x

 

BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 12, słabe: 0
zobacz komentarze

Kronika (#9), sezon 2025/26. Projekt TERAZ POLSKA 1972-86

19-10-2018, 14:17 , Unikalnych wejść: 1933 , autor: weche

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: 2025/26

Poziom rozgrywkowy: 1-10

Wersja gry: Football Manager 2018

 

Klikając w poniższy baner, przeniesiecie się do blogów opisujących karierę Mahdiego w ramach projektu TERAZ POLSKA 1972-86.


 

LEGENDA - NAZEWNICTWO LIG

WCL = 1 poziom rozgrywkowy. FIFA World Champions League

WL1 = 2 poziom rozgrywkowy. FIFA World League One

WL2 = 3 poziom rozgrywkowy. FIFA World League Two

WL3 = 4 poziom rozgrywkowy. FIFA World League Three

WL4 = 5 poziom rozgrywkowy FIFA World League Four

WL5 = 6 poziom rozgrywkowy FIFA World League Five

 WL6 = 7 poziom rozgrywkowy FIFA World League Six

WL7 = 8 poziom rozgrywkowy FIFA World League Seven

WL8 = 9 poziom rozgrywkowy FIFA World League Eight

WL9 = 10 poziom rozgrywkowy FIFA World League Nine

KPŚ = Klubowy Puchar Świata


KRONIKA PROJEKTU „TERAZ POLSKA 1972-1986”

SEZON 2025/26

Doczekaliśmy się publikacji  przez @Mahdiegp  kolejnego sezonu swojego projektu, w którym  śledzimy kariery 61 polskich piłkarzy grających na turniejach mistrzowskich w latach 1972-1986. Przypominam, że w tym czasie dwa razy reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata (1974, 1982) oraz zdobyła złoty (1972) i srebrny medal olimpijski (1976).

Miniony sezon był bardzo udany dla wielu piłkarzy, ale w tej beczce miodu są jednak i łyżki dziegciu. Niestety kilkoro z nich straciło dużo czasu przez kontuzje. Kibice reprezentacji Polski mogą być znowu zadowoleni. Selekcjoner Marcin Brosz może być zadowolony ze zwycięstwa ze swoim zespołem w Pucharze Konfederacji. Dodatkowo Polska bez problemu awansowała na Mistrzostwa Świata w Kanadzie, gdzie będzie bronić zdobytego przed czteroma lata tytułu najlepszej ekipy globu. Tyle słowem wstępu- czas na dokonania piłkarzy w sezonie 2025/26.

 

BRAMKARZE

HUBERT KOSTKA- (LukasBlack). Już drugi sezon stracił, będąc w składzie Bayeru Leverkusen (WCL). Nie zaliczył nawet jednego spotkania. Możliwe, że jego los się poprawi, bo interesują się nim takie kluby jak Amiens, Hoffenheim czy Feyenoord.

ZYGMUNT KUKLA- (Egurian)- Po kilkuletnim pobycie za Oceanem powrócił do Europy. Za kwotę 9,75 mln euro ( z wszystkimi klauzulami 11,25 mln euro ) stał się zawodnikiem FC Basel (WL2). W swoim nowym klubie rozegrał 29 spotkań ligowych i 4 pucharowe. Częstotliwość występów byłaby większa, gdyby nie zerwanie więzadeł stawu promieniowo-nadgarstkowego ( ogółem pauzował 10 tygodni). Mimo to i tak został przez kibiców wybrany Zawodnikiem Roku swojego klubu.

JÓZEF MŁYNARCZYK- (Bandus11)-  W tym sezonie może być mniej zadowolony z gry PSG (WCL). Wystąpił w 24 meczach WCL i 1 spotkaniu KPŚ. Za to częściej występował w reprezentacji Polski, chociaż tutaj powodem były problemy zdrowotne Jana Tomaszewskiego. Był w kadrze Polski, która wygrała Puchar Konfederacji oraz znalazł się w "23" powołanej na Mistrzostwa Świata w Kanadzie.

PIOTR MOWLIK- (Zyhym)- Po 5 latach gry w Betisie  zmienił otoczenie. Za kwotę 7,75 mln euro (z dodatkami 8,75 mln euro) przeniósł się Gremio Porto Alegre (WL1). W klubie z Kraju Kawy stał się podstawowym bramkarzem- zagrał w 35 meczach (34 w lidze i 1 w KPŚ). Jest powoływany do reprezentacji Polski, ale do tej pory nie dostał szansy debiutu. Był w kadrze na zwycięskim dla Polski Pucharze Konfederacji. Pojedzie też na kanadyjski Mundial.

JAN TOMASZEWSKI-- (weche). Nie był to najlepszy sezon w jego wykonaniu. Dla Valencii (WCL) rozegrał raptem 25 meczy (23 w lidze i 2 w KPŚ). Powodem takich słabych statystyk były problemy zdrowotne (uraz barku, problemy z kręgiem lędźwiowym), przez które pauzował prawie pół roku. W reprezentacji Polski grał, jeśli tylko był zdrowy. W wygranym przez naszą kadrę Pucharze Konfederacji wystąpił we wszystkich 5 spotkaniach, został także Najlepszym Bramkarzem turnieju. Kolejne wyzwanie to obrona złota na Mundialu w Kanadzie.

 

OBROŃCY

ZYGMUNT ANCZOK- (Fley79). Jako, że w ekipie "Kanonierów" nie miał za dużo szans do gry przeniósł się do innej części Londynu. Za 21,5 mln euro ( z wszystkimi klauzulami 31,5 mln euro) stał się graczem West Ham United (WL1). To był bardzo dobry ruch z jego strony. Z miejsca stał się podstawowym obrońcą Młotów, dla których rozegrał aż 45 spotkań (35 w lidze i 10 w pucharze). Dobra gra zaawocowała zainteresowaniem jego osobą tak silnych klubów jak Chelsea, czy Manchester City. Może kolejny rok rozpocznie w WCL?

MAREK DZIUBA- (Tesser). Tym razem  cały sezon spędził w Realu Madryt (WCL). W tym czasie dla Królewskich rozegrał 30 spotkań w lidze i 4 w Klubowym Pucharze Świata. W osiągnięciu lepszych wyników przeszkodziło mu zerwanie mięśni brzucha, przez co musiał pauzować 2 miesiące. Mimo to znalazł uznanie ekspertów i został wybrany do Jedenastki Roku na Świecie. W reprezentacji zaliczył epizodyczny występ w zwycięskim dla Polski Pucharze Konfederacji. Potem występował dość często i po wyleczeniu kontuzji zmieścił się w "23", która odleciała na kanadyjski Mundial.

JERZY GORGOŃ- (Fetty). Rozegrał dobry sezon w barwach Manchesteru City (WCL). Wystąpił w 35 meczach ligowych, w których strzelił jedną bramkę. Dołożył do tego jeden mecz w Klubowym Pucharze Świata. Dość często powoływany na kadry Polski, pojedzie na Mundial.

ZBIGNIEW GUT-  (Quezter). Cały czas podróżuje po różnych klubach. Tym razem za 9 mln euro ( z wszystkimi dodatkami 11 mln euro ) trafił do Huddersfield Town- beniaminka WCL. Był to zarówno awans sportowy- jak i jakościowy. W lidze zagrał 34 mecze i strzelił 2 bramki. W Klubowym Pucharze Świata wystąpił w 13 spotkaniach, a jego zespół przegrał dopiero w finale z AS Roma. Całkiem możliwe, że latem zmieni klub, bo pytali o niego m. in. AS Monaco, Bayern i FC Barcelona.

JAN JAŁOCHA- (Ernie89). Jesień miał straconą w AS Monaco (WCL). Zagrał tylko w 5 meczach ligowych ( w tym tylko jedno od początku) oraz 2 pucharowych. Do tego przytrafiła się kontuzja więzadeł kolanowych ( 5 tygodni przerwy ). Dlatego z ulgą przyjął zimowy  transfer do Arsenalu Londyn (WL1) za 38,5 mln euro ( z klauzulami wartość transferu może wzrosnąć do 43 mln euro). W ekipie Kanonierów zagrał w 12 meczach ligowych.  Dużo lepiej szło mu w reprezentacji Polski. Zagrał we wszystkich meczach (5) Pucharu Konfederacji zakończonym zwycięstwem Polski. Będzie również na Mundialu.

PAWEŁ JANAS- (Bari80). Zdobywa kolejne trofea ze swoim zespołem- AS Roma (WCL). Wpisze sobie w CV kolejny udany sezon. W lidze zagrał 31 razy i strzelił 2 bramki. Do tego zagrał 2 mecze pucharowe. Za dobrą grę został umieszczony w Jedenastce Marzeń WCL. Niestety nie był okazem zdrowia, bo przytrafiła mu się przykra kontuzja (złamanie kości ramieniowej) przez co pauzował 5 tygodni. Zagrał  wszystkie 5 meczy w Pucharze Konfederacji i walnie się przyczynił do zwycięstwa Polski w tych rozgrywkach. Będzie miał również okazję bronić miana najlepszej ekipy świata podczas zbliżającego się kanadyjskiego Mundialu.

DARIUSZ KUBICKI-  (DBoniem). Po rocznym pobycie w Dortmundzie, za 12,25 mln euro ( z wszystkimi dodatkami wartość transferu wzrośnie do 17 mln euro) został kupiony przez Olympique Marsylia (WCL). Nie żałuje przenosin nad Lazurowe Wybrzeże. W lidze zaliczył 34 spotkania, w których strzelił jedną bramkę. W Klubowym Pucharze Świata zagrał w 10 meczach. Sezon jak najbardziej na plus

HENRYK MACULEWICZ- (Dario). Jesienią grał w Borussii Dortmund (WCL). Wystąpił w 10 spotkaniach ligowych. Zimą za 8,75 mln euro (z klauzulami 11,25 mln euro) przeniósł się do AC Milan (WCL). W swoim nowym klubie grał częściej, bo zaliczył 13 meczy w lidze i 4 mecze w Klubowym Pucharze Świata.

STEFAN MAJEWSKI- (EddyManiolo). Spełnia się w FC Barcelonie (WCL). Dla blaugrany w tym sezonie zagrał 42 razy (36 meczy w WCL i 6 meczy w KPŚ). Jednak kolejny selekcjoner nie dostrzega jego dobrej gry i nie powołuje go do kadry.

ADAM MUSIAŁ- (LCS). Drugi sezon grał dla Sao Paulo (WL2). Występował częściej, niż w poprzednim sezonie (Liga- 21m./1br., KPŚ- 4 m.). Możliwe, że zmieni barwy klubowe, bo interesują się nim takie kluby jak Celta Vigo, Napoli i Betis.

MARIAN OSTAFIŃSKI- (Jaa209). W dalszym ciągu jest zawodnikiem Manchesteru United (WCL). Niestety dla niego trener Czerwonych Diabłów rzadko korzysta z jego usług. Ogółem rozegrał 15 spotkań (12 w WCL i 3 w KPŚ).

MAREK OSTROWSKI- (Norbi_Zip). Jesienią był zawodnikiem Borussii Dortmund (WCL), ale nie grał za często 7 meczy w lidze i 1 w KPŚ. Zimą za 4,3 mln euro ( z klauzulami 5,5 mln euro) stał się piłkarzem Tottenhamu Hotspur (WL1). W nowym klubie też nie miał porażających statystyk (6 meczy w lidze, 2 mecze w KPŚ).

KRZYSZTOF PAWLAK- (Massey20). Sezon rozpoczął w Empoli (WL2), gdzie zdążył zagrać 2 mecze ( po 1 w lidze i KPŚ), ale za 19,5 mln euro (z dodatkami 26 mln euro) został sprzedany do RB Lipsk (WL1). W nowym klubie zagrał w 33 spotkaniach ligowych oraz 6 pucharowych.

KAZIMIERZ PRZYBYŚ-(Diakon89). Z sezonu na sezon gra coraz więcej w Steaua Bukareszt (WL4). Tym razem wystąpił w 16 meczach ligowych, w których strzelił 1 bramkę. Do tego dorobku należy doliczyć jeszcze 2 występy w KPŚ, w których raz wpisał się na listę strzelców.

WOJCIECH RUDY- (kubilaj2). Po dwóch latach pobytu w Kopenhadze został sprzedany do Sportingu Lizbona (WL1) za 8,5 mln euro ( z dodatkami 10,75 mln euro). W ekipie ze stolicy Portugalii bardzo szybko się zadomowił. Ogółem zagrał w 38 spotkaniach (31 w lidze i 7 w KPŚ).

ANTONI SZYMANOWSKI- (Pas690). Niezmiennie reprezentuje barwy AS Monaco (WCL). Jest kluczowym graczem swojego zespołu. Ogółem wystąpił w 41 meczach (37 w lidze i 4 w KPŚ). Zagrał wszystkie spotkania w zwycięskim dla naszej reprezentacji Pucharze Konfederacji. Będzie miał również okazję do obrony tytułu Mistrzów Świata na kanadyjskich boiskach.

HENRYK WAWROWSKI- (Vagner). W letnim okienku transferowym za 53 mln euro ( z dodatkami 60 mln euro) przeniósł się do Realu Madryt (WCL). Niestety początek sezonu go ominął z powodu naciągnięcia mięśnia brzuchatego łydki (4 tygodnie pauzy).  Potem jednak grał regularnie rozgrywając ogólnie 33 spotkania (30 w lidze i 3 w KPŚ). Znalazł się w składzie na zbliżający się Mundial.

HENRYK WIECZOREK- (radu9319). Jesienią grał w Olympique Lyon (WCL). W lidze wystąpił w 20 meczach, a w Klubowym Pucharze Świata w 4 meczach. Zimą za 34,5 mln euro ( z klauzulami 44 mln euro) przeniósł się do Chelsea Londyn (WCL).  Szybko się zaaklimatyzował w ekipie ze Stamford Bridge- w lidze rozegrał 16 meczy, w których strzelił 3 bramki, a w KPŚ wystąpił 6 razy.

ROMAN WÓJCICKI- (Fubar). Zamienił Donieck na zespół Olympique Marsylia (WCL) za kwotę 45,5 mln euro ( z dodatkami 61 mln euro). Stał się filarem obrony zespołu z Lazurowego Wybrzeża. Wystąpił w 31 meczach ligowych oraz 10 pucharowych (1 bramka). Sezon zakończył z początkiem kwietnia, gdy doznał urazu stawu biodrowego.

WŁADYSŁAW ŻMUDA- (Beezy). Prawdziwa opoka bloku obronnego PSG (WCL). Zagrał we wszystkich spotkaniach ligowych (38) dokładając do tego 2 bramki. Ponadto 3 razy wychodził na boisko w Klubowym Pucharze Świata, strzelając jedną bramkę. Bardzo dobrze zagrał na wygranym przez Polskę Pucharze Konfederacji (5m./2br./1as.). Sposobi się do walki o obronę tytułu najlepszej drużyny globu.

 

POMOCNICY

ZBIGNIEW BONIEK- (RAmunicki). Kolejny sezon, w którym osiągnął wiele. Dla AS Roma (WCL) w 37 ligowych spotkaniach strzelił 18 bramek. Do tego dołożył 4 mecze i 1 gol w Klubowym Pucharze Świata. Z reprezentacją Polski zwyciężył w Pucharze Konfederacji, a miał na to duży wpływ, bowiem 7 razy wpisał się na listę strzelców. Oczywiście będzie bronił tytułu Mistzów Świata na kanadyjskich boiskach.

ANDRZEJ BUNCOL- (Kaan). Pierwszą połowę kampanii 2025/26 spędził w Bayerze Leverkusen (WCL), gdzie rozegrał 17 spotkań ( w tym 16 w lidze i 1 w KPŚ). Zimą za 101 mln euro przeniósł się do Manchesteru City (WCL). W ekipie The Citizens zagrał w 15 spotkaniach ligowych, strzelając 1 bramkę. Zaliczył występ w reprezentacji Polski, ale na Mundial nie dostał powołania.

WŁODZIMIERZ CIOŁEK- (crisadus). W RB Lipsk (WL1), gdzie grał w rundzie jesiennej wykręcił bardzo dobre statystyki (w lidze 24m./8br., w pucharze 5m./2br.). Dobra gra zaowocowała transferem do Valencia CF (WCL) za kwotę 25 mln euro ( z dodatkami 34 mln euro). Dla Nietoperzy rozegrał 14 meczy, strzelając 1 bramkę.

LESŁAW ĆMIKIEWICZ- (Sonny). W poprzednim sezonie wraz z Chelsea awansował do WCL. Rozgrywki 2025/26 były dla niego bardzo udane. W 36 meczach ligowych strzelił 1 bramkę. Ponadto wystąpił w 10 spotkaniach w Klubowym Pucharze Świata. Częściej niż poprzednio grał również w reprezentacji Polski, między innymi zaliczył  2 mecze w Pucharze Konfederacji, ale zawsze wychodził jako zawodnik rezerwowy. Niestety Marcin Brosz nie znalazł dla niego miejsca w samolocie lecącym do Kanady.

KAZIMIERZ DEYNA- (Abramovich). Dyrygent, profesor środka pola, tak można określić zawodnika AS Roma (WCL). W tym sezonie zagrał w 31 meczach ligowych, strzelając 7 bramek. Dołożył do tego 3 spotkania w Klubowym  Pucharze Świata. Miałby jeszcze lepsze statystyki, ale przeszkodziła mu kontuzja kręgu lędźwiowego, przez co pauzował 5 tygodni. W nagrodę za dobry sezon znalazł się w Jedenastce Marzeń WCL. Dobrze zaprezentował się w Pucharze Konfederacji ( 4 mecze/1 bramka/2 asysty), walnie przyczyniając się do zwycięstwa Polski w tych rozgrywkach. Latem 2026 roku wraz z Kadrą będzie bronił tytułu Mistrzów Świata zdobytego cztery lata wcześniej.

DARIUSZ DZIEKANOWSKI- (Durion). Po przygodzie w Anglii nadszedł czas na Niemcy. Za 81 mln euro (z dodatkami 99 mln euro) przeszedł z Tottenhamu do Bayeru Leverkusen (WCL). W ekipie Aptekarzy nie był graczem pierwszego wyboru- w lidze rozegrał 27 meczy (ale tylko 8 rozpoczynał w pierwszym składzie) i strzelił 5 bramek. Zaliczył również epizodyczny występ w Klubowym Pucharze Świata. Jeśli chodzi o kadrę, to wystąpił w spotkaniu eliminacyjnym z Andorą... i tyle, bo Mistrzostwa Świata obejrzy w telewizji.

ROBERT GADOCHA- (TrueMMW).  To był wyśmienity sezon w jego wykonaniu. Dla AS Monaco (WCL) rozegrał w tym czasie 34 mecze ligowe, strzelając 6 bramek. Dodatkowo wystąpił w 4 spotkaniach pucharowych. Zajął 3. miejsce w klasyfikacji Piłkarza Sezonu WCL, znalazł się w Jedenastce Marzeń WCL oraz Jedenastce Roku na Świecie. Możliwe, że będzie bohaterem wielkiego transferu bo duże zainteresowanie nim przejawia Manchester City. W reprezentacji Polski przyczynił się do zwycięstwa w Pucharze Konfederacji ( 3 mecze/1 asysta). Oczywiście jest w składzie kadry udającej się na Mistrzostwa Świata.

ANDRZEJ IWAN- (TomasS). Spełnia się w West Ham United (WL1). W tym sezonie dla Młotów rozegrał 31 spotkań ligowych, w których strzelił 12 bramek. Dobrze grał również w Klubowym Pucharze Świata (9m./6br.). Nagrodą za taką grę był debiut w reprezentacji Polski w towarzyskim spotkaniu z Boliwią. Jednak na Mistrzostwa Świata nie otrzymał powołania.

JAN KARAŚ- (Tosiek).  Jesienią grał w Galatasaray Stambuł (WL1). Dla tego zespołu zagrał w 11 meczach ligowych i strzelił 1 bramkę. Do tego grał również w Klubowym Pucharze Świata (3m./1br.). W zimowym okręgu transferowym przeniósł się do RB Lipsk (WL1) za 17,25 mln euro ( z dodatkami 23,5 mln euro). W nowym klubie często pojawiał się w składzie zarówno w lidze (11m./3br.) jak i KPŚ ( 2 mecze ). 

