYLIA | 2 |
SZKOCJA | 2 | |
8. | GRECJA | 1 |
SZWAJCARIA | 1 | |
RUMUNIA | 1 | |
PORTUGALIA | 1 |
W klubach angielskich gra prawie 1/3 wszystkich graczy projektu.
KLUB REPREZENTANTA (STAN NA 10.06.2026):
Lp. | Nazwisko i Imię | Suma |
1. | LATO Grzegorz | 95 |
2. | ŻMUDA Władysław | 90 |
3. | BONIEK Zbigniew | 88 |
4. | DEYNA Kazimierz | 87 |
5. | SZYMANOWSKI Antoni | 85 |
6. | LUBAŃSKI Włodzimierz | 83 |
7. | JAŁOCHA Jan | 79 |
8. | JANAS Paweł | 78 |
9. | KASPERCZAK Henryk | 70 |
10. | GADOCHA Robert | 62 |
TOMASZEWSKI Jan | 62 | |
12. | SMOLAREK Włodzimierz | 60 |
13. | MASZCZYK Zygmunt | 33 |
14. | DZIUBA Marek | 28 |
MATYSIK Waldemar | 28 | |
16. | GORGOŃ Jerzy | 27 |
17. | URBAN Jan | 24 |
18. | WAWROWSKI Henryk | 23 |
19. | ANCZOK Zygmunt | 22 |
20. | MAJEWSKI Stefan | 20 |
21. | BUNCOL Andrzej | 18 |
22. | MŁYNARCZYK Józef | 14 |
23. | WÓJCICKI Roman | 12 |
SZARMACH Andrzej | 12 | |
25. | ĆMIKIEWICZ Lesław | 10 |
26. | NAWAŁKA Adam | 6 |
27. | KUSTO Marek | 5 |
KMIECIK Kazimierz | 5 | |
29. | GUT Zbigniew | 4 |
30. | KAPKA Zdzisław | 3 |
DZIEKANOWSKI Dariusz | 3 | |
32. | KUBICKI Dariusz | 2 |
WIECZOREK Henryk | 2 | |
IWAN Andrzej | 2 | |
MAZUR Włodzimierz | 2 | |
SZOŁTYSIK Zygfryd | 2 | |
37. | OSTAFIŃSKI Marian | 1 |
DOMARSKI Jan | 1 | |
KUPCEWICZ Janusz | 1 |
W tym sezonie w reprezentacji Polski zadebiutowało 4 piłkarzy: Jan Domarski, Janusz Kupcewicz, Andrzej Iwan i Włodzimierz Mazur. Grzegorz Lato jest już bliski 100 występów.
ZAWODNICY Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ WYSTĘPÓW LIGOWYCH (STAN NA 10.06.2026):
Lp. | Nazwisko i Imię | Suma |
1. | DEYNA Kazimierz | 311 |
2. | BONIEK Zbigniew | 307 |
3. | TOMASZEWSKI Jan | 299 |
4. | SZYMANOWSKI Antoni | 293 |
5. | ŻMUDA Władysław | 291 |
6. | LATO Grzegorz | 285 |
7. | JANAS Paweł | 282 |
8. | KASPERCZAK Henryk | 281 |
9. | KMIECIK Kazimierz | 279 |
LUBAŃSKI Włodzimierz | 279 |
ZAWODNICY O NAJWYŻSZEJ WARTOŚCI (STAN NA 10.06.2026):
Lp. | Nazwisko i Imię | Wartość (mln euro) |
1. | DEYNA Kazimierz | 97,00 |
LUBAŃSKI Włodzimierz | 97,00 | |
3. | BONIEK Zbigniew | 92,00 |
4. | LATO Grzegorz | 79,00 |
SMOLAREK Włodzimierz | 79,00 | |
6. | GADOCHA Robert | 78,00 |
7. | MATYSIK Waldemar | 77,00 |
8. | SZARMACH Andrzej | 75,00 |
9. | JANAS Paweł | 73,00 |
10. | KASPERCZAK Henryk | 72,00 |
KMIECIK Kazimierz | 72,00 |
Wszystkie profile wraz ze statystykami i kluczowymi wydarzeniami w karierach poszczególnych zawodników znajdziecie poniżej.
Statystyki obejmują okres od 09/06/2025 do 10/06/2026.
Autor: weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce, Typer EURO 2024 - 2. miejsce
Z-ca Redaktora Naczelnego, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca
Komentarzy: 10988
Grupa: Root Admin
Ranga: Ojciec Założyciel
Ranga sponsorska: Sponsor Główny
Dołączył: 2015-03-20
Poziom ostrzeżeń: 0
19-10-2018, 14:54 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to
Komentarzy: 659
Grupa: Moderator encyklopedysta
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2016-10-25
Poziom ostrzeżeń: 0
19-10-2018, 15:00 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba
Z-ca Redaktora Naczelnego, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca
Komentarzy: 10988
Grupa: Root Admin
Ranga: Ojciec Założyciel
Ranga sponsorska: Sponsor Główny
Dołączył: 2015-03-20
Poziom ostrzeżeń: 0
19-10-2018, 15:05
Prawda! Czyli Manchester i Londyn po ośmiu, Paryż - sześciu!
3. miejsce w Polsce FM 2017 i FM 2021, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce. Wyróżnienie Fair Play w eliminacjach 4. Edycji RM
Komentarzy: 1219
Grupa: Root Admin
Ranga: Chluba Mój Football Manager
Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny
Dołączył: 2017-03-09
Poziom ostrzeżeń: -1
19-10-2018, 15:12 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba
Z-ca Redaktora Naczelnego, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca
Komentarzy: 10988
Grupa: Root Admin
Ranga: Ojciec Założyciel
Ranga sponsorska: Sponsor Główny
Dołączył: 2015-03-20
Poziom ostrzeżeń: 0
19-10-2018, 15:14
Ale jako że radzi sobie nieźle na pozycji lewego schodzącego napastnika, będzie dublerem Gadochy podczas MŚ'26. Kontuzja Smolarka stworzyła mu szansę.
Komentarzy: 641
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-08-13
Poziom ostrzeżeń: 0
19-10-2018, 17:34 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa
Komentarzy: 2289
Grupa: Moderator
Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa
Dołączył: 2015-12-02
Poziom ostrzeżeń: 0
19-10-2018, 19:25 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to
Komentarzy: 492
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-09-03
Poziom ostrzeżeń: 0
19-10-2018, 21:51 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to
Komentarzy: 400
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-08-08
Poziom ostrzeżeń: 0
20-10-2018, 10:54 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się
Komentarzy: 403
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-09-21
Poziom ostrzeżeń: 0
20-10-2018, 11:56 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa