ROZGRYWKA MISTRZÓW - ELIMINACJE - Football Manager


OCENA mocne: 7, słabe: 0
zobacz komentarze

Football Manager 2021, Eliminacje RM7, Kariera#1, Sezon#5 (Pogoń Świebodzin)

12-05-2021, 20:10 , Unikalnych wejść: 619 , autor: jmk

Wybrany klub / reprezentacja: Pogoń Świebodzin

Opisywany sezon: 2024/2025

Poziom rozgrywkowy: I liga

Wersja gry: Football Manager 2021

O CO GRAMY?

Cóż, nie może być inaczej po takim sezonie jak rok temu - w tym musimy wywalczyć ten awans albo inaczej - musimy być w czołowce i walczyć o niego do końca. Brak awansu tragedią nie będzie, ale brak walki o niego - już tak.

Chociaż zarząd tego wcale nie wymaga.

Patrząc chociaż jednak na wpływy od sponsorów to nawet do średniej nam bardzo daleko, a Nieciecza to dla nas niczym Real Madryt...

RUCHY KADROWE

 

Oj znowu się działo. Tak naprawdę to póki nie ustabilizujemy się, zapewne już w Ekstraklasie to zawodnicy nie będą tu na stałe, bo ani nie ma kasy na lepsze wzmocnienia, ani nie ma argumentu na zatrzymanie tych lepszych. Niemniej - ruch latem przed sezonem był mocny. Odeszło 13 zawodników, przybyło 11. Najważniejsze - nie były to odejścia kluczowe, raczej wietrzenie szatni.

Na wzmocnienia jak wspomniałem wydaliśmy... okrągłe zero. Wszyscy przyszli za darmo lub dzięki wypożyczeniu. Wydaje mi się, że w końcu mamy jak nie fajnych to utalentowanych graczy, którzy powinni ewentualnie też ogarniać w Ekstraklasie, dlatego... pokażę Wam ich :)

 

A oto oni:

 

 

 

 

 

 

 

 

No, ale cóż - Wisła Płock sprzedaje swojego pomocnika za 1,4 mln euro (!)

 

STADION!

W trakcie sezonu ukończono też inwestycje na stadionie, teraz wygląda to tak:

 

ANIOŁOWIE ZE ŚWIEBODZINA

Bramkarze:

 

Obrońcy:

Pomocnicy:

 

Napastnicy:

 

 

I NIE WÓDŹ NAS (MNIE) NA POKUSZENIE x2...

 

Może nie jest to kaliber jak roku temu propozycja Pogoni Szczecin, ale fajnie, że inne ekipy także doceniły moje dokonania w Świebodzinie.

ZWYCIĘSKA PORAŻKA

 

Zacznę nietypowo, bo od końca września, kiedy graliśmy pierwszą rundę Pucharu Polski. Niby nic niezwykłego - rok temu też graliśmy, ale tym razem los przydzielił nam Zagłębie Lubin, sam mecz bez historii - rywale szybko strzelili gola i zrobili dokładnie tyle, żeby po prostu wygrać to 1:0, my z 5 strzałów nie oddaliśmy ani jednego celnego, natomiast mecz był w Świebodzinie i...

 

 

Niestety dalej są to kwoty - tyle, co nic.

 

NAJTRUDNIEJSZY DRUGI KROK

Podobno - drugi sezon dla beniaminka jest trudniejszy niż pierwsz, entuzjazm po awansie opada, rywale też nas trochę poznali. Nie wiem - bo do tej pory szliśmy jak burza rokrocznie awansując, teraz pierwszy raz się z tym spotykamy.

Nie było jednak źle - nie zapowadało się przynajmniej. Na przykładzie pojedynków z Jagą II widać nasz progres - od sromotnych porażek do zera do wygranej, jak choćby teraz na inaugrację 2:1 po dwóch trafieniach Niemczyckiego.

Graliśmy jak to my - w kratkę, ale na tyle, żeby cały czas gdzieś tam bujać się w górnej połowie tabeli i nie tracić dystansu chociażby z miejscami barażowymi. Bywaliśmy też zabójczo skuteczni.

Taka sinusoida wyników po połowie rozegranych meczów, czyli po 17 kolejkach dawała nam 9 miejsce, ale do drugich rezerw Lecha było to tylko 4 punkty straty. Jak z procy wystrzeliło w tym sezonie Podbeskidzie - miało nad nami już 10 punktów przewagi.

 

Tabela szczegółowa:

W I lidze jednak jeszcze przed dłuuugą przerwą zimową gra się jeszcze trzy mecze z wiosny. I dla nas - bardzo dobrze, bo zdobyliśmy w nich aż 7 punktów - sensacyjnie pokonaliśmy Podbeskidzie 1:0 (Svetlosak), Jagę II (Misztal, Adamczyk) oraz bezbramkowo zremisowaliśmy z Puszczą Niepołomice.

I tabela zaczęła wyglądać zupełnie inaczej - ekipa z Podbeskidzia nie zdobyła punkty przez te trzy spotkania, spadła na drugie miejsce za nowego lidera - rezerwy Legii. A my? W tym momencie do nich tylko 4 pkt!

Cóż - rok temu po 20 kolejkach byliśmy na 6 miejscu i mieliśmy... tyle samo punktów.

 

PREZES TY... PAZEROTO!

Niestety - sytuacja się powtarza. Sprzedali mi Hirsza, oddałem Kowalskiego, przyszła pora na naszego reprezentanta U-19 z Białorusi. Oczywiście, że chętnie bym go sprzedał, gdyby cena była adekwatna - chciałem tyle, ze minimum zasilić nasz budżet, żebyśmy wyszli na plus, wtedy to powinno być 150-200 tysięcy euro, ale prezes zaakceptował wcześniej.

 

Oprócz Andrzeja odesżło jeszcze trzech graczy zimą:

Ja licząc na walkę o awans na wiosnę także poczyniłem wzmocnień - oczywiście, że darmowe wypożyczenia:

Oto oni:

 

 

 

WIOSENNA ODWILŻ?

Niestety - przebudzenie po zimowej przerwie było w naszym przypadku baaardzo mozolne. Wystarczy jak powiem, że w marcu w czterech meczach zdobyliśmy tylko 3 gole - wszystkie... po rzutach karnych!? Dobrze, że też mało traciliśmy (3) i w efekcie wygrana, dwa remisy i porażka nie były tak tragiczne.

Po 24. kolejkach mieliśmy 37 punktów, tym razem zaczęła uciekać Wisła Płock - miała oczek już 43 i liderowała tuż przed meczem z nami. Ależ dostaliśmy wpierdziel.

 

Dziwi Was brak zmian? Cóż, jestem zdania, że jak jedenastka przegrywa do przerwy 3:0 to niech oni walczą o zachowanie twarzy. No w tym wypadku nie wyszło. Fakt, Wisła strzeliła dwa gole z rzutów karnych, ale i tak nie pozostawili nam złudzeń.

Taki zimny prysznic jednak nas trochę orzeźwił, nie powiem - nie od razu, ale mieliśmy trudny terminarz i zdobyliśmy 3 pkt w 3 meczach, remisując z Niecieczą, Lechem i Legią II. Mimo niezłej postawy - strata do Płoczczan wynosiła już 10 pkt, podobnie jak do drugiego Podbeskidzia - no było niemal pewne, bezpośredni awans to nie nasz kaliber.

Wystarczyły jednak kolejne trzy spotkania - trzy wygrane z Olimpią Grudziądz 2:1 (Góral, Dychus), Miedzią Legnica 2:1 (Svetlosak, Staszkowian) ii...

iii Koroną Kielce 3:2 (sam., Dychus 2x), szczególnie to ostatnie spotkanie było ważne - Korona była przed nami z walce o awans.

Od razu powiem - tak, Olimpia Grudziądz wygrała Puchar Polski...

Po wygranej z Koroną zostały nam trzy mecze do końca - wydawało się, że w końcu złapaliśmy wiatr w żagle w odpowiednim momencie sezonu. W 32. kolejce pokonujemy pewnie Chrobry Głogów 2:0 po dwóch trafieniach naszego jedynego obcokrajowca Svetlosaka, co ciekawe - gole strzelał w 82 i 87 minucie!

W tym momencie pewna awansu była Wisła Płock - 61 pkt, pewne baraże miało Podbeskidzie - 56 pkt, trzecie były rezerwy Legii, ale on awansować nie mogły. Czwarta Korona - 52 pkt, tyle co my, za nami Olimpia 51 pkt, Polonia 48 pkt oraz Lech II i Nieciecza po 46 pkt - baraże niemal pewne, ale 4 pkt do Podbeskidzia też dawały jakieś nadzieje.

Graliśmy z Sokołem Ostróda - po 30 minutach prowadziliśmy już 2:0, znowu jedno z trafień zaliczył Svetlosak, w drugiej połowie na 3:0 wynik ustalił Pawlik.  Zapewniliśmy sobie miejsce barażowe.

 

Ale... sprawa bezpośredniego awansu ciągle była w grze! Mieliśmy dwa punkty straty do Podbeskidzia, podobnie jak trzecia Korona...

 

Jechaliśmy do Suwałk na mecz ze zdegradowanymi już Wigrami - co mogło pójść nie tak? No Podbeskidzie musiało przegkrać, Korona nie wygrać...

No, ale przede wszystkim - my mysieliśmy wygrać. I niestety tutaj plan już poszedł w diabły. Mimo prowadzenia od 8. minuty, gospodarze wyrównali w 21. po rzucie karnym. A my - zupełny brak jakichkolwiek okazji do końca meczu. Remisujemy na koniec.

Szczegółowa tabela:

 

 

I ZNOWU TE BARAŻE

 

Rok temu odpadliśmy w półfinale na tym etapie, teraz o finał waczyliśmy z Olimpią, zdobywcą Pucharu Polski.

 

Dwa karne - solidarnie dla każdego po jednym, ale gramy dobry mecz i chyba zasłużenie pokonujemy Olimpię 2:1.

 

Co ciekawe - coś tam udaje się wdrożenie taktyki, nawet w takim meczu mamy większe posiadanie oraz liczbę podań.

W finale mierzyliśmy się z "milionerami" z Niecieczy, których aspiracje powrotu do Ekstraklasy są bardzo wysokie. Aczkolwiek - mierzyliśmy się dotychczas cztery raz - raz przegraliśmy 1:0, raz był remis 0:0, dwa razy wygraliśmy 4:1 i 2:1.

Nieciecza znowu w Ekstraklasie? Nie tym razem - zdominowaliśmy rywali na tyle, że oddali przez 90 minut JEDEN celny strzał z pięciu ogólnie. Wcale nie byliśmy lepsi, ale jeszcze przed przerwą prowadziliśmy 1:0 po... karnym. Ale udało się!! Historyczny awans! Pogoń Świebodzin po raz pierwszy w EKSTRAKLASIE! Baaa, to pierwszy klub z lubuskiego!

DOSTANIEMY MILIONY??

Cóż... jeszcze nie teraz.

PO EMOCJACH

Bramkarze:

Obrońcy:

Pomocnicy:

Atak:

 

STATYSTYKI:

 

Najlepszy snajper:

 

Najlepszy pomocnik:

 

Najlepszy obrońca:

Najlepszy bramkarz:

 

Najczęściej grali:

 

GDZIE TA EKSTRAKLASA?

Nie w Świebodzinie a wróci do... Grodziska.

 

Jak tym razem finanse? Stan na 13 czerwca 2025 roku - minus 140 tysięcy euro...

 


 NOTKA ORGANIZACYJNA


Blog spełnia wszystkie wymagania regulaminowe.

Linki przydatne dla potencjalnych uczestników eliminacji 7. Mistrzostw Polski Wirtualnych Menedżerów:

SAMOUCZEK

REGULAMIN RM

Polecane dodatki do gry:


Autor: jmk
3. miejsce w Polsce FM 2017 i FM 2021, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce. Wyróżnienie Fair Play w eliminacjach 4. Edycji RM

KOMENTARZE

weche
Zastępca Redaktora Naczelnego. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce


Komentarzy: 1460

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

13-05-2021, 08:30 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

No to teraz Świebodzin będzie słynny nie tylko z tej wielkiej figury :))) Gratki.

Adamenitum33
Wicemistrz Polski FM2021, Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów


Komentarzy: 735

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2017-11-23

Poziom ostrzeżeń: 0

13-05-2021, 09:57 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Najlepszy napastnik klubu ma 7 bramek w ciągu sezonu, coś tu nie gra :D Mimo tego, osiągnąłeś bardzo dobry wynik, gratulacje dotarcia na górę, teraz tylko nie spaść z tego konia, a będzie dobrze!

Grałem w polskich niższych ligach, wkurza brak finansów, brak zawodników z wolnego transferu, którzy znacznie podnieśliby poziom Twojej drużyny. Powodzenia w kolejnym sezonie, bo będzie zdecydowanie cięższy niż ten teraz!

Brawooo!

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020 i FM2021, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 9996

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

13-05-2021, 11:40 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Wielka permanentna rotacja, brak snajpera z prawdziwego zdarzenia, a sukces jest! Więc czyja zasługa? Trenera!!! Gratulacje!

vicomino


Komentarzy: 214

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2021-01-21

Poziom ostrzeżeń: 0

13-05-2021, 12:51 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Gratulacje, pierwszy klub z lubuskiego w Ekstraklasie, nie wiedziałem, że w tym województwie zawsze była taka piłkarska pustynia. Dobrze że jest tam żużel, kosz na dobrym poziomie

ElHarnas


Komentarzy: 408

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2018-05-25

Poziom ostrzeżeń: 0

13-05-2021, 14:49 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Krok po kroku i trochę niepostrzeżenie jesteś już w Ekstraklasie. Jak tak dalej pójdzie, to nikt nie zdąży Cię zauważyć, a Ty już będziesz na podium :)
Czego oczywiście Ci życzę!

kaminior323
Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, 3. miejsce w Polsce FM 2020


Komentarzy: 2158

Grupa: Moderator

Ranga: Prawoskrzydłowy z Poznania

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

17-05-2021, 12:14 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Skład to dalej jedna wielka kaszana, ale potrafiłeś z nich wiele wyciągnąć. Jednak za rok musisz pościągać jakiś przyzwoitych zawodników, bo będzie Ci piekielnie ciężko się utrzymać. Mimo wszystko wielkie gratulacje za wynik, bo patrząc po składzie nie miałeś większych szans na awans. Szkoda tylko tego nowego stadionu na którym nie będzie dane Ci zagrać.

Peter
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 1284

Grupa: Root Admin

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-08-15

Poziom ostrzeżeń: 0

19-05-2021, 16:16 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-22 by Łukasz Czyżycki