HENRYK KASPERCZAK- (paweldemon). Całkowicie się zadomowił w Manchesterze United (WCL), dla którego gra już 6 sezon. Dla Czerwonych Diabłów jest bardzo ważnym zawodnikiem- został wybrany wicekapitanem. W lidze zagrał w 33 meczach, a w Klubowym Pucharze Świata wystąpił w 3 spotkaniach, w których strzelił 3 bramki. Ważny gracz reprezentacji Polski , która wygrała Puchar Konfederacji (wystąpił w 5 meczach, notując 2 asysty ). Jest również w składzie na Mistrzostwa Świata, które rozegrane zostaną w Kanadzie.

RYSZARD KOMORNICKI- (Coffin). Powrócił z wypożyczenia do macierzystego klubu- PSG (WCL). Niestety nie był to udany sezon. W lidze wystąpił jedynie 12 razy ( tylko 2 mecze rozpoczynał w pierwszym składzie). Do tego na chwilę obecną żaden klub nie przejawia zainteresowania, by złożyć ofertę transferową.

JERZY KRASKA- (Shrek). Trzeci sezon spędził w Glasgow Rangers (WL1). Zaliczył 21 spotkań ligowych, w których strzelił 1 bramkę. Niestety miał problemy z piszczelami, przez co pauzował prawie 4 miesiące. Stąd ta mniejsza ilość gier w stosunku do poprzednich lat.

JANUSZ KUPCEWICZ- (Chrisula). Kontynuuje swoją karierę w Olympique Lyon (WCL). Był to kolejny udany sezon w jego wykonaniu. W lidze rozegrał 33 spotkania, w których strzelił 8 bramek. Dodatkowo zagrał 4 razy w Klubowym Pucharze Świata. Jego dobrą formę dostrzegł selekcjoner reprezentacji Polski, czego efektem był debiut w biało-czerwonych barwach w towarzyskim spotkaniu z Paragwajem. Jednak narazie to będzie jedyny występ bo na Mundial Marcin Brosz go nie zabrał.

ZYGMUNT MASZCZYK- (Kuba199321). Niezmiennie gra w Manchesterze City (WCL) i jest podstawowym zawodnikiem The Citizens. W lidze rozegrał 32 mecze. Do tego dołożył 1 spotkanie w Klubowym Pucharze Świata. Co prawda nie wystąpił w Pucharze Konfederacji, ale później pokazał się z dobrej strony w spotkaniach towarzyskich reprezentacji, rozgrywanych przed Mundialem, na który otrzymał powołanie.

BOHDAN MASZTALER- (Alex). Trzeci sezon był zawodnikiem Borussii Moenchengladbach (WL1). Rozegrał 32 mecze w lidze i strzelił 2 bramki. Ponadto w KPŚ wystąpił w 2 spotkaniach. Miał małe problemy zdrowotne (przeciążeniowe złamanie trzonu kręgu lędźwiowego) przez które pauzował 5 tygodni.

WALDEMAR MATYSIK- (Jacor). Pewniak do gry w środku pola AS Romy (WCL). W tym sezonie ogółem wystąpił w 37 meczach ( 34 w lidze i 3 w pucharach ) oraz strzelił 3 bramki (wszystkie w lidze). Cieszy się również zaufaniem Marcina Brosza- w Pucharze Konfederacji rozegrał 4 spotkania i wraz z Polską wygrał te rozgrywki. Oczywiście jest również w składzie, który poleciał do Kanady na Mistrzostwa Świata.

ADAM NAWAŁKA- (Ademix7). Zagrał jeden mecz pucharowy dla Palmeiras (WL2) po czym za 51 mln euro został sprzedany do Manchesteru United (WCL). W ekipie Czerwonych Diabłów pełnił rolę gracza szerokiego składu- zagrał w 25 meczach ligowych (12 w pierwszym składzie) i 2 pucharowych (był zmiennikiem). Po ponad 7 latach powrócił do kadry. Ale co zrobił trener Brosz to nikt nie raczy wiedzieć. Wszedł w 78 minucie spotkania z Paragwajem zastępując Andrzeja Buncola, by po sześciu minutach być zmienionym znowu przez Lesława Ćmikiewicza. Tyle na razie z jego gry w reprezentacji.

ANDRZEJ PAŁASZ- (grinch123). Znowu trafił na wypożyczenie- tym razem do Arsenalu Londyn (WL1). Był to dobry wybór, bo stał się podstawowym zawodnikiem Kanonierów. W lidze wystąpił w 34 spotkaniach, strzelając 9 bramek. Ponadto zagrał 2 razy w KPŚ i raz się wpisał na listę strzelców.

WŁODZIMIERZ SMOLAREK- (DrWitt). Gra bardzo ważną rolę w PSG (WCL). W tym sezonie wystąpił w 35 spotkaniach ligowych, w których strzelił 12 bramek. Do tego zaliczył 3 występy w Klubowym Pucharze Świata. Niestety miał mniejsze i większe kłopoty zdrowotne. Najpierw pauzował 4 tygodnie przez zapalenie ścięgien mięśnia czworogłowego uda, potem uszkodził biodro, przez które nie pojedzie na Mundial. Wcześniej zagrał 5 spotkań (1 bramka/4 asysty) w wygranym przez Polskę Pucharze Konfederacji.

ZYGFRYD SZOŁTYSIK- (Popla_94).  Latem za 81 mln euro ( z klauzulami 107 mln euro) przeniósł się do Manchesteru United (WCL). Udanie zaprezentował się w nowym klubie. W 36 rozegranych meczach ligowych strzelił 4 bramki. Dodatkowo wystąpił w 2 spotkaniach Klubowego Pucharu Świata. Zagrał w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata z Estonią, ale na sam turniej nie otrzymał powołania.

RYSZARD TARASIEWICZ- (KasproR). Jesień spędził w Arsenalu Londyn (WL1), gdzie miał dobre statystyki- zagrał w 17 ligowych spotkaniach, strzelając 4 bramki. Do tego grał w KPŚ (2m./1br.). W zimowym okienku transferowym został sprzedany do Huddersfield Town (WCL) za kwotę 25 mln euro ( z dodatkami 30,5 mln euro). W nowym klubie zaliczył 12 gier ligowych (2 bramki) oraz aż 9 pucharowych (również 2 bramki).

JAN URBAN- (Adi). Nie może być do końca zadowolony ze swych występów w PSG (WCL). W tym sezonie rozegrał 20 spotkań w lidze, gdzie 8 razy trafił do siatki. W Klubowym Pucharze Świata 2 razy wychodził z ławki. Mimo dość przeciętnych statystyk Marcin Brosz darzy go zaufaniem i powołał na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Kanadzie.

 

NAPASTNICY

JAN BENIGIER- (Berth). Trzeci sezon spędził na Lazurowym Wybrzeżu w zespole OGC Nicea (WL1). Śródziemnomorski klimat bardzo dobrze na niego wpływa, bo grał dużo i bardzo dobrze- w lidze rozegrał 31 spotkań i strzelił 17 bramek. Do tego dołożył 2 mecze w Klubowym Pucharze Świata.

