EKSKLUZYWNIE
ZZA BRAMKI - VARIA
OCENA mocne: 4, słabe: 0
zobacz komentarze

Na przykład Pałaszewski - „zasłużony“ dla Legnicy! Oto jak wygląda „wolność“ po roku 1989...

27-07-2022, 13:41, Unikalnych wejść: 932
ZZA BRAMKI
VARIA

Do napisania tego tekstu zainspirował mnie stały przegląd moich archiwalnych numerów „Piłki Nożnej“.

Oto trafiłem wczoraj na egzemplarz z roku 1996 i list kibiców Chrobrego Głogów do redakcji. List sam w sobie jest przerażający (zeskanowałem go i zamieściłem pod spodem). Ja jednak chcę zająć się głównym „bohaterem“ owego listu, Wiesławem Pałaszewskim. Jego osoba jest bowiem przykładem, jak haniebnie postępują władze „wolnej“ RP. Przykładem na to, że jeżeli byłeś wtedy szarym człowiekiem, to płaciłeś po "przełomie" katastrofalnym obniżeniem stopy życiowej. Byłeś ofiarą "planu Balcerowicza" i wyprzedaży majątku narodowego. Jednak jak byłeś „swoim ubekiem“, dla których nowym ojcem chrzestnym stał się Wałęsa i jego drużyna, powodziło ci się doskonale....

Zaznaczam przy tym, że daleki jestem od wizji świata nakreślonej przez Ziemkiewicza i innych pomylonych endeków. Aczkolwiek każdy, kto choć trochę interesuje się historią, powinien przeczytać „Michnikowszczyznę“ i „Polactwo“.  Choćby dlatego, aby oddzielić ziarno od plew.

Wróćmy do głównego wątku - Pałaszewski.

W latach osiemdziesiątych Wiesław Pałaszewski był dowódcą ZOMO w Legnicy, jednym z sojuszników Stanisława Smolarczyka, weterana legnickiej SB. W nagrodę za wierną służbę dla ludowej ojczyzny, Pałaszewski bez żadnego problemu przeszedł weryfikację i oto, „po przełomie“, jego kariera nabiera tempa! W Komendzie Rejonowej Policji w Legnicy pracuje jako dowódca kompanii patrolowo-interwencyjnej i z tego okresu pochodzi list kibiców Chrobrego Głogów. Jak widać Pałaszewski doskonale wykorzystywał swoje przebogate doświadczenie w pałowaniu ludzi... List w „Piłce Nożnej“ wcale nie przeszkodził dzielnemu zomowcowi w awansach! Wręcz przeciwnie! Najpierw przeniesiono go do Komendy Głównej Policji na jedno z kierowniczych stanowisk, następnie został dowódcą Oddziału Prewencji we Wrocławiu. W końcu we wrześniu 2006 zostaje szefem całej wrocławskiej Policji. Nie na długo jednak! Kilka miesięcy później we Wrocławiu wybucha bowiem skandal: Wiesław Grabiszynek, komendant jednego z komisariatów, został przyłapany na jeździe po pijanemu (2,6 promila alkoholu we krwi). Na dodatek podróżował w towarzystwie mężczyzny poszukiwanego jako podejrzany w sprawie afery korupcyjnej.

Nasz dzielny Pałaszewski (dla przyjaciół: „Pała“), zamiast postawić miglancowi (Grabiszynkowi) zarzuty, a potem wylać na zbity pysk, odesłał go na wcześniejszą emeryturę z odprawą 30 tys. złotych. Ot, aby chłopakowi nie zabrakło na napitki! Tego już było za wiele dla „góry“ i po interwencji dziennikarzy ówczesny komendant główny, Marek Bieńkowski, wysłał do Wrocławia inspekcję. W wyniku jej działań ustalono bezsporną winę Pałaszewskiego i ukarano go przeniesieniem na niższe stanowisko. Decyzja była nieprawomocna, więc nasz bohater się od niej odwołał. Nie czekając na rezultat owego odwołania, Pałaszewski postanowił przejść na emeryturę. Zgaduję, że nie jest to marne 3-4 tysiące złotych, ale znacznie więcej. Tym samym wolna RP od 2007 roku utrzymuje krzepkiego, wówczas zaledwie 49-letniego byka, którego krótki życiorys zaprezentowałem wam powyżej.

Oceńcie sami, czy w tym kraju panuje „Prawo i Sprawiedliwość“....

 

PS. Wiesław Pałaszewski figuruje na liście osób „Zasłużonych dla Legnicy“. Ten honorowy tytuł (odznakę) otrzymał w roku 1996!

Myślicie, że zmyślam lub konfabuluję? Nic podobnego! Lista do ściągnięcia TUTAJ.


A to Polska właśnie!!!

Dodam tylko, że życiorysów podobnych do Pałaszewskiego można znaleźć tysiące...

 

 


Żródła:

„Piłka Nożna“, nr 20 (1195) z 14.05.1996
Wojciech Rodak. „Zgniłe jabłka. Patologie i mafia w bezpiece w latach 80".
Gazeta Wyborcza. 08.09.2006 „Nowy komendant miejski policji“
Gazeta Wyborcza. 15.01.2007 „Komendant miejski odchodzi“
Wrocław Nasze Miasto. 01.02.2007 „Kto na szefa wrocławskiej policji“


 Autor: Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce

KOMENTARZE

Rosinho


Komentarzy: 368

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-24

Poziom ostrzeżeń: 0

27-07-2022, 15:08 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Prawda, że zomowiec i prawda, że te awanse z dupy. Ale większość "kibiców" nie zasługuje na nic więcej poza pałowaniem. Może to by ich czegoś nauczyło. Bo to dzicz.

Adiko


Komentarzy: 178

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-12-19

Poziom ostrzeżeń: 0

27-07-2022, 18:53 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Już samo nazwisko wygląda podejrzanie. Myślę, że prawdziwe jest inne, a to sobie zmienił z powodu upodobania do pały.

przeminho
Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 994

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

27-07-2022, 19:32 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

heh, ze swojej okolicy mam świeża historie, całkowicie inną a jakże podobną, dodatkowo też związaną z piłką nożną i światkiem kibicowskim. Niejaki ksiądz Dębski, syn działacza pisowskiego, brat człowieka skaczącego ze stanowiska na stanowisko, a to dyrektor szpitala, a to NFZ, a to szef oddziału Totalizatora. Księżulek Dębski w swych rozlicznych funkcjach na nieszczęście doczłapał się funkcji kapelana Jagiellonii.

Czym zawinił ten księżulek Andrzej Dębski, wieloletni rzecznik białostockiej kurii, współautor programów TVP dla dzieci, takie Ziarno przykładowo? Okazało się, że jest zwyczajnie pierdolnięty na puncie swojej pały a jego zwierzchnicy doskonale o tym wiedzieli i zamiast gościa zdyscyplinować to mu awanse dawali. Życie. Pewna analogia też jest, bo ta historia i historia pana komendanta opiera się na nadużywaniu pały.
Cieszy że w przypadku księżulka mamy pewne zwycięstwo, bo przynajmniej jeden zwyrodnialec seksualny w sułtanie doznał publicznego potępienia.

Peter
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 1646

Grupa: Root Admin

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-08-15

Poziom ostrzeżeń: 0

27-07-2022, 21:40 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

W PALE się to nie mieści :)
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-23 by Łukasz Czyżycki