JAN DOMARSKI- (rivaldo). Latem zmienił środowisko. Za 59 mln euro ( z wszystkimi dodatkami suma transferu wzrośnie do 77 mln euro) został piłkarzem PSG (WCL). Dla ekipy z Parku Książąt nie był może kluczowym piłkarzem, ale w lidze zagrał 27 razy (9 meczy od początku) i strzelił 11 bramek. Do tych statystyk trzeba jeszcze dodać 2 występy i 3 bramki w Klubowym Pucharze Świata. 31 marca 2026 roku doczekał się wielkiej chwili- w towarzyskim spotkaniu z Paragwajem zadebiutował w reprezentacji Polski. Trener Brosz był chyba zadowolobny z jego gry, bo dostał powołanie na Mundial, który odbędzie się w Kanadzie.

JAN FURTOK- (kubol112). Siedem miesięcy trwała jego przygoda z meksykańską piłką. Co prawda zdążył rozegrać 3 spotkania i strzelić 3 bramki (Liga- 2m./1br., KPŚ- 1m./2br.) dla Monacras (WL2), ale potem  za 18,75 mln euro (z wszystkimi klauzulami 27,5 mln euro) przeniósł się do Olympiakosu Pireus (WL1).  W greckim klubie był jednym z najlepszych zawodników w tym sezonie- rozegrał 36 spotkań ligowych, strzelając 17 bramek. Przez kibiców został wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu. Plotki głoszą, że ofertę wykupu Furtoka mogą zgłosić FC Zurich, Everton lub Wolverhampton.

ZDZISŁAW KAPKA- (Michellaga). Latem zmienił klub. Za 53 mln euro ( z dodatkami 67 mln euro ) został kupiony przez FC Liverpool (WCL). Dzięki temu transferowi chciał się przypomnieć Marcinowi Broszowi. Niestety los napisał inny scenariusz, bowiem po kilku spotkaniach zerwał mięsień czworogłowy uda- i to dwa razy- przez co pauzował aż 4 miesiące. To odbiło się na jego statystykach. Zagrał w 14 meczach ligowych, w których strzelił aż 10 bramek. Do tego wystąpił w 3 spotkaniach pucharowych. Niestety nie znalazł się w kadrze Polski, która pojedzie na Mistrzostwa Świata.

KAZIMIERZ KMIECIK- (jmk). Po 5 latach pobytu w Villarreal CF przeniósł się do Interu Mediolan (WL1). Nerazzurri zapłacili za niego 57 mln euro ( z wszystkimi dodatkami kwota transferu wzrośnie do 70 mln euro ) i chyba opłacił im się ten zakup. Kmiecik w tym sezonie zagrał w 36 meczach ligowych i strzelił 10 bramek. Dołożył do tego 2 występy i 2 bramki w Klubowym Pucharze Świata. Po dłuższej przerwie zaczął również grać w reprezentacji Polski (marcowe mecze towarzyskie z Boliwią i Paragwajem), a nawet otrzymał powołanie i poleci na Mundial.

MAREK KUSTO- (Vadis). Latem zamienił AC Milan na Borussię Moenchengladbach (WL1), która za niego musiała zapłacić 18 mln euro ( z klauzulami 27,5 mln euro ). Niemcy zrobili na nim dobry interes bo w 31 spotkaniach ligowych strzelił 11 bramek. Do tego rozegrał 2 mecze w Klubowym Pucharze Świata. Przez kibiców został wybrany Zawodnikiem Roku.

GRZEGORZ LATO- (Paternoster). AS Monaco (WCL) bardzo dużo zawdzięcza Grzegorzowi, bo ten rozegrał niemal idealny sezon. W 37 meczach ligowych 29 razy trafiał do siatki. Dodatkowo rozegrał 4 mecze w Klubowym Pucharze Świata, w których strzelił 3 bramki. Wicekról strzelców WCL, 2. zawodnik w klasyfikacji Piłkarza Sezonu WCL, oczywiście znalazł się w Jedenastce Marzeń WCL. Spełnia się również w reprezentacji Polski. W zwycięskim dla naszej kadry Pucharze Konfederacji rozegrał 5 spotkań, w których strzelił 1 bramkę i 2 razy asystował. Do Kanady jedzie bronić złota zdobytego przed czteroma latami.

WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI- (DanielW).  Co roku można pisać to samo. Niezastąpiony snajper AS Roma (WCL). Tym razem w 35 meczach WCL strzelił 28 bramek, co dało mu 3. miejsce w klasyfikacji strzelców WCL.  Zapisał się już jako najlepszy strzelec w historii Romy. Ponadto rozegrał 3 spotkania pucharowe, w których strzelił 2 gole. Najlepszy Piłkarz WCL, znalazł się w Jedenastce Marzeń WCL. Król Strzelców ( 8 bramek ) i Najlepszy Zawodnik Pucharu Konfederacji (zwycięstwo Polski). Czeka teraz na zwycięstwo w Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Kanadzie.

JOACHIM MARX- (VagheenaOle). Jego letnie przenosiny były niespodzianką. Oto za kwotę 52 mln euro ( z wszystkimi dodatkami 67 mln euro ) stał się zawodnikiem Bayernu Monachium (WCL). I Bawarczycy mogą być z jego gry zadowoleni- W WCL wystąpił w 30 spotkaniach, strzelając 10 bramek. W Klubowym Pucharze Świata zagrał 2 razy i 3 razy znalazł drogę do siatki.

WŁODZIMIERZ MAZUR- (DobiFM). Rozegrał wyśmienity sezon w barwach Borussii Dortmund (WCL). W 28 spotkaniach ligowych strzelił aż 21 bramek. Dobrą formę prezentował również w Klubowym Pucharze Świata (3m./6br.). Bardzo dobra gra zaowocowała powołaniem do kadry, w której zadebiutował spotkaniem z Boliwią. Niestety nie znalazł się w "23", która została zgłoszona na Mundial (eksperci zastanawiali się czy nie powinien tam być w miejsce Jana Urbana).

ROMAN OGAZA- (Adamenitum33). Zaliczył fantastyczny rok w Arsenalu Londyn (WL1). W 38 meczach ligowych strzelił 20 bramek, co dało mu tytuł Wicekróla Strzelców WL1. Dodatkowo wystąpił w 2 meczach Klubowego Pucharu Świata i raz trafił do siatki. Znalazł się w Jedenastce Marzeń WL1 oraz został wybrany Piłkarzem Roku przez kibiców Arsenalu.

ANDRZEJ SZARMACH- (pedroake88). Prawdziwie "diabelski" sezon w Manchesterze City (WCL). W lidze w 36 spotkaniach strzelił 29 bramek, co dało mu tytuł Króla Strzelców WCL. Zaliczył też 1 spotkanie w KPŚ. Takie statystyki może pozwolą mu na większą obecność w reprezentacji Polski. W zwycięskim dla Polski Pucharze Konfederacji zagrał 1 spotkanie, na Mundial też pojedzie.

RYSZARD SZYMCZAK- (Peter). Kontynuuje swoją karierę w US Palermo (WL1). W tym sezonie miał bardzo dobrze nastawiony celownik: W lidze w 36 meczach strzelił 13 bramek, natomiast w Klubowym Pucharze Świata w 6 grach 8 razy trafił do siatki.

ANDRZEJ ZGUTCZYŃSKI- (geographic92).  Tym razem cały sezon rozegrał dla Celticu (WL2). W lidze strzelił 10 bramek w 30 meczach. Do tego wystąpił w 3 meczach w Klubowym Pucharze Świata, strzelając 3 bramki.

 

Poniżej klasyfikacja zawodników po dziewiątym sezonie:

Lp. Nazwisko i Imię Suma Awans/spadek
1. BONIEK Zbigniew 395,6 +1
2. DEYNA Kazimierz 395,2 -1
3. SZYMANOWSKI Antoni 373,5 +1
4. LUBAŃSKI Włodzimierz 366,2 +1
5. JANAS Paweł 365,3 -2
6. ŻMUDA Władysław 363,2 bez zmian
7. MATYSIK Waldemar 356,5 bez zmian
8. LATO Grzegorz 348,6 +1
9. KASPERCZAK Henryk 340,8 -1
10. KMIECIK Kazimierz 323,3 +2
11. TOMASZEWSKI Jan 321,8 -1
12. MŁYNARCZYK Józef 319,4 -1
13. SMOLAREK Włodzimierz 314,6 bez zmian
14. ĆMIKIEWICZ Lesław 300,7 +3
15. SZARMACH Andrzej 292,2 bez zmian
16. GADOCHA Robert 290,9 +2
17. OGAZA Roman 284,3 +6
18. MAZUR Włodzimierz 281,7 +1
19. KUSTO Marek 281,0 bez zmian
  WIECZOREK Henryk 281,0 +11
21. GORGOŃ Jerzy 280,7 +5
22. MASZTALER Bohdan 279,4 bez zmian
23. MAJEWSKI Stefan 278,8 +5
24. SZYMCZAK Ryszard 278,6 +3
25. BUNCOL Andrzej 277,6 -1
26. URBAN Jan 270,7 -10
27. JAŁOCHA Jan 270,6 -13
28. SZOŁTYSIK Zygfryd 268,7 +6
29. KARAŚ Jan 268,3 -4
30. IWAN Andrzej 268,2 +3
31. MASZCZYK Zygmunt 267,2 -1
32. OSTAFIŃSKI Marian 260,1 -11
33. DZIEKANOWSKI Dariusz 257,7 -4
34. ZGUTCZYŃSKI Andrzej 257,6 -2
35. GUT Zbigniew 257,3 +8
36. FURTOK Jan 253,5 +1
37. PAWLAK Krzysztof 252,7 +2
38. NAWAŁKA Adam 251,8 -2
39. WAWROWSKI Henryk 248,0 -1
40. KUBICKI Dariusz 246,0 +8
41. MOWLIK Piotr 245,6 -2
42. DZIUBA Marek 241,2 +10*
43. KAPKA Zdzisław 241,1 -8
44. KUPCEWICZ Janusz 236,8 +2
45. ANCZOK Zygmunt 236,2 +5
46. DOMARSKI Jan 236,0 -5
47. CIOŁEK Włodzimierz 235,6 +2
48. WÓJCICKI Roman 229,6 +3
49. MARX Joachim 229,1 -2
50. KUKLA Zygmunt 228,8 -5
51. KRASKA Jerzy 223,5 -9
52. KOMORNICKI Ryszard 211,7 -8
53. RUDY Wojciech 210,8 +1
54. BENIGIER Jan 207,7 -1
55. TARASIEWICZ Ryszard 200,9 +1
56. PAŁASZ Andrzej 200,5 -1
57. OSTROWSKI Marek 158,3 bez zmian
58. MACULEWICZ Henryk 150,1 +1
59. KOSTKA Hubert 120,7 -1
60. MUSIAŁ Adam 103,1 bez zmian
61. PRZYBYŚ Kazimierz 30,8 bez znian

* W klasyfikacji z poprzedniego sezonu Markowi Dziubie przez pomyłkę zaliczyłem tylko punkty za grę w Realu Madryt (19,2 pkt), a pominąłem punkty za grę w Manchesterze City (25,2pkt). Dlatego w tabeli za ten sezon dodałem brakujące punkty. Przepraszam @Tessera za ten błąd.

Obserwujemy zmiany na szczycie. Oto w klasyfikacji generalnej Zbigniew Boniek wyprzedził Kazimierza Deynę. Do pierwszej trójki awansował również Antoni Szymanowski. Największy progres zanotował Henryk Wieczorek  o 11 pozycji. Natomiast aż  o 13 miejsc "zleciał" Jan Jałocha.

 

LICZBA ZAWODNIKÓW PROJEKTU NA POSZCZEGÓLNYCH POZIOMACH ROZGRYWKOWYCH (STAN NA 10.06.2026):

Lp. Kraj Liczba
1. WORLD CHAMPIONS LEAGUE 40
2. WORLD LEAGUE 1 17
3. WORLD LEAGUE 2 3
4. WORLD LEAGUE 4 1

 

 

ZAWODNICY GRAJĄCY W WCL (STAN NA 10.06.2026):

Nazwisko i Imię Klub Poziom
MACULEWICZ Henryk AC MILAN WCL
GADOCHA Robert AS MONACO WCL
LATO Grzegorz AS MONACO WCL
SZYMANOWSKI Antoni AS MONACO WCL
BONIEK Zbigniew AS ROMA WCL
DEYNA Kazimierz AS ROMA WCL
JANAS Paweł AS ROMA WCL
LUBAŃSKI Włodzimierz AS ROMA WCL
MATYSIK Waldemar AS ROMA WCL
DZIEKANOWSKI Dariusz BAYER Leverkusen WCL
KOSTKA Hubert BAYER Leverkusen WCL
MARX Joachim BAYERN Monachium WCL
MAZUR Włodzimierz BORUSSIA Dortmund WCL
ĆMIKIEWICZ Lesław CHELSEA FC WCL
WIECZOREK Henryk CHELSEA FC WCL
MAJEWSKI Stefan FC BARCELONA WCL
KAPKA Zdzisław FC LIVERPOOL WCL
CIOŁEK Włodzimierz FC VALENCIA WCL
TOMASZEWSKI Jan FC VALENCIA WCL
GUT Zbigniew HUDDERSFIELD Town WCL
TARASIEWICZ Ryszard HUDDERSFIELD Town WCL
BUNCOL Andrzej MANCHESTER City WCL
GORGOŃ Jerzy MANCHESTER City WCL
MASZCZYK Zygmunt MANCHESTER City WCL
SZARMACH Andrzej MANCHESTER City WCL
KASPERCZAK Henryk MANCHESTER United WCL
NAWAŁKA Adam MANCHESTER United WCL
OSTAFIŃSKI Marian MANCHESTER United WCL
SZOŁTYSIK Zygfryd MANCHESTER United WCL
KUPCEWICZ Janusz OLYMPIQUE Lyon WCL
KUBICKI Dariusz OLYMPIQUE Marsylia WCL
WÓJCICKI Roman OLYMPIQUE Marsylia WCL
DOMARSKI Jan PARIS SAINT-GERMAIN WCL
KOMORNICKI Ryszard PARIS SAINT-GERMAIN WCL
MŁYNARCZYK Józef PARIS SAINT-GERMAIN WCL
SMOLAREK Włodzimierz PARIS SAINT-GERMAIN WCL
URBAN Jan PARIS SAINT-GERMAIN WCL
ŻMUDA Władysław PARIS SAINT-GERMAIN WCL
DZIUBA Marek REAL Madryt WCL
WAWROWSKI Henryk REAL Madryt WCL

 

Aż 17 z 20 klubów WCL ma w swojej kadrze uczestników projektu. Najwięcej ich jest w PSG-6 oraz AS Roma-5.

Poniżej tabela końcowa WORLD CHAMPIONS LEAGUE:

ZWYCIĘSTWO W LIDZE ZE SWOJĄ EKIPĄ (AS ROMA) OSIĄGNĘLI: Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna, Paweł Janas, Włodzimierz Lubański oraz Waldemar Matysik.

WICEMISTRZOSTWO WCL (AS MONACO) OSIĄGNĘLI: Robert Gadocha, Grzegorz Lato oraz Antoni Szymanowski.

BRĄZOWY MEDAL WCL (PSG) OSIĄGNELI: Jan Domarski, Ryszard Komornicki, Józef Młynarczyk, Włodzimierz Smolarek, Jan Urban i Władysław Żmuda.

Z WCL spadli: Dariusz Dziekanowski, Hubert Kostka (obaj Bayer Leverkusen); Henryk Maculewicz (AC Milan); Zbigniew Gut i Ryszard Tarasiewicz (obaj Huddersfield Town).

 

ZAWODNICY GRAJĄCY W WL1 (STAN NA 10.06.2026):

Nazwisko i Imię Klub Poziom
JAŁOCHA Jan ARSENAL Londyn WL1
OGAZA Roman ARSENAL Londyn WL1
PAŁASZ Andrzej ARSENAL Londyn WL1
KUSTO Marek BORUSSIA M'Gladbach WL1
MASZTALER Bohdan BORUSSIA M'Gladbach WL1
KRASKA Jerzy Glasgow RANGERS WL1
MOWLIK Piotr GREMIO Porto Alegre WL1
KMIECIK Kazimierz INTER Mediolan WL1
BENIGIER Jan OGC Nicea WL1
FURTOK Jan OLYMPIAKOS Pireus WL1
KARAŚ Jan RB Lipsk WL1
PAWLAK Krzysztof RB Lipsk WL1
RUDY Wojciech SPORTING Lizbona WL1
OSTROWSKI Marek TOTTENHAM Hotspur WL1
SZYMCZAK Ryszard US PALERMO WL1
ANCZOK Zygmunt WEST HAM United WL1
IWAN Andrzej WEST HAM United WL1

Najwięcej zawodników na tym poziomie rozgrywkowym miały Arsenal Londyn-3 oraz Borussia Moenchengladbach- po 2.

TABELA WL1A:

TABELA WL1B:

AWANS DO WCL UZYSKALI: Jan Jałocha, Roman Ogaza, Andrzej Pałasz (wszyscy Arsenal Londyn); Zygmunt Anczok i Andrzej Iwan (obaj West Ham United).

SPADEK DO WL2: Jan Benigier (OGC Nicea); Krzysztof Pawlak, Jan Karaś (obaj RB Lipsk); Jerzy Kraska (Glasgow Rangers).

 

ZAWODNICY GRAJĄCY W WL2 (STAN NA 10.06.2026):

Nazwisko i Imię Klub Poziom
ZGUTCZYŃSKI Andrzej CELTIC Glasgow WL2
KUKLA Zygmunt FC BASEL WL2
MUSIAŁ Adam SAO PAULO FC WL2

 

Trójka graczy, którzy grali w WL2 byli w innych klubach;

TABELA WL2A:

TABELA WL2B:

TABELA WL2D:

AWANS DO WL1 UZYSKAŁ Adam Musiał (Sao Paulo).

 

ZAWODNICY GRAJĄCY W WL4 (STAN NA 10.06.2026):

Nazwisko i Imię Klub Poziom
PRZYBYŚ Kazimierz STEAUA Bukareszt WL4

 

TABELA WL4B:

AWANS DO WL3 UZYSKAŁ Kazimierz Przybyś (Steaua Bukareszt).

 

KRAJE, W KTÓRYCH GRAJĄ UCZETNICY PROJEKTU (STAN NA 10.06.2026):

Lp. Kraj Liczba
1. ANGLIA 19
2. FRANCJA 13
3. NIEMCY 8
  WŁOCHY 8
5. HISZPANIA 5
6. BRAZYLIA 2
  SZKOCJA 2
8. GRECJA 1
  SZWAJCARIA 1
  RUMUNIA 1
  PORTUGALIA 1

W klubach angielskich gra prawie 1/3 wszystkich graczy projektu.

 

KLUB REPREZENTANTA (STAN NA 10.06.2026):

Lp. Nazwisko i Imię Suma
1. LATO Grzegorz 95
2. ŻMUDA Władysław 90
3. BONIEK Zbigniew 88
4. DEYNA Kazimierz 87
5. SZYMANOWSKI Antoni 85
6. LUBAŃSKI Włodzimierz 83
7. JAŁOCHA Jan 79
8. JANAS Paweł 78
9. KASPERCZAK Henryk 70
10. GADOCHA Robert 62
  TOMASZEWSKI Jan 62
12. SMOLAREK Włodzimierz 60
13. MASZCZYK Zygmunt 33
14. DZIUBA Marek 28
  MATYSIK Waldemar 28
16. GORGOŃ Jerzy 27
17. URBAN Jan 24
18. WAWROWSKI Henryk 23
19. ANCZOK Zygmunt 22
20. MAJEWSKI Stefan 20
21. BUNCOL Andrzej 18
22. MŁYNARCZYK Józef 14
23. WÓJCICKI Roman 12
  SZARMACH Andrzej 12
25. ĆMIKIEWICZ Lesław 10
26. NAWAŁKA Adam 6
27. KUSTO Marek 5
  KMIECIK Kazimierz 5
29. GUT Zbigniew 4
30. KAPKA Zdzisław 3
  DZIEKANOWSKI Dariusz 3
32. KUBICKI Dariusz 2
  WIECZOREK Henryk 2
  IWAN Andrzej 2
  MAZUR Włodzimierz 2
  SZOŁTYSIK Zygfryd 2
37. OSTAFIŃSKI Marian 1
  DOMARSKI Jan 1
  KUPCEWICZ Janusz 1

 

W tym sezonie w reprezentacji Polski zadebiutowało 4 piłkarzy: Jan Domarski, Janusz Kupcewicz, Andrzej Iwan i Włodzimierz Mazur. Grzegorz Lato jest już bliski 100 występów.

 

ZAWODNICY Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ WYSTĘPÓW LIGOWYCH (STAN NA 10.06.2026):

Lp. Nazwisko i Imię Suma
1. DEYNA Kazimierz 311
2. BONIEK Zbigniew 307
3. TOMASZEWSKI Jan 299
4. SZYMANOWSKI Antoni 293
5. ŻMUDA Władysław 291
6. LATO Grzegorz 285
7. JANAS Paweł 282
8. KASPERCZAK Henryk 281
9. KMIECIK Kazimierz 279
  LUBAŃSKI Włodzimierz 279

 

ZAWODNICY O NAJWYŻSZEJ WARTOŚCI (STAN NA 10.06.2026):

Lp. Nazwisko i Imię Wartość (mln euro)
1. DEYNA Kazimierz 97,00
  LUBAŃSKI Włodzimierz 97,00
3. BONIEK Zbigniew 92,00
4. LATO Grzegorz 79,00
  SMOLAREK Włodzimierz 79,00
6. GADOCHA Robert 78,00
7. MATYSIK Waldemar 77,00
8. SZARMACH Andrzej 75,00
9. JANAS Paweł 73,00
10. KASPERCZAK Henryk 72,00
  KMIECIK Kazimierz 72,00

 

 

Wszystkie profile wraz ze statystykami i kluczowymi wydarzeniami w karierach poszczególnych zawodników znajdziecie poniżej.
 

Statystyki obejmują okres od 09/06/2025 do 10/06/2026.


1. Anczok, Zygmunt


2. Benigier, Jan


3. Boniek, Zbigniew


4. Buncol, Andrzej


5. Ciołek, Włodzimierz


6. Ćmikiewicz, Lesław


7. Deyna, Kazimierz


8. Domarski, Jan


9. Dziekanowski, Dariusz


10. Dziuba, Marek


11. Furtok, Jan


12. Gadocha, Robert


13. Gorgoń, Jerzy


14. Gut, Zbigniew


15. Iwan, Andrzej


16. Jałocha, Jan


17. Janas, Paweł


18. Kapka, Zdzisław


19. Karaś, Jan


20. Kasperczak, Henryk


21. Kmiecik, Kazimierz


22. Komornicki, Ryszard


23. Kostka, Hubert


24. Kraska, Jerzy


25. Kubicki, Dariusz


26. Kukla, Zygmunt


27. Kupcewicz, Janusz


28. Kusto, Marek


29. Lato, Grzegorz


30. Lubański, Włodzimierz


31. Maculewicz, Henryk


32. Majewski, Stefan


33. Marx, Joachim


34. Maszczyk, Zygmunt


35. Masztaler, Bohdan


36. Matysik, Waldemar


37. Mazur, Włodzimierz


38. Młynarczyk, Józef


39. Mowlik, Piotr


40. Musiał, Adam


41. Nawałka, Adam


42. Ogaza, Roman


43. Ostafiński, Marian


44. Ostrowski, Marek


45. Pałasz, Andrzej


46. Pawlak, Krzysztof


47. Przybyś, Kazimierz


48. Rudy, Wojciech


49. Smolarek, Włodzimierz


50. Szarmach, Andrzej


51. Szołtysik, Zygfryd


52. Szymanowski, Antoni


53. Szymczak, Ryszard


54. Tarasiewicz, Ryszard


55. Tomaszewski, Jan


56. Urban, Jan


57. Wawrowski, Henryk


58. Wieczorek, Henryk


59. Wójcicki, Roman


60. Zgutczyński, Andrzej


61. Żmuda, Władysław

 

 

 


Autor: weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce

KOMENTARZE

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10675

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

19-10-2018, 14:54 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Kronika jest absolutnie rewelacyjna! Sprawiłeś mi ogromną przyjemność i radość! Świetne są nowinki, które wprowadziłeś! Przy okazji - największa kolonia Polaków jest w Manchesterze (City i United) - aż ośmiu zawodników! Potem Paryż (PSG) i Londyn (Arsenal, Tottenham, West Ham) - po sześciu!

Kaan


Komentarzy: 659

Grupa: Moderator encyklopedysta

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-25

Poziom ostrzeżeń: 0

19-10-2018, 15:00 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

@Mahdi, w Londynie też gra osmiu, bo jeszcze Ćmikiewicz i Wieczorek w Chelsea. Fajnie się czytało!

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10675

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

19-10-2018, 15:05

Kaan, dnia 19-10-2018, 15:00, napisał:
@Mahdi, w Londynie też gra osmiu, bo jeszcze Ćmikiewicz i Wieczorek w Chelsea. Fajnie się czytało!


Prawda! Czyli Manchester i Londyn po ośmiu, Paryż - sześciu!

jmk
3. miejsce w Polsce FM 2017 i FM 2021, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce. Wyróżnienie Fair Play w eliminacjach 4. Edycji RM


Komentarzy: 1221

Grupa: Root Admin

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: -1

19-10-2018, 15:12 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Kurcze, kariera Kmiecika jest bardzo dobra, ale ma trochę pecha - trafił na lepszych na swojej pozycji. Mimo bycia wysoko w rankingach to w kadrze gra bardzo mało, a szkoda ;)

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10675

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

19-10-2018, 15:14

jmk, dnia 19-10-2018, 15:12, napisał:
Kurcze, kariera Kmiecika jest bardzo dobra, ale ma trochę pecha - trafił na lepszych na swojej pozycji. Mimo bycia wysoko w rankingach to w kadrze gra bardzo mało, a szkoda ;)


Ale jako że radzi sobie nieźle na pozycji lewego schodzącego napastnika, będzie dublerem Gadochy podczas MŚ'26. Kontuzja Smolarka stworzyła mu szansę.

Dario


Komentarzy: 622

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-13

Poziom ostrzeżeń: 0

19-10-2018, 17:34 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Kariera mojego zawodnika, Maculewicza rozwija się ciekawie, ale na debiut w kadrze chyba nie ma co liczyć.

grinch123


Komentarzy: 2291

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

19-10-2018, 19:25 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Z punktu widzenia mojego piłkarza to w Kanonierach odnalazłem spokój ducha i formę,jak widać.Szkoda że dalej trener nie widzi mnie w reprezentacji.Mam nadzieje że Arsenal mnie wykupi z tego bagna jakim jest PSG !

Bari80


Komentarzy: 455

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-09-03

Poziom ostrzeżeń: 0

19-10-2018, 21:51 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Genialne, czekałem na to!!!

Alex


Komentarzy: 382

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-08

Poziom ostrzeżeń: 0

20-10-2018, 10:54 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Znalazłem błąd przy Gucie. Nie mógł wystąpić w Klubowym Pucharze Świata 14 razy, bo tam jest 13 meczów. Grał 13 meczów w KPŚ i 1 w Superpucharze Świata przeciwko Romie.

DanielW


Komentarzy: 403

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-09-21

Poziom ostrzeżeń: 0

20-10-2018, 11:56 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Będzie do końca rywalizacja pomiędzy Bońkiem i Deyną, a ja liczę, że Lubański też się włączy.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-24 by Łukasz Czyżycki